داسویر چک لیست 21 نکته برای تقویت بازدید و ترافیک وب پیج

بسیاری از وبلاگ نویسان دارای ذهنیت افراطی SEO به شدت به دنبال راهبردهای بک لینک سازی هستند تا وب پیج خود را به صدر صفحه جستجوی موتورهای جستجو برسانند. من یکی از آنها نیستم.

من هیچ استراتژی برای ساخت بک لینک ندارم. اشتباه نکنید. من طرفدار بک لینک سازی هستم. بک لینک ساختن مطمئنا یکی از راه های بالا بردن حاکمیت دامنه و محبوبیت وب پیج است و به بالا رفتن رتبه صفحه کمک می کند.

اما استراتژی یک بعدی نتیجه قاطعی ندارد. بهتر است بجای اینکه کل وقت را روی گرفتن بک لینک متمرکز کنیم، همزمان به دنبال راه های دیگر نیز باشیم. امروزه گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم ها و راهکارهای خوبی استفاده می کنند تا علت ترافیک خوب یک وب پیج را حدس بزنند و اینکه خود مقاله یا پست است که ارزش خواندن را داشته و مخاطبان را به خود جلب کرده است. این قاعده کلی را فراموش نباید بکنیم: هر چه بهتر به مخاطبان خدمت کنیم، گوگل بهتر به ما سرویس می دهد. اما اگر در حین مطالعه به مطلبی برخورد کردید که برای مخاطبان ارزشمند است، بخوبی به اشتراک گذاشته شده است و رنک خوبی دارد، بله آن را لینک کنید.

در داسویر (اینفوگرافیک) زیر لیست ساده ای از راه های دستیابی به موارد زیر آمده است:

  • به موتور جستجوگر نشان دهیم که مطلب ارزش خواندن دارد و مخاطبان بخاطر ارزش آن جذب شده است (سئو محتوا)
  • روانشناسی انسانی را به مطالب خود اضافه کرده تا مقدار کلیک ها، خواندن ها و اشتراک در رسانه های اجتماعی افزایش یابد
  • رسانه های جذابی در محتوای خود گذاشته تا کیفیت محتوا بالا برود.
21 نکته برای تقویت بازدید و ترافیک وب پیج عبارتند از: 1- تگ عنوان، 2- فراشرح، 3- کلمات کلیدی در پست، 4- پیوستگی معنایی کلمات کلیدی، 5- تیتربندی، 6- استفاده از تیتر دوم، 7- افزودن تصویر اصلی، 8- تیترهای فرعی، 9-لیست و بالت، 10- قالب بندی، 11- لینک ها، 12- نقل قول و اقتباس، 13- مثال و شواهد، 14- دعوت به همراهی، 15- کادر معرفی نویسنده، 16- تصاویر فرعی، 17- ویدیو، 18- صوت، 19-اسلاید، 20- کلیک برای اشتراک و تویت، 21- عرضه محتوا برای دانلود می باشند
این اینفوگرافیک از وبسایت الکسا اقتباس شده است و از خلاصه مطلب بسیاری عالی سئو محتوا از وبسایت اربیت مدیا: چک لیست تهیه محتوا برای وب: 21 راه برای انتشار مطالب بهتر تهیه شده است.

می توانید نسخه pdf یا تصویر با کیفیت این داسویر را دانلود کنید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا