آموزش نصب افزونه الکسا برای بهبود رتبه سایت

آموزش نصب افزونه الکسا برای بهبود رتبه سایت

رتبه الکسا، افزونه الکسا، نوار ابزار الکسا؟ رتبه الکسا چیست؟ چطور رتبه الکسا را افزایش دهیم؟ آیا رتبه الکسا معتبر است؟ اینها سئوالاتی است که وبمسترها و صاحبان وب سایت ها مرتب با آن مواجه می شوند. در این مقاله به آموزش طریقه نصب افزونه رتبه الکسا در سایت برای ارتقای رتبه الکسای سایت می پردازیم.

چطور افزونه الکسا را نصب کنیم تا رتبه وبسایت ارتقا یابد؟

اگر رتبه الکسا برایتان مهم است، بایستی نمایش مستقیم رتبه در وبسایت خود را با اضافه کردن افزونه آمار الکسا امتحان کنید. بالا بودن رنکینگ الکسا آگهی دهندگان را جذب کرده و وبمسترها سایت شما را جدی خواهند گرفت. پس چرا از این فرصت استفاده نکنیم و مستقیما به آنها نشان ندهیم که رتبه الکسای وبسایت چند است؟

نمایش افزونه رتبه الکسا در وبسایت وردپرس واقعا آسان است. در اینجا راه های مختلفی که می توان افزونه الکسا را در وبسایت نمایش داد، آموزش می دهیم.

اگر با الکسا و رتبه بندی الکسا آشنا هستید، می توانید بخش مقدمه را نادیده گرفته و مستقیما کد یا پلاگین که برای وبسایت نیاز دارید را پیدا کنید.

در این مقاله برای کسانی که بدنبال آشنایی بیشتر با الکسا و رنکینگ الکسا هستند، مقدمه ای بر رتبه الکسا و چرا بایستی افزونه آن را به وبسایت اضافه کرد، آمده است.

رتبه الکسا یا رنکینگ الکسا – رتبه ترافیک الکسا چیست؟

رنکینگ ترافیک الکسا رتبه سایت در بین لیستی از سایت ها است که توسط الکسا منتشر می شود. این وبسایت تحت مالکیت آمازون بوده و یکی از وبسایت ها و شرکت های مهم وب است که اطلاعات و تحلیل های مهمی از وبسایت ها عرضه می کند.

این شرکت نمونه ای از کاربران اینترنت را در نظر گرفته و ادعا دارد که این نمونه نشانگر عملکرد کل کاربران است و می توان با نمونه گیری عملکرد جمعیت را طبق فرضیه های آماری و محاسباتی تخمین زد. به هر حال رتبه بندی الکسا می تواند با سوگیری همراه باشد و مقالات زیادی در وب وجود دارد که ادعا می کنند رتبه الکسا دقیق نیست.

این مطمئنا صحیح است زیرا رتبه بندی براساس داده های کل وبسایت ها و کل کاربران اینترنت نیست و الکسا زمان محاسبه رتبه سایت ها کل این داده ها را نه دارد و نه استفاده می کند. الکسا در سال های اخیر رتبه بندی تصدیق شده را مطرح کرد و برای مشترکان پولی خود عرضه می کند و مدعی است این نوع رتبه بندی خیلی دقیق تر از پلن های رایگان است.

مقدمه کافی است و بینش مختصری در مورد رتبه الکسا و عملکرد آن ارائه شد. حال به آموزش طریقه نمایش افزونه الکسا بر روی وبلاگ یا وبسایت می پردازیم.

کد html افزونه رنکینگ الکسا

اضافه کردن ابزارک رتبه الکسا همانند هر اضافه کردن هر ابزارک دیگری در وردپرس راحت است. الکسا بطور رسمی کد HTML نمایش ابزارک خود را منتشر کرده است که به منوی کناری یا هر ناحیه ابزارک دیگری در وبلاگ یا وبسایت خود می توانید اضافه کنید.

شما می توانید تنها رتبه الکسا یا رتبه الکسا به همراه سایر اطلاعات رتبه سایت را در وبسایت خود نمایش دهید. در اینجا کد html لازم برای نمایش ابزارک الکسا آمده است (برگرفته از وبسایت GitHub).

ابزارک الکسا که فقط رتبه را نمایش می دهد:

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/easy.parastar.info"><script type='text/javascript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=easy.parastar.info'></script></a>

ابزارک الکسا که رتبه الکسا به همراه تعداد لینک های سایت را نمایش می دهد:

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/easy.parastar.info"><script type='text/javascript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=easy.parastar.info'></script></a>

روشن است که باید بخش easy.parastar.info را در کدهای فوق به URL وبسایت خود تغییر دهید. برای مثال:

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/easy.parastar.info"><script type='text/javascript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=easy.parastar.info'></script></a>

یا

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/easy.parastar.info"><script type='text/javascript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=easy.parastar.info'></script></a>

برای نمایش این ابزارک در وردپرس، تنها کافی است که این کد را همانند هر متن دیگری در محل مورد نظر درج کنید.

در وبسایت یا وبلاگ وردپرس کافی است به منوی ابزارک ها رفته و ابزارک متنی را به محل مورد نظر درگ کرده و سپس کد فوق را در آن درج کنید. در تصویر زیر طریقه ایجاد ابزارک متنی و کپی کردن کد در آن و همچنین حاصل عمل در سمت راست نمایش یافته است.

آموزش دقیق اضافه کردن ابزارک الکسا برای نمایش رتبه الکسا

  • داشبورد (ادمین) سایت وردپرس خود را باز کرده، به بخش ابزارک در زیر بخش تنظیمات بروید.
  • روی گزینه ابزارک متنی یا متن دلخواه و یا ابزارک HTML کلیک کرده و به بخش ابزارک مورد نظر خود (مثلاً نوار کناری) درگ کنید.
  • کد بالا را در ابزارک HTML کپی و درج کنید.
  • آدرس سایت (URL) متن کد را به آدرس دامین خود تغییر دهید.
  • دکمه ذخیره را زده و حالا بایستی رتبه الکسا در سایت شما ظاهر شود.

اضافه کردن ابزارک الکسا با پلاگین وردپرس

روش قبلی بسادگی اضافه کردن کدهای HTML را نشان داد که بهترین گزینه است، اما اگر می خواهید ابزارک الکسا را به صورت پلاگین نصب کنید، چندین پلاگین وجود دارد که در این رابطه کمک کننده است.
در اینجا یکی از پلاگین های وردپرس که مرتب بروزرسانی شده و توسط کاربران زیادی استفاده می شود، معرفی می شود.

پلاگین وردپرس اضافه کردن ابزارک رتبه الکسا


این ابزارک ساده امکان نمایش رتبه الکسا در سایدبار سایت را می دهد. تمام کاری که باید انجام داد نصب ابزارک در نوار کنار یا فوتر سایت و پر کردن بخش URL وبسایت است.
این پلاگین دارای دو گزینه برای نمایش ابزارک الکسا است:

  • مربع – به شکل دکمه (120 در 95)
  • عمودی – بنر عمودی (120 در 240)

دستورالعمل:

ابتدا پلاگین ابزارک رتبه الکسا را از دایرکتوری پلاگین وردپرس دانلود کنید. سپس به گزینه تنظیمات > ابزارک رفته و ابزارک رتبه الکسا را از میان افزونه های موجود به محل مورد نظر درگ کنید.

آیا ابزارک الکسا روی رتبه سایت تاثیر دارد؟

آیا می دانید که نصب ابزارک الکسا در وبسایت موجب بهبود رتبه سایت می شود؟ در این بخش به این مسئله می پردازیم.

همانطور که در اینترنت و وبسایت های مختلف می چرخیم، می بینیم که وبمسترهای زیادی رتبه الکسای سایت خود را در وبلاگ یا وبسایت خود نمایش می دهند، اما جواب قطعی به این سئوال ندارند که آیا واقعا ابزارک الکسا موجب بهبود رتبه الکسا می شود. وبلاگ های زیادی را می توان یافت که ابزارک را استفاده کرده و رتبه خوبی دارند، هرچند این نشانه نوعی سوگیری محاسبات رتبه الکسا است.

الکسا در یکی از پست های وبلاگ خود (one of its blog post) اشاره کرده است که این باور که نصب ابزارک الکسا موجب بهبود و ارتقای رتبه الکسا می شود قصه است و الکسا از ابزارک برای اندازه گیری ترافیک استفاده نمی کند.

اما تجربه نشان می دهد که ابزارک الکسا در واقع روی رتبه الکسا تاثیر دارد، اگر بازدید کنندگان روی این ابزارک کلیک کنند و صفحه اطلاعات الکسا سایت شما را باز کنند. هرچند این مسئله رسمی نیست، اما با این تفاسیر الکسا داده های بیشتری از ترافیک سایت شما خواهد داشت و رتبه شما را بهتر محاسبه می کند.

چرا رتبه الکسا سایت من کاهش می یابد؟

چرا رتبه الکسای سایت من کاهش می یابد؟ این سئوالی است که مرتب به ذهن ما رسیده یا با آن مواجه می شویم. رتبه الکسا غالبا براساس ترافیک سایت است و اگر رتبه الکسای سایت کاهش یابد، بدین معنی است که ترافیک سایت اخیرا کاهش یافته است. همچنین می تواند به این معنی باشد که رقبای سایت ترافیک بیشتری جذب می کنند.
چند موقعیت مختلف که ممکن است با افت رتبه الکسا همراه باشد:

  • بسیاری از کاربران وبسایت شما از نوار ابزار یا افزونه الکسا استفاده نکنند. الکسا داده های خود را از طریق نوار ابزار کاربران جمع آوری می کند و این امکان وجود دارد که وبسایت شما دارای مخاطبان زیادی باشد اما هیچکدام از نوار ابزار الکسا استفاده نکنند.
  • وبسایت های دیگر، که عمدتا رقبای شما محسوب می شوند، ترافیک بیشتری جذب کرده یا کاربران بیشتری از نوار ابزار الکسا استفاده کنند.
  • در موقعیت های معدود، ممکن است وبسایت شما مطلوب تغییرات اخیر الگوریتم الکسا نباشد.

نکات نهایی در مورد رتبه الکسا

واقعیت دارد که رتبه الکسا یک معیار و محک رسمی برای وبسایت نیست و گرچه اطلاعات مهم زیادی در مورد وضعیت وبسایت عرضه می کند، عاقلانه نیست از داده های آن برای مقایسه سایت ها استفاده کرد.

نمایش ابزارک الکسا در وبسایت به وبمستر یا مالک سایت بستگی دارد، اما پیشنهاد می شود به شرط آنکه رتبه خوبی داشته باشید، از این ابزارک برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید زیرا می تواند گاهی با افزایش رتبه همراه باشد و رتبه سایت را به مخاطبان بالقوه نمایش می دهد.

از آنجایی که رتبه صفحه گوگل (Google Page rank) دیگر استفاده نمی شود، تنها چند گزینه محدود برای رتبه بندی باقی می ماند که پایا و قابل اتکا هستند، حتی اگر این اتکا نسبی باشد. رتبه ترافیک الکسا و کامپت تنها گزینه هایی است که امروزه به راحتی در دسترس است.

الکسا اینترنت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا