راهنمای رفع خطای ERR_NETWORK_CHANGED در گوگل کروم

راهنمای رفع خطای ERR_NETWORK_CHANGED در گوگل کروم

با استفاده از روش های ذکر شده در این مقاله می توانید خطاهای ERR_NETWORK_CHANGED و یا ERR NETWORK CHANGED را در گوگل کروم رفع کنید. زمانی که مرورگر گوگل کروم را باز می کنید، با این پیغام خطا مواجه می شوید: This webpage is not available که در پی آن کد خطا به صورت “ERR_NETWORK_CHANGED” آمده است همانطور که در تصویر زیر دیده می شود

خطای ERR_NETWORK_CHANGED

خطا در کانفیگوریشن مودم و وایفای، تغییر آدرس شبکه، خطای اتصال به اینترنت، باز نشدن وب پیج؛ این ها همگی از مشکلاتی است که کاربران اینترنت هر چند وقت یکبار با آن مواجه می شوند. در بعضی از موارد اشکال در اتصال به اینترنت با خطای ERR_NETWORK_CHANGED یا Err Network Changed error مواجه می شویم. در این مقاله سعی شده است سه تکنیک اصلی رفع این خطا به همراه تصاویر راهنما شرح داده شود.

در این مقاله سه تا از بهترین روش های رفع خطای ERR_NETWORK_CHANGED و یا Err Network Changed error بحث شده است. زمانی که مرورگر گوگل کروم یا سایر مرورگرها مثل فایرفاکس را باز می کنید، با این پیغام خطا مواجه می شوید: This webpage is not available که در پی آن کد خطا به صورت “ERR_NETWORK_CHANGED” آمده است همانطور که در تصویر زیر دیده می شود. در توضیحات خطا در صفحه گوگل کروم نوشته است: این خطا در اثر تغییر ارتباط با شبکه رخ داده است. در بیشتر مواقع علت این خطا قطع و وصل لحظه ای اتصال شبکه یا دخالت برنامه های دیگر مثل فیلترشکن یا پراکسی است. اگر اینترنت شما کار نمی کند، پس این خطا رخ داده است. بنابراین مراحل ساده زیر را انجام داده و خطاهای ERR_NETWORK_CHANGED و یا Err Network Changed error را در گوگل کروم رفع کنید. این راه حل برای سیستم عامل های ویندوز 7 (Windows 7)، ویندوز 8 (Windows 8)، ویندوز 8.1 (Windows 8.1) و ویندوز 10 (Windows 10) تست شده است و خطا را رفع کرده است. همچنین برای سایر مرورگرها موثر است. تصویر زیر این خطا را نشان می دهد.

خطای ERR_NETWORK_CHANGED

این خطا چیست؟

متن زیر ترجمه متن درج شده در صفحه گوگل کروم در زمان رخ دادن خطا است:

ERR_NETWORK_CHANGED

وبسایت مورد نظر شما در دسترس نیست. خطای زیر رخ داده است.
“اتصال اینترنت خود را چک کنید
هر گونه کابل اتصال اینترنت را چک کرده، مودم ها، روترها یا هر وسیله شبکه دیگری که در حال استفاده دارید را ریبوت کنید (خاموش و روشن کنید)”
در اینجا سه راه حل پیشنهاد می شود که می توانید برای رفع مشکل ERR_NETWORK_CHANGED استفاده نمایید:

  • خاموش کردن روتر یا مودم به مدت 1 دقیقه
  • فلاش تنظیمات DNS
  • بازنشانی TCP/IP

راه حل 1: خاموش کردن مودم به مدت یک دقیقه

روتر یا وسیله بی سیم خود را به مدت یک دقیقه خاموش کنید (همچنین دوشاخه برق آن را از پریز جدا کنید و سپس بعد از یک دقیقه روشن کنید. اینکار موجب رفع اکثر مشکلات DNS خواهد شد. زیرا در هر بار اتصال جدید سیستم عامل به شبکه های بی سیم یا با سیم، DNS بروز رسانی می شود. اگر با اینکار مشکل رفع نشد، راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل 2: فلاش تنظیمات DNS

برای رفع خطای ERR_NETWORK_CHANGED در گوگل کروم تکنیک ساده رفع ارور زیر را اجرا کنید:

پرامپت سیستم عامل خود را باز کنید (اگر سیستم عامل شما ویندوز است، کلیدهای ویندوز و R را با هم بزنید. سپس در دیالوگ کوچکی که در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ باز می شود، CMD را تایپ کنید و دکمه Enter صفحه کلید یا OK را کلیک کنید. حال پرامپت داس شما باز شده است و اگر از لینوکس استفاده می کنید، کلیک راست کرده و گزینه باز کردن کنسول را بزنید). اگر در اجرای دستورات زیر با خطا مواجه شدید، پرامپت داس را به صورت Administrator باز کنید.
باز کردن پرامپت داس

حالا دستورات زیر را یکی به یکی تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید:

  • ipconfig /flushdns

مشکل ERR_NETWORK_CHANGED

حالا اتصال اینترنت خود را چک کنید. اگر اینترنت شما فعال بود که به مرور وب ادامه دهید، در غیر اینصورت راه حل بعدی را اجرا کنید.

راه حل 3: بازنشانی TCP/IP

کامند پرامپت را مطابق روش فوق باز کنید. دستورات زیر را تایپ و اجرا کنید:

  • netsh int ip set dns
  • netsh winsock reset

کار تمام شد. حال اینترنت خود را چک کنید. مطمئنا بایستی مشکل برطرف شده باشد.

نتیجه گیری

راه حل فوق که برای خطای ERR_NETWORK_CHANGED ارائه شد در ویندوزهای مختلف شامل سون، ایت و ویندوز تن تست شده است و مشکل را برطرف کرده است. این مشکل بیشتر در اثر وقفه سریع اتصال اینترنت رخ می دهد. بنابراین اگر بدقت یکی از راه حل های فوق را اجرا کنید، مشکل برطرف خواهد شد. اگر مشکل شما برطرف نشده است، دیدگاه خود را بیان کنید و یا از فرم تماس با ما سئوال خود را پست کنید.

ممکن است به خواندن پست های زیر نیز علاقمند باشید

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا