افزایش ترافیک سایت – ظاهر و قالب مدرن

افزایش ترافیک سایت – ظاهر و قالب سایت

ترافیک چیست؟ ترافیک سایت چیست؟ ترافیک وبسایت چیست؟ چطور ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ آیا می توان بازدید سایت را افزایش داد؟ انواع ترافیک چیست؟ اینها سئوالات زیادی است که به ذهن هر وبمستری خطور می کند. این مجموعه به ترافیک سایت، رنکینگ سایت، رتبه سایت و مسائل مرتبط با جذب ترافیک بیشتر به سایت سروکار دارد. در اینجا راه های افزایش ترافیک وبسایت بحث می شود بخش سوم به نقش ظاهر و قالب سایت در جذب ترافیک پرداخته است:

1- قالب سایت جذاب و مدرن باشد

قالب سایت خود را جذاب و مدرن انتخاب کنید. اگر سایت شما سخت دیده شود، متن ریز باشد، ظاهر جذاب نداشته باشد، بازدید کنندگان حفظ نخواهند شد. اطمینان حاصل کنید که سبک و قالب ظاهری سایت شما مناسب و مدرن باشد و فضای کافی داشته و خوشایند چشم بازدید کنندگان باشد.

2- متعادل کردن صفحات

برای بهبود سایت خود، صفحات متعادلی ایجاد کنید زیرا کاربران وقتی وارد سایت می شوند، گوشه بالای چپ سایت را اول نگاه می کنند و از آنجا به سمت راست حرکت می کنند (در زبان های راست به چپ برعکس صادق است). کاربران بیشتر روی متن صفحه متمرکز می شوند تا تصاویر و گرافیک ها. بایستی بین تصاویر و گرافیک و متن و سایر محتواها تعادل برقرار کنید. این مسئله نه تنها باعث جذاب شدن ظاهر صفحه می شود، بلکه صفحات به راحتی خوانده شده و راحتتر پیدا می شوند.

3- ظاهر صفحات ساده باشد

تمامی عناصر دیداری غیر ضروری وبسایت خود را حذف کنید و تنها اقلام مهم را نگهدارید. مقداری فضای خالی در اطراف صفحه رها کنید تا هم ظاهر سایت مناسب و جذاب باشد و هم جستجو و حرکت در سایت راحت باشد.

از پس زمینه ساده استفاده کنید. بافت و رنگ پس زمینه ای که انتخاب می کنید می تواند بطور شدیدی روی جذابیت وبسایت تاثیر بگذارد. وجود گرافیک و پس زمینه تصویری باعث حواس پرتی بازدید کننده می شود. اگر می خواهید پس زمینه رنگی برای سایت خود انتخاب کنید، بایستی کنتراست قوی بین محتوا و رنگ پس زمینه ایجاد کنید. در زمان استفاده از رنگ های تیره یا براق مثل قرمز و زرد احتیاط کنید. این رنگ ها موجب خستگی دیداری می شوند و مخاطب تمرکز خود را از دست می دهد.

4- عکس های واضح و پرکیفیت استفاده کنید

اگر در سایت خود از عکس استفاده می کنید، عکس ها حتما پر کیفیت باشند. این به معنی داشتن دوربین قوی برای گرفتن تصاویر و فضای هاست بیشتر برای ذخیره عکس های سنگین است.

5- منوی ناوبری برای سایت ایجاد کنید

برای ناوبری راحت سایت، یک نوار ابزار با لینک به مطالب ایجاد کنید تا کاربر به راحتی در سایت جستجو کرده و بتواند مطالب را پیدا کند. نوار ابزار سایت خود را جایی قرار دهید که منطقی باشد. معمولا نوار بالا یا پایین سایت مرسوم است. هرگز لینک به صفحه اصلی سایت خود را فراموش نکنید.

6- خرید هنر برای سایت خود

اگر شم و هوش هنری بالایی ندارید، می توانید از خدمات هنری استفاده کنید تا نمایی حرفه ای به سایت خود بدهید. این مستلزم صرف هزینه است اما تاثیر بزرگی بر احساس مخاطبان از سایت شما می گذارد.

7- ایجاد داسویر (اینفوگرافیک)

داسویر یک رسانه خیلی مناسب برای اشتراک اس و بر خوراک رسانه های اجتماعی غالب شده است. سایت های آنلاین زیادی وجود دارد که براساس داده و قالب انتخابی شما برایتان داسویر می سازند. این روزها داسویر به جز لاینفک وب تبدیل شده است. داسویر می تواند یک موضوع پیچیده را بطور خلاصه و در یک نگاه انتقال دهد.

8- استفاده از مولتی مدیا

از مولتی مدیا بیشترین بهره را ببرید. پادکست، حساب یوتیوب، مطالب صوتی و تصویری می تواند به جذب مخاطبان کمک کند. اگر مطالبی دارید که امکان انتشار تصویری دارد، فیلم آن را ساخته و در یوتیوب منتشر کنید. حتی می توانید کانال یوتیوب خود را پولی کنید و از اینطریق درآمدی ایجاد کنید.

سایر تکنیک های افزایش ترافیک وبسایت:

  1. نوشتن مقالات غنی و کیفی
  2. تبلیغ رایگان و پرداختی وبسایت
  3. مشارکت در رسانه های اجتماعی

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا