پنج تکنیک برتر افزایش رتبه ترافیک الکسا

الکسا، رتبه الکسا یا رنکینگ الکسا چیست و چه تاثیری بر وبسایت دارد؟ گرچه مردم فکر می کنند رتبه الکسا دقیق نیست، من نه تایید و نه رد می کنم، اما به روزرسانی اخیر الکسا موجب شده است که صحت و پایایی رتبه الکسا خیلی بالا برود. علاوه بر این، کسانی که در حوزه سئو کار می کنند می دانند که الکسا تنها سر بلند پیدا کردن لیست کاملی از واژه های کلیدی است. این واژه ها کلید نوشتن محتوای غنی و کیفی و ساختن لینک های سئو محور است.

الکسا مثل گذشته نیست. الکسا همه وبسایت ها رصد می کند. دیگر امتیازی در نصب افزونه یا پرداخت پلن ممکن است دیده نشود. بجای آن بایستی روی بهبود حاکمیت دامین (improving domain authority) خود متمرکز شوید. اگر با حاکمیت دامین آشنا نیستید، می توانید مقاله همه چیز در مورد حاکمیت دامین را بخوانید (domain authority). بلاگرها از راه های زیادی برای قضاوت در مورد یک سایت استفاده می کنند از قبیل رتبه صفحه (Page rank)، رتبه ترافیک الکسا (Alexa traffic rank)، رتبه موز (MozRank) از معروف ترین آنها است.

در این مقاله قرار است در مورد پنج تکنیک برتر ارتقای رتبه الکسا صحبت کنیم. اگر با الکسا اینترنت، رنکینگ الکسا و آماره های الکسا آشنا نیستید، همه چیز در مورد الکسا را بخوانید. گرچه مردم فکر می کنند رتبه الکسا دقیق نیست، من نه تایید و نه رد می کنم، اما به روزرسانی اخیر الکسا موجب شده است که صحت و پایایی رتبه الکسا خیلی بالا برود. علاوه بر این، کسانی که در حوزه سئو کار می کنند می دانند که الکسا تنها سر بلند پیدا کردن لیست کاملی از واژه های کلیدی است.

تکنیک های افزایش رتبه الکسا برای وبلاگ نویسان:

عوامل چندگانه ای وجود دارد که اگر وبلاگ نویس رعایت کند، می تواند عیار الکسای بهتری کسب کند. اگر سایت شما دارای رتبه الکسای خوبی است، همیشه می توانید به عنوان یک عامل اعتماد سازی از آن استفاده کنید و به آگهی دهندگان، سرمایه گذارها و مشتریان بالقوه نمایش دهید. تکنیک های ارتقای رتبه الکسا عبارتند از:

  1. نوشتن محتوای کیفی با اطلاعات منحصر به فرد
  2. فعالیت خارج از سایت خود از قبیل پست مهمان و بک لینک
  3. نوشتن منظم و روزانه مقاله
  4. اسفاده از افزونه یا ابزارک الکسا
  5. نوشتن نظر و بازنگری سایت توسط مخاطبان

رتبه الکسا

اولین و مهمترین عامل در ارتقای رتبه الکسا نوشتن مقالات و محتوای کیفی و مرتبط است. محتوا علاوه بر پر کیفیت بودن بایستی در حوزه محتوای سایت بوده و اورجینال باشد. محتوایی باشد که مخاطبان در جستجوی آن هستند. اطلاعات جامع و جذاب ارائه دهد. ممکن است مطالعه در مورد بازاریابی محتوا کمک کننده باشد. می توانید محتوای مورد نیاز خود را از پلکسا بخواهید.

فعالیت خارج از سایت خود شامل نوشتن پست های مهمان در سایت های معتبر دیگر، ایجاد بک لینک و تبادل لینک با سایت ها و وبلاگ های معتبر حوزه محتوای سایت خود، تنظیم جریان محتوا و ساختار سایت از طریق لینک های داخلی است.

ستون سیستم افزایش رتبه بندی الکسا را انتشار مطلب تشکیل می دهد. برای داشتن رتبه ای بهتر بایستی روزانه مطلب جدیدی منتشر کرده و مطالب قلبی را به روزرسانی کرد. حداقل هفته ای یک مطلب منتشر کنید. اگر روزانه بین 1-3 پست بنویسید شاهد افزایش خیلی سریع رتبه الکسای خود خواهید بود.

هرچند باور بر این است که ابزارک الکسا دیگر نقشی در رنکینگ الکسا ندارد، اما بطور رسمی اعلان نشده است. بنابراین قرار دادن ابزارک الکسا در سایت خود با افزایش رتبه الکسای سایت همیاری می کند.

اخبار غیر رسمی حاکی از آن است نظرات و بازنگری مخاطبان سایت می تواند در ارتقای رتبه الکسا نقش داشته باشد. بنابراین بازنگری و نظرات مخاطبان خود را جمع آوری و فعال کنید.

بطور خلاصه می توان گفت اقدامات وبمستر برای بهبود رتبه الکسا همزمان موجب بهبود رتبه کلی سایت در صفحه نتیجه موتورهای جستجوگر شده و سایت را از نظر سئو بهینه سازی می کند. بنابراین مهم نیست چقدر به رتبه الکسا اعتقاد دارید یا اصلا به رتبه الکسا نیاز دارید یا نه؛ اقدامات سئو شما گامی است به سمت بهبود رتبه الکسای سایت.

یکی از خدمات نوین وبگاه پرستار تهیه محتوا برای وبسایت ها است. اگر مایل به افزایش سریع رتبه الکسا و رنکینگ گوگل سایت خود هستید، می خواهید ترافیک زیادی به وب سایت خود جلب کنید، می توانید تهیه محتوا برای وب سایت خود را به پرستار بسپارید و محتوای غنی و کیفی مطابق با اصول عملکرد برتر سئو برای سایت خود تهیه کنید. برای ثبت سفارس تهیه محتوا و مطلب برای وب سایت خود کلیک کنید.

الکسا اینترنت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا