تکنیک های افزایش رتبه الکسای وبسایت

تکنیک های افزایش رتبه الکسای وبسایت

رتبه الکسا چیست؟ نقش رنکینگ الکسا در عملکرد وبسایت چیست؟ چگونه رتبه الکسای وبسایت را افزایش دهیم؟ چگونه از افت رتبه الکسا جلوگیری کنیم؟ اینها سئوالاتی است که در این مقاله پاسخ داده می شوند. تکنیک های برتر بهبود رتبه الکسا به صورت مختصر و مفید در این مقاله پس از مقدمه ای در مورد الکسا معرفی شده اند.

تکنیک های برتر بهینه سازی وبسایت برای بهبود رتبه الکسا

زمانیکه می خواهید عملکرد وبسایت یا وبلاگ خود را ارزیابی کنید، راه های متعددی وجود دارد که عملکرد وبسایت را به صورت عدد و رقم ارزیابی کرد و در واقع موفقیت یا شکست عملکرد خود در حضور آنلاین خود را شمرد. شرط می بندم اولین چیزی که به آن فکر می کنید ترافیک است! صد البته که چنین است و شاید هم هیت های صفحات! این چیزی است که در واقع همه بهش فکر می کنند. اما هر کسی که مدتی است کسب و کار آنلاین داشته است می داند که داشتن ترافیک زیاد تنها عامل موفقیت وبسایت نیست. اینجاست که اندازه هایی مثل رتبه ترافیک الکسا (Alexa Traffic Rank) نقش خود را نشان می دهد.

همانطور که وبسایت الکسا اعلان کرده است، رتبه ترافیک الکسا پس از جمع آوری داده های تجمعی از نوار ابزار الکسای کاربران در طی یک دوره سه ماهه، محاسبه می شود. این اندازه ها ترکیبی از بازدید صفحات (page views) و ترافیک کاربران (user traffic) است. ترافیک و بازدید به صورت روزانه محاسبه شده و رتبه سایت از میانگین این دو عدد در طول زمان محاسبه می شود. هر چه عدد رتبه الکسا کمتر باشد بهتر است، مگر اینکه صفر شود که در واقع وحشتناک است زیرا به معنی جریمه است. جزئیات محاسبه رتبه الکسا را بخوانید.

ممکن است بپرسید فرق بین ترافیک کاربر (دسترسی) و بازدید چیست؟ دسترسی (Reach) درصدی از کاربران است که از تمام اینترنت از وبسایت شما بازدید می کنند؛ به نوعی مثل هیت صفحات است. بازدید صفحه از سوی دیگر فقط همانطور که از اسمش پیداست، به معنی این است که هر کاربر چند صفحه از سایت شما را بازدید کرده است، زمانی که وارد سایت شده است. می توان دسترسی را به عنوان میزان جذاب بودن صفحات شما تفسیر کرد، مدت زمانی که کاربر در سایت مانده است و محتوای سایت را پیگیری کرده است و در میان صفحات وبسایت شما گشته است. منطقی است که بازدید صفحات به عنوان یک پارامتر سنجش استفاده شود، موافقید؟

تا اینجا به این سئوال پرداختیم که رتبه الکسا (Alexa Rank) چیست و چطور محاسبه می شود. اما این چیزی است که می خواهیم بدانیم: چگونه رتبه الکسای وبسایت خود را افزایش دهیم؟

چطور رتبه الکسا سایت خود را ارتقاء دهیم؟

  • دیگران بخصوص مخاطبان سایت خود را تشویق کنید که از نوار ابزار الکسا استفاده کنند. استفاده از نوار ابزار الکسا یکی از بهترین راه های افزایش رتبه الکسا است زیرا مهمترین روش مورد استفاده الکسا استفاده از داده های حاصل از این نوار ابزار است که همان رفتار کاربرانی است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند. اگر نمی خواهید کل نوار ابزار را نصب کنید، افزونه الکسا را نصب کنید که فقط رتبه جهانی و رتبه کشوری با چهار گزینه دیگر را نمایش می دهد. می توان افزونه (Addon) جستجوگر محبوب خود را نصب کنید. برای کاربران گوگل کروم، علاوه بر افزونه الکسا، پلاگین سئوکواک لایت (SeoQuake Lite) و کاربران فایرفاکس افزونه وضعیت جستجو (Search Status) دردسترس است. برای اطلاعات بیشتر روش نصب افزونه و نوار ابزار الکسا در وبسایت خود را بخوانید.
  • الکسا دارای یک ابزارک خاص است که می توانید در وبسایت خود نصب کرده و کاربران را تشویق کنید که آن را نصب و از نوار ابزار الکسا استفاده کنند. بنابراین اگر ابزارک ترافیک الکسا (Alexa Traffic widget) را در سایت خود نصب کرده باشید، بطور تئوریک شما رتبه خود را تا حدودی تقویت کرده اید زیرا هیت های صفحات ضبط و ذخیره می شود و به الکسا برگردانده می شود. هر چند خود ابزارک نقش مستقیم ندارد، موجب افزایش رتبه سایت خواهد شد. نکته مهم این است که وجود ابزارک الکسا در سایت نقش مهمی در رتبه و رنکینگ الکسا دارد.
  • محتوایی بنویسید که در مورد توسعه وب و وبمسترها باشد. نوشتن محتوای کیفی در وبسایت یکی از بهترین کارهایی است که می توان برای بهبود رتبه سایت انجام داد، چه رتبه الکسا و چه هر رتبه دیگری. این بهترین، دقیق ترین و موثرترین شیوه برای اطمینان از موفقیت وبسایت یا وبلاگ یا تجارت آنلاین است. اگر وبمسترها که اکثرا از نوار ابزار الکسا استفاده می کنند به محتوای شما علاقمند شوند و از سایت شما بازدید کنند، به مطالب شما لینک زده و با خودشان بازدید کننده به سایت شما خواهند آورد که آنها نیز نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند. بنابراین نوشتن محتوای کیفی که در رابطه با وبمسترها باشد، یک تکنیک عالی است. بنابراین ترافیک کیفی ثابتی به سایت خود دعوت می کنید. با افزایش کامنت ها حکایات مطلب شما بیشتر شده و رتبه مطلب در موتورهای جستجو بیشتر می شود و این هم یعنی ترافیک بیشتر.
  • محتوای خود را جالب و چشمگیر تهیه کنید تا حداکثر بازدید صفحه را به همراه داشته باشد. اینکه ترافیک بخرید و چند تن بازدید کننده برای چند ثانیه به صفحه خانه سایت خود بیاورید موجب افزایش رتبه و عملکرد سایت نمی شود. بایستی به شیوه ای فکر کنید که کاربران و بازدید کنندگان را در سایت درگیر کنید. باید مطلب را طوری تهیه کنید که آنرا بخوانند، کامنت بدهند و به اشتراک بگذارند. در مجموع یکی دیگر از تکنیک های افزایش رتبه الکسا بهینه سازی سایت است که روی عملکرد کلی سایت تاثیر می گذارد نه تنها افزایش رتبه الکسا.
  • روی PPC و کمپین های ادورد گوگل سرمایه گذاری کنید. این راهی عالی برای جذب مقداری ترافیک هدفمند است و بازدید کنندگان بیشتری به سایت آمده و علاقمند بوده و به اندازه کافی با سایت و صفحات سایت تعامل برقرار خواهند کرد. این نوعی ترافیک کیفی است که جذب سایت شده و نه تنها رتبه الکسا را افزایش می دهد، بلکه عملکرد سایت را به طور کل ارتقا می بخشد.

بحث های زیادی در این مورد وجود دارد که آیا واقعا رتبه الکسا ارزش زحمت کشیدنش را دارد و تنها یک اندازه و سنجش ساده نیست. حقیقت این است که سنجش سایت نشانه عملکرد سایت است و در طول زمان مقایسه آن می تواند معیاری برای سنجش عملکرد سایت باشد. همچنین زمانی که تلاش می کنید رتبه الکسا را ارتقا دهید، در واقع وبسایت خود را بهینه سازی می کنید و سئو سایت خود را بهبود می بخشید که روی تمامی جنبه های حضور آنلاین وبسایت خود تاثیر می گذارید. پس صرفنظر از ارزش و اعتبار رتبه الکسا، تلاش برای افزایش رتبه الکسا به معنی تلاش برای بهبود حضور آنلاین است.

الکسا اینترنت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا