الکسا چیست

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟ رتبه الکسا چیست؟ چگونه رنکینگ سایت خود را ببینیم؟ چرا رتبه الکسای سایت کم نمی شود؟ الکسا رتبه سایت ها را چند وقت یکبار به روز رسانی کند؟ چطور رتبه الکسای سایت خود را کاهش دهید؟ رتبه الکسا چطور محاسبه می شود؟ پربازدیدترین سایت جهان کدام است؟ کدام سایت ایرانی بالاترین رتبه الکسا را دارد؟ و هزاران سئوال دیگری که ذهن یک توسعه دهنده وب را مرتب مشغول می کند. در این بخش قصد دارم مطالبی که جهت آگاهی و ارتقای رتبه الکسای سایت خودم خوانده و ترجمه کرده ام را به شما کاربران عزیزی نیز عرضه کنم.

الکسا چیست؟

شرکت الکسا اینترنت یک تحلیل گر داده های ترافیک وب تجاری است که در کالیفرنیا واقع شده است. این شرکت یکی از شعبات خصوصی آمازون است. الکسا به عنوان یک شرکت مستقل در سال 1996 تاسیس شد، اما در سال 1999 توسط شرکت آماوزن خریداری شد. نوار ابزار الکسا داده های مربوط به رفتار جستجوی کاربران را جمع آوری کرده و به وبسایت الکسا انتقال می دهد، جایی که در آنجا این داده ها ذخیره و تجزیه و تحلیل می شوند. این اساس گزارش ترافیک وب شرکت است. مطابق گفته وبسایت الکسا، در حال حاضر الکسا برای بیش از 30 میلیون وبسایت اطلاعات ترافیکی، داده های رتبه بندی و اطلاعات دیگر ارائه می کند. از سال 2015 این وبسایت ماهانه توسط بیش از 6.5 میلیون نفر بازدید می شود.

عملیات و تاریخچه الکسا

الکسا در آوریل 1996 توسط دو کارآفرین آمریکایی به نام های بروستر کال (Brewster Kahle) و بروس ژیلیات (Bruce Gilliat) پایه گذاری شد. نام شرکت از نام کتابخانه الکساندریه مصر باستان گرفته شده است و خط موازی با بزرگترین مخزن دانش دنیای باستان و پتانسیل های اینترنت امروزی کشیده است، به این امید که روزی اینترنت امروزی به یک مخزن دانش مشابه تبدیل شود. شروع کار الکسا با نوار ابزار الکسا بود که به کاربران پیشنهادی در مورد روند کار و الگوهای ترافیکی جامعه کاربران آن عرضه می کرد. همچنین زمینه بازدید سایت را عرضه می کرد. کاربران الکسا به دو دسته ثبت نام شده و پولی یا مجانی تقسیم می شوند. سال 1998 این شرکت یک نسخه از آرشیو خود به حجم دو ترابایت به کتابخانه کنگره آمریکا تقدیم کرد. سال 1999 شرکت به سمت نسخه موتور جستجوگر هوشمند حرکت کرد. الکسا به قیمت تقریبا 250 میلیون دلار سهام آمازون توسط آمازون خریداری شد.

همکاری و مشارکت الکسا و گوگل از اوایل سال 2002 شروع شد و ژانویه 2003 به دایرکتوری وب DMOZ ملحق شد. سال 2006 الکسا همکاری با Bing را جایگزین Google کرد. خدمات وب و API الکسا دسامبر 2005 ایندکس وسیع و تسهیلات کراول وب را راه اندازی کرد. برای نمونه از سازه موتور جستجوگر عمودی استفاده می کند که روی سرور الکسا یا سایت میزبان قابل اجرا است.

نوار ابزار الکسا

الکسا سایت ها را عمدتا براساس ردگیری نمونه ای از ترافیک اینترنتی آنها رتبه بندی می کند (کاربران نوار ابزار). نوار ابزار الکسا شامل یک مسدود کننده پاپ آپ، یک جعبه جستجو، لینک به آمازون و خانه الکسا و رتبه الکسای سایت کاربر است. همچنین به کاربر امکان دیدن رتبه سایت و لینک ها به سایت را می دهد. سال 2005 الکسا اعلان کرد که تا کنون نوار ابزارش بیش از 10 میلیون بار دانلود شده است گرچه آمارهای مربوط به استفاده فعال این نوار ابزار را اعلان نکرد. در شروع وب سایت ها فقط براساس کاربرانی رتبه بندی می شدند که نوار ابزار را نصب کرده بودند، به همین خاطر نتیجه رتبه بندی سوگیری داشت، زیرا عده ای از کاربران این افزونه را نصب نمی کنند. این مسئله باعث بحث هایی در مورد اعتبار رتبه بندی الکسا گردید. سال 2007 الکسا اعلان کرد که از سیستمی استفاده می کند که از منابع داده بیشتر و فراتر از کاربران دارای نوار ابزار الکسا استفاده می کند.

ممکن است مقالات زیر به شما در ارتقای رتبه الکسای سایت خود کمک کند:

الکسا اینترنت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا