فیلدهای الزامی فرم در PHP

در این مقاله طریقه الزامی کردن یک فیلد ورودی و نمایش پیغام خطا در صورت خالی ماندن یا اطلاعات اشتباه در فیلد را بحث می کنیم.

فیلدهای الزامی – PHP

جدول تعیین اعتبار فرم مقاله قبلی را بخاطر بیاورید. در این جدول ما فیلدهای نام، ایمیل، جنسیت را الزامی کردیم. این فیلدها را کاربر نمی تواند خالی بگذارد و بایستی برای ارسال فرم حتما پر شوند.

فیلد قاعده اعتباربخشی
نام الزامی + فقط حاوی حروف و فاصله باشد
ایمیل الزامی + بایستی آدرس ایمیل معتبر حاوی @ و . باشد
وبسایت اختیاری، اگر تکمیل شد، حاوی یک URL صحیح باشد
نظر اختیاری، فیلد متنی چند خطی (محدوده متنی)
جنس الرامی. بایستی یکی از دو مورد انتخاب شود.

در این جدول ما سه فیلد الزامی داریم. در کد زیر (ادامه کد مقاله قبلی) ما سه متغیر جدید اضافه کرده ایم: nameErr, $emailErr, $genderErr, $websiteErr$. اینها متغیر خطا هستند که پیام خطای فرم های الزامی را نگه میدارند.

همچنین یک دستور if else برای هر یک از متغیرهای POST_$ ایجاد کردیم. این دستور چک می کند که آیا متغیرهای POST_$ خالی است (با استفاده از تابع () empty برنامه PHP). اگر متغیر خالی باشد، پیام خطای ذخیره شده در متغیر خطای متناظر آن نمایش داده می شود و اگر خالی نباشد، داده های وارد شده توسط کاربر توسط تابع () test_input ارسال می شوند:

 فیلدهای الزامی فرم در PHP

PHP – نمایش پیام های خطا

در اینجا طریقه نمایش پیام خطا در فرم بحث می شود. در کد HTML فرم ما مقداری اسکریپت پس از هر فیلد الزامی اضافه کردیم که پیام های خطا را در صورت نیاز ایجاد می کنند (اگر کاربر سعی کرد فرم را بدون پر کردن تمامی فیلدهای الزامی سابمیت کند):

 فیلدهای الزامی فرم در PHP

گام بعدی تعیین اعتبار داده های وارد شده است، که مثلا فیلد نام تنها حاوی حروف و فاصله باشد و مثلا رقم در آن نباشد و همچنین مثلا آیا فیلد ایمیل توسط یک آدرس ایمیل معتبر پر شده است؟ و همچنین آیا فیلد نام وبسایت حاوی یک URL معتبر است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

در صورتی که به دنبال جذب بازدید کننده یا ارتقای رنکینگ سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم پلکسا را یک پست یا مطلب مهمان کنید. همانطور که برای سایت خود مطلب می نویسید، مطلب خود را آماده و کد نویسی کرده و در پلکسا منتشر کنید. پلکسا هیچگونه دخل یا تصرفی در پست شما نخواهد داشت.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا