افزایش ترافیک سایت – تبلیغات و معرفی سایت

افزایش ترافیک سایت – تبلیغات و معرفی سایت

ترافیک چیست؟ ترافیک سایت چیست؟ ترافیک وبسایت چیست؟ چطور ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ آیا می توان بازدید سایت را افزایش داد؟ انواع ترافیک چیست؟ اینها سئوالات زیادی است که به ذهن هر وبمستری خطور می کند. این مجموعه به ترافیک سایت، رنکینگ سایت، رتبه سایت و مسائل مرتبط با جذب ترافیک بیشتر به سایت سروکار دارد. در اینجا راه های تبلیغات و معرفی وبسایت و نقش آن در افزایش ترافیک وبسایت بحث می شود.

تبلیغ سایت

1- درگیر کردن کاربران

از کاربران سایت بخواهید در تهیه مطالب سایت درگیر شوند. اگر مخاطبان احساس کنند که مالک سایت به آنها اهمیت می دهد، به احتمال بیشتری دوباره به سایت سر زده و مشارکت فعال خواهند داشت. این عمل موجب فعال تر کردن بازدید کنندگان و باقی ماندن در صفحات مورد نظر آنها می شود. مثلا از کاربران بخواهید پاسخ یا نظر خود را ارائه دهند یا از سایت بازدید کنند.

2- تعامل با کاربران از طریق دیدگاه

گرفتن کامنت و دیدگاه یک راه عالی برای در ارتباط نگهداشتن مخاطبان است. در مقالات خود به کامنت های خوب پاسخ بدهید و از فضای دیدگاه برای مطرح کردن سئوالات استفاده کنید. روزانه چند دقیقه صرف پاسخ به کامنت ها بکنید و اگر نمی خواهید کامنتی منتشر شود، بطور خصوصی به نویسنده آن پاسخ دهید. هیچ کامنتی را بدون پاسخ نگذراید.

3- پیگیری و تعامل با سایر سایت ها و وبلاگ ها

به سایر بلاگ های مرتبط با موضوع سایت خود سر بزنید و در ارتباط باشید. در مورد پست های آنها کامنت بدهید و با جوامع و انجمن های مربوطه ارتباط برقرار کنید. سایت خود را به دیگران تحمیل نکنید، اما راهی ایجاد کنید که دیگران خودشان سایت شما را پیدا کنند.

4- تبادل پست و مطلب

یکی از راه های مهم جذب ترافیک گذاشتن پست در بلاگ های دیگر است و به شما این امکان را می دهد که مخاطبانی را جذب کنید که بطور طبیعی به سایت شما سر نمی زنند. مطمئنا بایستی به دیگران هم اجازه دهید که در سایت شما پست بگذراند و تبادل پست و لینک با دیگر سایت ها و وبلاگ ها را از دست ندهید.

5- برای سایت خود انجمن بسازید

انجمن جایی است که جامعه مخاطبان یک موضوع یا محصول دور هم جمع می شوند و به تبادل نظر می پردازند. این مسئله می تواند شامل بحث در مورد مطالب سایت باشد. انجمن های فعال نیز راه مفیدی برای ظاهر شدن در موتورهای جستجو است. برای یادگیری طریقه ایجاد انجمن در وب سایت خود راهنمای ساخت انجمن را بخوانید.

  • همانطور که سایت شما بزرگ می شود ممکن است به عده ای برای کمک به مدیریت انجمن نیاز پیدا کنید. مدیران انجمن به شما در پاسخ به سئوالات و اداره انجمن کمک می کنند. اگر انجمن سمی شود، می تواند تاثیر منفی بر ترافیک سایت شما داشته باشد. یک سیاست دقیق برای مدیریت انجمن تدوین کنید و بدقت بندهای آن را رعایت کنید.

6- تبلیغ سایت

علاوه بر استفاده از لینک ها، بایستی از راه های بیشمار دیگر برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنید. راه های زیادی برای تبلیغ سایت به صورت آنلاین و آفلاین وجود دارد:

  • اگر پول دارید تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را در نظر بگیرید. یک موتور جستجوگر بزرگ مثل گوگل یا یاهو و میکروسافت بسته های تبلیغاتی متنوعی عرضه کرده اند. اما اول بودجه تبلیغات خود را در نظر گرفته و حد خود را مشخص کنید.
  • فراتر از رسانه الکترونیک فکر کنید و از رسانه چاپی نیز استفاده کنید. در مجلات، روزنامه یا بروشورهای تجاری محلی نیز تبلیغ کنید. گزینه های تبلیغات زیادی امروزه در دسترس است.
  • کارت ویزیت جذابی تهیه کرده و در کافه، رستوران و فروشگاه های سر راه خود بگذارید. در جلسات و کلاس ها به حاضرین کارت ویزیت بدهید.
  • سایت خود را حضوری به دیگران معرفی کنید و به آنها در مورد سرویس های سایت خود بگویید. کارت ویزیت بدهید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. جامعه مخاطبان خود را هدف قرار دهید.
  • از ماشین خود استفاده کنید، بخصوص اگر وبسایت شما خدمات محلی ارائه می دهد. استیکر و کلاه و خودکار با آدرس و نام سایت تهیه کنید و رایگان توزیع کنید.

سایر تکنیک های افزایش ترافیک سایت:

  1. نوشتن مقالات غنی و کیفی
  2. مشارکت در رسانه های اجتماعی
  3. بهینه سازی ظاهر و قالب وبسایت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا