ده نکته و تکنیک برتر سئو برای سال 2019

عکس 10 تکنیک پیشرفته سئو که لازم است در مورد آن بدانیم و در تقویت عملکرد وبسایت و بالا بردن آمار بازدید سایت استفاده کنیم

آیا می دانید سئو (SEO) چیست؟ تکنیک های بهینه سازی سئو سایت را می شناسید؟ محتوای همیشه سبز چیست و چه نقشی در سئو سایت دارد؟ کلمات کلیدی دنباله دار چیست؟ چگونه بازدید کننده را به مشتری تبدیل کنیم؟ اینها سئوالاتی است که در این مقاله به دنبال پاسخ آنها هستیم.

بخاطر داشته باشید که در عصر دیجیتالی شدن و جهانی شدن کسب و کار، فعالیت آنلاین برای پیشبرد برند کسب و کار خود حیاتی و یک باید است.

هر ساله نکات و تکنیک های جدیدی برای سئو و ارتقای رنکینگ وبسایت مطرح می شود. این تغییرات براساس تصمیمات جدید و رویکردهای متفاوتی است که موتورهای جستجوگر نسبت به رتبه بندی و ایندکس کردن وبسایت ها ارائه می دهند. امسال نیز همگان به دنبال تقویت سئو وبسایت خود و تغییر سئو به سمت نیازهای سال 2019 می باشند، از قبیل ایندکس کردن سایت ها براساس نسخه موبایل.

مطالب زیادی در مورد سئو سایت، ایجاد وبسایت های ریسپانسیو و دوستدار موبایل در نت وجود دارد و ممکن است همه آنها را بخوبی بشناسید. در این مقاله و به عنوان شروع ماراتون سال 2019، نکات جدیدی ارائه می شود که ممکن است تا کنون آن را انجام نداده باشید.

بخاطر داشته باشید که راهبردهای سئو دقیقی وجود دارد که می تواند ترافیک ارگانیک موتورهای جستجوگر سایت شما را فقط در 30 روز به میزان 35.36 درصد ارتقاء بخشد.

عکس سرچ کنسول گوگل – عملکرد سایت تهیه شده توسط گروه تهیه محتوا برای وبسایت پلکسا

به هر حال همگان به دنبال تقویت روتین های خود با تکنیک های پیشرفته هستند. اما این رویکرد گاهی به تکنیک های سئو غیرمعمولی می انجامد که شانس رنک و رتبه بالاتر، سایت سریعتر و حتی انرژی بیشتر مخاطبان را به همراه دارد.

در این مقاله می خوانیم:

1- سایت خود را برای ایندکس ابتدا-موبایل آماده کنید

از وقتی که رویکرد ایندکس ابتدا-موبایل شروع شده است، وبلاگ تمامی صنایع را به خود مشغول کرده است. خوشبختانه امروزه تمامی حکایات مرتبط با وبسایت دوستدار موبایل و وبسایت ریسپانسیو را می دانیم، اما نکات زیر نیز واقعیت دارد:

 • اگر بخواهیم از رویکرد جدید گوگل برای ابتدا ایندکس کردن لینک موبایل تبعیت کنیم، لازم نیست که حتما وبسایتی با پیج های دوستدار موبایل داشته باشیم. دوستدار موبایل بودن وبسایت تنها یک توصیه عمومی از طرف گوگل است.
 • زمانی که وبسایتی در ایندکس اول-موبایل قرار گرفت، دیگر برگشتی وجود ندارد
 • اگر وبسایت دارای طراحی ریسپانسیو باشد، چیزی تغییر نمی کند زیرا محتوای صفحات اساسا برای نسخه دسکتاپ و نسخه موبال یکسان است. وبسایت های دینامیک و سایت های ام-دات به کمی توجه بیشتر در این رابطه نیاز دارند.

بهتر است بدانیم که مطمئنا نتیجه جستجوی ارگانیک (از موتور جستجوگر) برای نسخه موبایل و دسکتاپ یک وبسایت تفاوت خواهد داشت حتی اگر کوئری از یک مکان یکسان ایجاد شده باشد. این بیشتر بخاطر تفاوت نیات کاربران در زمان جستجو با وسایل مختلف است.

عکس ابزار تست موبایل دوست بودن وبسایت های ریسپانسیو تهیه شده توسط گروه تهیه محتوا برای وبسایت شما و ترجمه وبسایت

برای مثال، اگر شما اطلاعات تماس یک شرکت را با گوشی موبایل جستجو کنید، لینک برای تماس کلیک کنید را خواهید یافت، در حالی که همین کوئری در نسخه دسکتاپ برای شما صفحه تماس با ما را نمایش خواهد داد.

دیگر تفاوت های SERP موبایل و دسکتاپ می تواند شامل پروسه های زیر باشد:

 • فرآیند رتبه بندی، برای نمونه تاثیر سرعت بالا آمدن صفحه موبایل بر رنکینگ صفحه
 • خطاها و جریمه ها، برای نمونه جریمه شدن بخاطر دستورات تهاجمی و مزاحم در نسخه موبایل
 • فرآیند ایندکس شدن، برای نمونه؛ استفاده از فلش مانع دیدن تمامی محتوا توسط کرالرها می شود

نکات بهینه سازی

1- اگر هنوز وبسایت شما به ایندکس ابتدا-موبایل مهاجرت نکرده است و پیام آن را از طرف گوگل دریافت نکرده اید و به فکر ریسپانسیو کردن وبسایت خود هستید، الان بهترین زمان برای ریسپانسیو و موبایل-دوست کردن وبسایت است.

اگر می خواهید وبسایت دینامیک داشته باشید و یا برای هر نسخه یک سایت جداگانه داشته باشید، بایستی همسانی بین نسخه موبایل و دسکتاپ را در نظر داشته باشید (محتوا، لینک های داخلی، کد و دستورات و غیره). براحتی می توانید در نسخه موبایل از منوهای همبرگر و آکاردئون استفاده کنید زیرا روی ایندکس شدن لینک ها تاثیری ندارد.

2- از آنجایی که رتبه بندی و رنکینگ پیج ها خارج از کنترل وبمستر است، فقط می توانیم سایت خود را برای فرآیند ایندکس شدن بهینه سازی کنیم. برای اینکار، لازم است که ساختار سایت خود را چک کنید و مطمئن شوید که بوت های موبایل براحتی آن را می بینند. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی بر سر راه ویزیت کرالرها در وبسایت تان وجود نداشته باشد.

2- سرعت موبایل پیج های خود را بهینه سازی کنید

مطمئنا اطلاع دارید که سرعت بالا آمدن نسخه موبایل صفحات وبسایت یک فاکتور مهم رنکینگ است و به یک نکته سئو مهم سال 2018 تبدیل شد. هرچند نکته مهمتر شیوه تاثیر این فاکتور رنکینگ بر بهینه سازی جستجوی سایت است.

گوگل رسما تایید کرده است که سرعت بالا آمدن وبسایت یکی از عوامل مهم و اصلی در رتبه بندی سایت برای کاربران است. می توانید برای چک سرعت بالا آمدن وبسایت خود از ابزارهای آنلاین مثل جی تی متریکس استفاده کنید.

عکس جی تی متریکس پلکسا – تهیه شده توسط گروه تهیه مقاله برای وبسایت و ترجمه وبسایت پلکسا

توصیه های ارائه شده توسط این ابزارها را جدی بگیرید و وبسایت خود را بهینه سازی کنید تا سرعت لودینگ بالاتری داشته باشید.

در آزمایشی که با پاورسوئیت سئو قبل و بعد از آپدیت گوگل انجام شده است، تاثیر سرعت پیج موبایل بر رنکینگ به وضوح دیده می شود. در این آزمایش مشخص شده که سطح بهینه سازی صفحات موبایل تاثیر قاطعی بر پوزیشن پیج در SERP دارد.

یک نکته مهم وجود دارد: در حال حاضر سرعت لودینگ موبایل پیج بر رنکینگ موثر است. اما نباید علاقه رو به رشد گوگل به داده های میدانی یا سرعت بارگذاری حقیقی پیج برای کاربر را نادیده گرفت، چیزی که توسط داده های گزارش شده توسط کروکس (CrUX) تهیه می شود.

عکس فیلد دیتا و لب دیتا – تهیه پست و مقاله برای وبسایت شما – ترجمه وبسایت از انگلیسی به فارسی و ترجمه وبسایت از فارسی به انگلیسی

نکات بهینه سازی

برای کسب اطلاعات در مورد سرعت لودینگ پیج های خود از دید گوگل می توانید از ابزار بینش سرعت صفحه گوگل استفاده کنید که ترکیبی از داده های میدانی و لابراتواری جمع آوری شده توسط گوگل می باشد.

فراموش نکنید که هنوز نتایج تاثیر بهینه سازی وجود دارد و هرچه سطح بهینه سازی بالاتر باشد، نمره سرعت بالا آمدن پیج بالاتر است. بنابراین لازم است که:

1- وبسایت خود را با ابزارهای بینش سرعت پیج چک کنید و توصیه های گوگل در بخش فرصت های این گزارش را تجزیه و تحلیل کنید.

عکس گوگل پیج اسپید – نشانگر فرصت های بهینه سازی سایت – تهیه شده توسط گروه ترجمه وبسایت از فارسی به انگلیسی

لیست این فرصت ها ممکن است زیاد باشد. برای فراگیری هرچه بیشتر در مورد شیوه بهینه سازی وبسایت برای هر یک از این فرصت های ارائه شده توسط ابزار بینش سرعت پیج گوگل، راهنمای بهینه سازی را بخوانید.

2- پیش گستر باشید، قبل از اخطار گوگل دست به کار شوید، بطور منظم حسابرسی فنی وبسایت خود را انجام دهید و هر گونه مشکل تعیین شده را رفع کنید.

3- از داده های گزارش CrUX بیشترین بهره را ببرید

همانطور که اطلاع دارید از 12 نوامبر 2018 بخش داده های میدانی یا همان اندازه گیری های زمان حقیقی ابزار بینش سرعت صفحه گوگل به بخش مجزایی از این ابزار منتقل شده است.

نکته مهم در مورد داده های میدانی این است که هرگز نمی توان بطور کامل آن را بهینه سازی کرد. هرچند شک داریم که گوگل بطور قطعی و پیوسته تست هایی برای تعیین آبشار سرعت لودینگ صفحات انجام دهد. بنابراین لازم است که تمامی دانش حاصله از این ابزار را تجمعی کرده و به طریقه استفاده بهینه و مفید از این داده ها فکر کنیم.

نکات بهینه سازی

چیزی که با اطمینان می دانیم این است که داده های مورد استفاده برای گزارش CrUX برای عموم در پلتفرم بیگ کوئری گوگل در دسترس می باشد.

اگر می خواهید در مورد نوع ارتباط کاربران خود، وسایل بازدیدکنندگان، داده های موجود در FCP، DCL و سایر سنجه ها اطلاعات کسب کنید، تنها کاری که لازم است انجام دهید ایجاد یک پروژه در پلتفرم کلود گوگل است. پس از آن می توانید به صفحه پروژه همگانی CrUX دسترسی داشته باشید.

عکس بیگ کوئری گوگل – گروه تهیه پست و مقاله برای وبسایت شما

اگر حتی دانش پایه SQL داشته باشید، می توانید داده های خام جمع آوری شده گوگل از وبسایت خود را تحلیل کنید. اگر این اطلاعات را در دسترس داشته باشید، می توانید یک راهبرد بهتر برای بهینه سازی سایت خود ایجاد کنید.

برای مثال، اگر داده های این گزارش را براساس نوع وسیله ارتباطی و کشور بازدید کنندگان تقسیم کنید، براحتی می توانید دریابید که بازدید کنندگان یک کشور خاص بیشتر علاقمند به جستجوی سایت شما با وسیله دسکتاپ هستند یا خیر:

عکس بازدید محتوای ویدیویی وبسایت – کار گروه ترجمه فارسی به انگلیسی پلکسا – تهیه محتوا، مقاله و گرافیک برای وبسایت شما

4- فضای بیشتری از SERP را اشغال کنید

ابتدا تصور می کردم که مسخره است اگر چیزی را با گوگل سرچ کنم و هر بار چیز متفاوتی ببینم. مثلا در جستجوی هتل می توانیم ببینیم که اخیرا بعضی از هتل ها اسنیپت خود را تغییر داده و سیستم فیلترینگ متفاوتی استفاده کرده اند و بجای 3 نتیجه، 4 نتیجه در موتور جستجوگر نمایش داده می شود.

عکس SERP برای سرچ هتل در ترکیه – کار گروه تهیه مقاله برای وبسایت شما

اما از آنجایی که نتایج ارگانیک با سرعت برق در حال کوچکتر شدن است، فکر می کنیم که لازم است طریقه حرکت به فراتر از نتایج جستجوی ارگانیک برویم. بهتر است چندتا از این تکنیک ها را خوب فراگیریم

نکات بهینه سازی

1) یک اسنیپت ویژه (خصیصه ای) ایجاد کنید

اسنیپت ویژه در واقع چیز جدیدی نیست، اما پوزیشن آن در بالای تمامی نتایج جستجو است و آنرا به یک نکته داغ در هر بحث سئو تبدیل کرده است.

اگر می خواهید برای پیج خود اسنیپت ویژه بگیرید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • محتوای صفحات سایت خود را در حالی تهیه کنید که سئوالات بازدیدکنندگان را بخاطر داشته باشید.
 • محتوای خود را طوری قالب بندی کنید که گوگل به راحتی آن را اسنیپت کند: به صورت پاراگراف، جدول، لیست، ویدیو و غیره به مطالعه زیر توجه کنید که می گوید موفقیت تکنیک های قالب بندی و فرمت محتوا به بازار هدف بستگی دارد.
 • اگر به موضوع داغی در صفحه خود پاسخ می دهید، پاراگراف های کوتاه متن (تقریبا 40 تا 60 کلمه ای) تهیه کنید که همانند یک اسنیپت ویژه باشد. از تعاریف موجود در دیکشنری اجتناب کنید زیرا توسط کادرهای پاسخ در SERP پوشش داده می شود.
عکس اسنیپت و تکنیک کد نویسی – کار گروه ترجمه وبسایت از فارسی به انگلیسی

2) از طرح دستور نشانه گذاری استفاده کنید

نشانگان دستوری اگر درست پیاده سازی و اجرا شوند می توانند به سایت کمک کنند که در نتیجه جستجوی موتورهای جستجوگر (SERP) چند اسنیپت ویژه کسب کند. قبل از اعمال نشانگان دستوری یا تغییر کدهای موجود، در گوگل آزمایش کنید که در SERP گوگل درست باشد:

 • در جستجوی عبارات هدف شما چه نوع اسنیپت ویژه SERP نمایش می یابد
 • آیا محتوای شما در حال حاضر هیچ فضای SERP غیر ارگانیکی را اشغال کرده است و از خودتان بپرسید نتیجه ای که در موتور جستجوگر می بینید را می پسندید
 • به دنبال خلائی باشید که محتوای شما می تواند در نتایج جستجوی جاری پوشش دهد.

3) لینک سایت خود را بهینه سازی کنید

سایت لینک ها بطور معمول فضای زیادی از SERP را اشغال می کنند. خودتان می توانید آن را چک کنید:

عکس لینک اسیستنت گوگل – تهیه پست و مقاله برای وبسایت شما – ترجمه وبسایت به زبان های مختلف

البته نمی توانید گوگل را مجبور کنید که به شکل مورد علاقه شما اسنیپت را نمایش دهد. اما این امکان وجود دارد که وضعیتی فراهم سازید که سبک مورد نظر شما منتشر و نمایش یابد.

5- ویدیو شاه جدید محتوا است

در حالی که محتوا هنوز ستون و رکن اصلی هر وبسایتی است، مردم به مشاهده ویدیو علاقه خاصی نشان می دهند. بخاطر بیاورید که برای تماشای شیوه رفرنس نویسی پایان نامه خود به سایت یوتیوب رفته اید و یکساعت بعد مشغول تماشای شیوه نزدیک شدن به پنگوئن ها هستید، بدون اینکه متوجه شما باشند.

گرچه موارد فوق صحیح است و شما هم می دانید، اینها حقایق مربوط به محتوای ویدیویی است:

 • روزانه بیش از یک میلیارد ساعت ویدیو در یوتیوب مشاهده می شود
 • یوتیوب دومین موتور جستجوگر بزرگ جهان است.
 • ویدیو موجب تقویت زمان باقی ماندن بازدیدکنندگان در سایت می شود (بطور متوسط در دنیا بیش از 40 دقیقه هر نفر ویدیو یوتیوب می بیند)
 • ویدیوها فضای زیادی از SERP را اشغال می کنند. مطالعات نشانگر آن است که تعداد گالری های ویدیویی در نتایج جستجوی گوگل تقریبا دوبرابر شده است.
عکس عملکرد محتوای ویدیویی – کار گروه تهیه گرافیک و ویدیو برای وبسایت شما – ترجمه ویدیو سایت خود را به ما بسپارید

نکات بهینه سازی

1) واقعیت این است: ویدیوهای پر بازدید حدود 31 تا 60 ثانیه طول دارند و تقاضای برای ویدیوهای آموزش چگونه انجام دهیم هر ساله 70% بیشتر رشد دارد، بنابراین:

 • ویدیوهای برند و دموی محصولات خود را هرچه کوتاهتر تهیه کنید
 • ویدیوهای آموزشی در مورد طریقه استفاده از محصولات یا خدمات خود تهیه کنید
 • پخش زنده مثل وبینار و مصاحبه در سایت خود داشته باشید

2) به کاربران در یافتن ویدیوهای خود کمک کنید:

 • فراداده مناسبی به ویدیوهای خود اضافه کنید (عناوین کوتاه تر، شرح غنی تر) و ویدیو خود را برای اینکه گوگل بخوبی نیت آن را بفهمد پیاده و زیرنویس کنید
 • از کلمات کلیدی یکسان و دقیق استفاده کنید، زیرا یوتیوب هنوز از این سبک استفاده می کند.
 • تگ های کلمه کلیدی را پر کنید زیرا برای ویدیوهای توصیه شده استفاده می شوند
 • ویدیوهای خود را در پلتفرم های معروف مختلف مثل یوتیوب، فیس بوک، ویمو، اینستاگرام و غیره منتشر کنید
 • سایت مپ ویدیویی سایت خود را به موتورهای جستجوگر ارائه دهید.

6- ثبت وبسایت خود در گوگل مای بیزینس را به روزرسانی کنید

عوامل زیادی در نمایش یافته جستجوی وب توسط موتورهای جستجوگر دخیل است که قوی ترین آن صد البته مکان جستجو است.

برای دستیابی به بهترین نتیجه محلی، گوگل به دقت و پیوسته اطلاعات خصیصه گوگل مای بیزینس (GMB) را به روز رسانی می کند. بنابراین تعجب آور نیست که سیگنال های گوگل مای بیزینس بیشتر از 25% فاکتور رتبه پک محلی را تشکیل می دهد. همچنین تاثیر گوگل مای بیزینس بر جستجوی محلی در سال 2017 حدود 32% رشد داشته است.

اگر برای املاک جستجو کنید، متوجه می شوید که چقدر از صفحه نتیجه SERP را کادرهای برند املاک اشغال کرده است. بنابراین اگر یک تجارت محلی دارید، پس حتما بایستی در GMB لیست شود تا اطلاعات شما در جستجو محل ظاهر شود.

علاوه بر این بایستی اندکی آن را بهینه سازی کنید، چرا که بعضی از عناصر GMB فاکتور رنکینگ محسوب می شود (مثلا پست های گوگل، تصاویر، سئوال پاسخ گوگل و بازنگری ها و نظرات مشتریان). به علاوه، بهتر است حضور خود در گوگل مپ را نیز تقویت کنید.

نکات بهینه سازی

1- بهترین چیز در اینجا این است که کسبه های معدودی لیست شدن خود را به طور منظم بروزرسانی می کنند، بنابراین راه ساده تری برای بالا بردن اعتبار برند خود در مقابل رقبا است. تمام کاری که باید انجام دهید عبارتست از:

 • همانند فیس بوک و تویتر در گوگل پست نیز مطلب منتشر کنید.
 • سئوالات مربوط به حرفه خود را در بخش پرسش و پاسخ گوگل قرار داده و جواب دهید.
 • تصاویری را آپلود کرده و در لیستینگ خود مرتب به روزرسانی کنید. اگر ویدیو هم دارید بهتر است قرار دهید.
 • تمامی دسته های موجود در لیست خود را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که گوگل مرتب انواع جدیدی را اضافه می کند. بنابراین اگر شما مدت طولانی است در صفحه GMB خود وارد نشده اید، ممکن است ببینید که فیلد و دسته های خالی جدیدی وجود دارد.
 • نظرات و بازنگری از اهمیت خیلی زیادی در رنکینگ برخوردار است و در طی 3 سال گذشته اهمیت آن به میزان 43% افزایش یافته است. اگر یک مشتری راضی دارید، وی را تشویق کنید که یک نظر برایتان بنویسد و عملکرد شما را نقد کند. همیشه به تمامی تشویق ها و شکایت ها و تشکر ها پاسخ دهید.
 • بهتر است فراتر از گوگل رفته و در سایر پلتفرم ها نیز نقد مشتریان خود را قرار دهید.

2- رنکینگ خود را از همه نقاطی که تجارت شما حضور دارد، بررسی کنید. مهم است جستجوی لیست خود را به شیوه ای که یک مشتری می بیند مرور کنید و ببینید.

7- اعتبار برند خود را بالا ببرید

در دستورالعمل کیفیت جستجوی گوگل به وضوح بیان شده است که اعتبار و شهرت برند روی فرآیند رتبه بندی نتیجه جستجو تاثیر دارد.

می دانم که همین الان دارید به بک لینک فکر می کنید. بله هنوز بک لینک ها مهم هستند، اما امروزه ذکر بدون لینک نام برند وزن سنگینی بر فرآیند رنکینگ یک پیج وارد می کنند.

قضیه چنین است. وقتی از یک برند بدون لینک گذاشتن در مطلبی یاد می شود، گوگل می فهمد که این برند یک کلیت مهم است. با تجزیه و تحلیل اعتبار آن، موتور جستجوگر نتیجه می گیرد که برند در چه حوزه خاصی حاکمیت دارد.

بدین ترتیب هر یک از عناصر عوامل شهرت آور حاکمیت صفحه شامل اعتبار و آبروی برند، آگهی ها، مشکل گشایی و غیره است.

بنابراین وقتی می خواهید اعتبار برند خود را بهبود بخشید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

نکات بهینه سازی

1- در هر فرصتی از برند آنلاین خود نام ببرید. طبیعی ترین راه درگیر کردن مشتریان خود است

2- افرادی که مایلند در مورد برند شما صحبت کنند را پیدا کنید، اما کمی تقویت و تصحیح لازم است

3- به ذکر نام برندهای رقیب خود نگاهی بیاندازید. شیوه ایجاد آگاهی، رفع شکایات و بحران ها و درگیر کردن مشتریان آنها را تحلیل کنید.

8- از کنسول جستجوی جدید گوگل استفاده کنید

کنسول جستجو گوگل یکی از مهترین ابزارهای سئو برای صاحبان وبسایت ها است، زیرا ترافیک و عملکرد سایت را اندازه می گیرد. ممکن است متوجه شده باشید که در ماه سپتامبر گوگل ابزار سرچ کنسول را ارتقاء داده و خصیصه های خوب جدیدی به آن افزوده است.

عکس سرچ کنسول جدید گوگل – کار گروه سئو و بهینه سازی وبسایت پلکسا

آیا این خصیصه ها را چک کرده اید؟ اگر خیر، پیشنهاد می شوند آن را تست کنید و فرآیند سئو خود را کارآمدتر کنید.

نکات بهینه سازی

1- از ابزار مشاهده URL سرچ کنسول برای تست لینک های خود استفاده کنید.

لینک را در آن کپی کرده و مشکلاتی که گوگل در حال حاضر برای این لینک می یابد را ببینید. وقتی مطمئن شوید که مشکلات رفع شده است، همین فیکس کردن ها را در این ابزار اعتباربخشی کرده و درخواست کرال مجدد کنید.

2- گزارش پوشش ایندکس گوگل را نگاه کنید.

این گزارش تمامی لینک ها (URLها) سایت شما را در 4 دسته تقسیم میکند: لینک های دارای خطا، لینک های معتبر، لینک های معتبر با اخطار و لینک های کنار گذاشته شده. می توانید دلیل هر یک از این چهار وضعیت را در ستون گزارش مربوط به لینک ببینید و توصیه های مربوط به شیوه رفع و فیکس مشکلات را بخوانید.

3- گزارش عملکرد را تجزیه و تحلیل کنید

این اسم جدید گزارش آنالایتیک سرچ است اما امکانات جدید جالبی به آن اضافه شده است و دامنه داده های ارائه شده بطور چشمگیری بسط یافته است. حالا می توانیم به داده های 16 ماه گذشته نگاه بیاندازیم (قبلا فقط برای 3 ماه بود).

4- گزارش را با تیم خود در میان بگذارید

این کارکرد به شما امکان به اشتراک گذاری گزارشات را می دهد، حتی با کسانی که حساب کاربری ندارند. بدین طریق می توانید اطلاعات ارزشمندی را به تیم توسعه دهندگان وب یا مددجویاتان خود ارائه دهید، بدون اینکه مانعی وجود داشته باشد.

9 در آمازون حضور داشته باشید

بعضی از کارها افراد را از گوگل دور می کند مثل خرید از آمازون یا سایت های فروشگاهی خاص. در اینگونه موارد کاربران مستقیما به سایت مورد نظر خود مراجعه می کنند (آیا می دانید 56% مردم در حال حاضر چگونه از نت استفاده می کنند).

اسکرین شات وبسایت آمازون – کار گروه تهیه و ترجمه ویدیو برای وبسایت شما

بنابراین اگر می خواهید برند و فروش خوبی داشته باشید، بهتر است به تمامی مواردی که ممکن است مشتریان از سایت شما دور شوند فکر کنید و در سایت های مهم فروشگاهی شرکت کنید.

نکات بهینه سازی

از بین عوامل مستقیم و غیرمستقیم موثر بر سرچ آمازون، سرعت فروش یکی از موارد کلیدی است. بنابراین برای افزایش سرعت فروش کالای خود در سایت آمازون، بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • آگهی پولی بدهید تا به کاربران در یافتن شما کمک کند
 • محتوای خوبی تهیه کنید که بازدید کننده را به مشتری تبدیل کند. در اینجا منظور از محتوای خوب ترکیبی از تصاویر، شرح منحصر به فرد، نظرات مشتریان قبلی، معرفی کالا و غیره است.

10- بدنبال لینک سازی خلاقه باشید

رکن اصلی هر استراتژی SEO را لینک سازی تشکیل می دهد و این مسئله بزودی تغییر نخواهد کرد. هرچند اگر به دنبال لینک سازی سریع هستید، تقریبا هرگز به معنی لینک کلاه سفید نخواهد بود.

عکس بخش لینک و بک لینک سرچ کنسول جدید گوگل – کار گروه ترجمه وبسایت پلکسا

بنابراین بهتر است از روش های سنتی لینک سازی دور شده و راهبرد خلاقه و غیرمعمولی برای لینک سازی خود برگزینید (اما در هر صورت لینک های کلاه سفید باشد).

نکات بهینه سازی

1- از عبارات و اصطلاحات جدید استفاده کنید

واقعیت های SEO به سرعت در حال تغییر است. اغلب اوقات چیزهای جدیدی وجود دارد که هنوز بخوبی نامگذاری نشده است. اگر از این اسامی جدید استفاده کنید شانس بدست آوردن نتیجه جستجوی بهتر را کسب کرده اید.

2- برای محتوای بصری خود لینک سازی کنید

وقتی محتوای بصری مفیدی مثل نمودار یا اینفوگرافیک می سازید، مردم آن را خیلی سریع پیدا می کنند و آن را همراه با محتوای خود استفاده می کنند. هرچند همیشه چنین نیست، اما معمولا منبع تصاویر و داسویرهای را ذکر می کنند.

برای رعایت عدالت، گوگل اینگونه تصاویر شما را در نت جستجو می کند و از وبمسترها محترمانه می خواهد که به سایت مرجع لینک بدهند. این نوعی لینک سازی سریع و مشروع است.

3- از وقایع و مراسم خود لینک بگیرید

اگر در مراسمی سخنرانی می کنید، سعی کنید تا سر حد امکان از آنها زیاد لینک بگیرید.

مطمئنا خود مراسم لینکی به سایت شما خواهند داشت. در عین حال بازدید کنندگان در بلاگ خود در مورد مراسم و سخنران ها نوشته و لینک بیشتری کسب می شود

به علاوه، اخبار مربوط به وقایع و سخنرانی خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید تا لایک و لینک بیشتری بدست آورید.

خلاصه مطلب

هرگز از شما نمی خواهیم که تکنیک های سئو همیشه سبز را نادیده بگیرید. بلکه همزمان بهتر است راه های درونزاد و خلاقه ای برای تقویت تلاش های SEO خود بکار بگیرید. چرا؟ زیرا هر یک از این تکنیک ها مکمل همدیگر است و مانورهای بیشتری برای بهینه سازی بازدید سایت و کسب مخاطب لازم است.

به هر حال بخاطر داشته باشید که رکن اصلی هر اقدام بهینه سازی و سئو منتشر کردن مطالب دست اول و مفید است. محتوای همیشه سبز را فراموش نکنید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب و رقابتی نیز بخشی از تلاش های سئو سنتی است. لینک سازی هم که بزودی زود از دایره سئو خارج نخواهد شد.

بنابراین تکنیک های سنتی سئو را همراه با راه های خلاقه پیشنهادی این مقاله برای تقویت بازدید سایت خود و تبدیل بازدید کننده به مشتری استفاده کنید.

می توانید داسویر (اینفوگرافیک) نکات برتر سئو سال 2019 را از این لینک دانلود نمایید.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا