حوزه عمل جاوا اسکریپت

Scope یا حوزه دسترسی به مجموعه متغیرهایی اطلاق می شود که به آنها دسترسی داریم. در جاوا اسکریپت، اشیا و توابع نیز متغیر هستند.

بطور کلی حوزه در جاوا اسکریپت به مجموعه متغیرها، توابع و اشیایی اطلاق می شود که به آنها دسترسی داریم.

جاوا اسکریپت دارای حوزه تابعی است: حوزه دسترسی در درون تابع تغییر می کند.

متغیرهای محلی جاوا اسکریپت

متغیرهایی که در درون تابع جاوا اسکریپت اعلان شده اند، برای آن تابع محلی هستند. متغیرهای محلی دارای حوزه دسترسی محلی هستند و تنها از درون خود تابع می توان به آنها دسترسی داشت. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

از آنجایی که متغیرهای محلی فقط از درون تابعی که در آن تعریف شده اند، قابل دسترسی هستند، می توان در توابع مختلف دارای متغیرهای هم نام بود. متغیرهای محلی در شروع تابع اعلان شده و تا پایان تابع مورد استفاده قرار می گیرند.

متغیرهای عمومی جاوا اسکریپت

متغیری که در خارج از تابع اعلان شود، دارای حوزه دسترسی عمومی است و متغیر عمومی نامیده می شود. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

متغیرهای عمومی خودکار

اگر به متغیری که اعلان (تعریف) نشده است، مقداری تخصیص دهید، این متغیر به طور خودکار (اتوماتیک) به یک متغیر عمومی تبدیل می شود. مثال زیر carName را به عنوان یک متغیر عمومی اعلان می کند:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

طول عمر متغیرهای جاوا اسکریپت

عمر یک متغیر در جاوا اسکریپت با اعلان آن شروع می شود. متغیرهای محلی زمانی حذف می شوند که تابع کامل می شود. متغیرهای همگانی زمانی حذف می شوند که صفحه بسته می شود.

آرگومان های تابع

آرگومان های یک تابع (پارامترها) به صورت متغیرهای محلی در درون تابع عمل می کنند.

متغیرهای عمومی در HTML

در جاوا اسکریپت، حوزه عمومی کل محیط جاوا اسکریپت است. در HTML، حوزه عمومی در شی پنجره است: تمامی متغیرهای عمومی به شی پنجره تعلق دارند. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

نکته: آیا می دانید متغیرهای (یا توابع) عمومی می توانند متغیرهای (یا توابع) شی پنجره را رو نویسی کنند. هر تابعی، از جمله شی پنجره، را می توان توسط متغیر یا توابع عمومی رونویسی کرد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا