افزایش ترافیک سایت – نوشتن مقالات غنی

 افزایش ترافیک سایت – نوشتن مقالات غنی

عنوان و شرح مطلب اولین چیزی است که خواننده می بیند و اگر مقاله به اشتراک گذاشته شده باشد، تنها چیزی است که می بیند. بنابراین بایستی عنوان و شرح چشمگیر، جذاب و اخباری برای مطلب خود تهیه کنید. عنوان بایستی به چشم خواننده امده و بلافاصله توجه وی را جلب کند. یک عنوان خوب به طور چشمگیری بازدید کننده مطلب را افزایش می دهد، بخصوص زمانی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده باشد

نوشتن مقاله

1- عنوان چشمگیری برای مطلب خود انتخاب کنید

عنوان و شرح مطلب اولین چیزی است که خواننده می بیند و اگر مقاله به اشتراک گذاشته شده باشد، تنها چیزی است که می بیند. بنابراین بایستی عنوان و شرح چشمگیر، جذاب و اخباری برای مطلب خود تهیه کنید. عنوان بایستی به چشم خواننده امده و بلافاصله توجه وی را جلب کند. یک عنوان خوب به طور چشمگیری بازدید کننده مطلب را افزایش می دهد، بخصوص زمانی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده باشد.

برای جزئیات بیشتر راهنمای طریقه نوشتن عنوان موثر و چشمگیر را بخوانید.

2- مقالاتی با محتوای غنی بنویسید

مقالات با کیفیت رتبه بهتری در نتیجه جستجوی موتورهای جستجوگر دریافت می کنند. اطمینان حاصل کنید که محتوای مقاله نیاز خواننده را برطرف کند و اطلاعاتی که بدنبال آن هستند را پیدا کنند. این موثرترین راه برای افزایش ترافیک به وبسایت است؛ ارائه چیزی به مخاطبان که نمی توانند براحتی در جاهای دیگر پیدا کنند یا حداقل با این سطح از کیفیت و کمال نتوانند پیدا کنند.

 • محتوایی عرضه کنید که مفید و موثر باشد: اینکه مقداری متن را از وبسایت های دیگر یا جاهای دیگر کپی کرده و به هم بچسبانید موجب جذب ترافیک نمی شود. لازم است به بازدید کنندگان اطلاعاتی ارائه کنید که نیاز دارند و در دسترسی به هدفشان، حل یک مشکل، سرگرم شدن یا یافتن اخبار کیفی و جدید کمک کند یا حداقل خوب بخندند.
 • از برنامه های ایجاد محتوا استفاده نکنید. در حالی که قبلا مرسوم و بود از فید و لینک دیگران زیاد استفاده می شد، امروزه خلاقیت و بدیع بودن مطالب است که بازدید کنندگان را جلب می کند.
 • هرگز از سایت های دیگر کپی نکنید. موتورهای جستجوگر امروزه هوشمند هستند و بخوبی مطالب کپی و غیر اورجینال را تشخیص می دهند و اینگونه مطالب را به ته صف جستجو منتقل می کنند.

3- مخاطب یا موضوع مشخصی را پوشش دهید:

یک سایت خوب مطلب یا موضوع خاصی را هدف قرار داده و با گذر زمان در آن حوزه متخصص می شود. اینطوری سایت شما به منبعی تبدیل می شود که کاربران می خواهند اول آن را بخوانند. سایت خود را براساس علاقه خود شروع کنید یا بازار را بررسی کرده و موضوع مناسب را پیدا کنید که هنوز بخوبی پوشش داده نشده است. این موضوع را به تخصص خود تبدیل کنید.

4- محتوای قابل اشتراک گذاری تهیه کنید

در دنیای رسانه اجتماعی، محتوایی که به اشتراک گذاشته شود، شاه است. محتوای شما بایستی به راحتی قابل اشتراک بوده، خوانندگان آن را در سراسر جهان منتشر کنند. محتوای خوب قابل اشتراک محتوایی است با یک عنوان خوب و تصویر جالب و همچنین متن جذب کننده و دقیق. ترکیب این ها یک قطعه مطلب و مقاله عالی می شود که همه می خواهند با اطرافیان خود از طریق فیس بوک، تویتر و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

لیست ها برای اشتراک در شبکه های اجتماعی فوق العاده رایج هستند. عناوینی مثل ده راه برتر …. یا 21 شیوه … یا سی علامت …. خیلی پرطرفدار است. این عنوان خیلی سریع نظر خواننده را جلب می کند و راه خوبی برای جذب بازدید کننده بیشتر در زمان کوتاه تر است.

5- طول مقالات خود را متغیر انتخاب کنید

مقالات خود را به صورت ترکیبی از مقاله های بلند و جامع و مقالات کوتاه و مختصر و خلاصه نکات تهیه کنید. محتوا سایز خود را مشخص می کند، متن را نه خیلی طولانی و خسته کننده تهیه کنید و نه خیلی ساده و ناقص. بهتر است محتوای تهیه شده نه خیلی مفصل و طولانی باشد و نه خیلی کوتاه ناقص. محققان این حوزه تخمین زده اند که 1600 کلمه برای یک مقاله مناسب است، اما شما با توجه به نوع محتوای خود سایز مقاله را انتخاب کنید.

6- بطور منظم مقاله بنویسید

اگر جریان مداومی از محتوا به وبسایت و وبلاگ خود وصل کنید، خیلی موفق تر خواهد بود. حداقل شش مقاله در هفته اضافه کنید. هرچه انتخاب می کنید، یک برنامه مدون داشته و تا حد ممکن ان را رعایت کنید.

 • وبسایت خود را مرتب به روز رسانی کنید و تازه نگهدارید. این مسئله بخصوص برای قسمت هایی که پر بازدید است خیلی اهمیت دارد. هر چند روز یکبار یک محتوای تازه به وبسایت خود بیافزایید. حداقل هفته ای یک مقاله داشته باشید.
 • استفاده از مقاله نویس های بیرون را در نظر بگیرید. اگر نمی خواهید خودتان محتوا تهیه کنید، تیم شما خیلی مشغول است، می توانید از شرکت های بیرون استفاده کنید که مقاله می نویسند. اما بهتر است نیاز خود و چیزی که انتظار دارید را از قبل مشخص کرده و دقیقا نیاز خود را به منابع بیرون بفهمانید.

7- برچسب زده و مقالات خود را بطور مناسب شرح دهید

برچسب ها، شرح و فراداده مقاله تاثیر عمیقی روی طریقه ظاهر شده مطلب در صفحه جستجو دارد. این به افراد کمک می کند، مقاله مورد نظر خود را پیدا کنند.

 • اگر می خواهید وبسایت موفق و عملیاتی داشته باشید، لازم است که برچسب به مقالات خود زده و از لینک خراب پرهیز کنید. همچنین بایستی یک فایل نقشه سایت به موتورهای جستجوگر مثل گوگل و بینگ تحویل دهید.
 • از کلمات کلیدی به طور اثربخش استفاده کنید. به این مسئله بهینه سازی موتور جستجوگر اطلاق می شود و به افراد کمک می کند مطلب و سایتی که بدنبال ان هستند را در اینترنت به راحتی پیدا کنند. اطمینان حاصل کنید که جریان کلمات کلیدی طبیعی بوده و جریان مغزی می تواند به این مسئله کمک کند. از افراد معمولی و سنین مختلف بخواهید در مورد موضوع شما کلمه ای عرضه کنند یا اینکه معمولا به دنبال چه سایتی می گردند.
 • کلمات کلیدی نه تنها در عنوان مطلب و اسامی صفحات استفاده می شود، بلکه در برچسب های متا نیز استفاده می شود. متا تگ کد نرم افزاری است که بازدید کننده سایت نمی بیند اما موتور جستجوگر آن را می بیند و بررسی می کند.
 • از کلمات کلیدی زیادی استفاده نکنید، اگر زیاد کلمه کلیدی ارائه کنید، رتبه جستجوی وبسایت شما خیلی پایین خواهد شد. همچنین مواظب باشید که متن کلیدی محتوای خود را داخل عکس وارد نکنید، موتورهای جستجوگر نمی توانند متن عکس را بخوانند.

8- لینک های خوبی ایجاد کنید

لینک ساختن برای موفقیت یک وبسایت فوق العاده اهمیت دارد. این فرآیند ایجاد لینک از صفحه جاری به صفحات دیگر خود است. این مسئله به طور طبیعی رخ می دهد همانطور که محتوای کیفی ایجاد می کنید، اما مواردی وجود دارد که به لینک ساختن کمک می کند:

 • تبادل لینک با وبسایت هایی که در حوزه موضوع سایت شما کار می کنند می تواند ترافیک بیشتری به سایت بیاورد. اینها لینک های دو طرفه هستند زیرا شما هم باید لینکی به مطالب سایت مقابل ایجاد کنید و لینک سازی با وبسایت های کم کیفیت تهدیدی است برای اعتبار سایت شما. تنها به سایت هایی لینک بزنید که موضوع را بخوبی و با کیفیت پوشش داده اند و بدین گونه به سایت شما کمک شده و بازدید کننده بیشتری جلب خواهید کرد.
 • با وبلاگ ها و انجمن های مرتبط با موضوع سایت خود ارتباط برقرار کنید. جوامع مناسب را یافته و پروفایل کاربری در آنها ایجاد کنید. اطلاعات سایت خود را در پروفایل خود وارد کرده و پست های کیفی در اینگونه جوامع منتشر کنید. این باعث می شود که افراد بیشتری لینک پروفایل شما را کلیک کرده و به سایت شما سر بزنند.
 • با شرکت های مرتبط با موضوع سایت خود تماس بگیرید. از آنها بخواهید به مقالات شما لینک بزنند و محصولاتشان را در سایت شما تبلیغ کنند و بدین طریق ترافیک را افزایش دهید. حتما با شرکت های حوزه فعالیت خود تبادل لینک انجام دهید.
 • برای سایت خود خوراک اخبار (RSS feed) ایجاد کنید. خوراک اخبار به مطالب شما امکان لینک شده در جاهای دیگر را می دهد. تحویل خوراک اخبار سایت به دایرکتوری های دیگر موجب تقویت بازدید شما خواهد شد.
 • اگر در مورد لینک سازی و تبادل لینک اطلاعات کافی ندارید، راهنمای لینک سازی و بک لینک را بخوانید.

9- در سایت خود به پست های قدیمی تر لینک بزنید

اطمینان حاصل کنید که مقالات مرتبط و متناظر جدید و قدیم به هم لینک باشند. این به کاربران کمک می کند که مقالات مورد علاقه خود را راحتتر پیدا کنند و افراد زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد.

 • مقالات و پست های جدید و قدیم خود را به هم لینک کنید. اگر مقاله ای نوشته اید که با یک مقاله قدیمی در ارتباط است، اطمینان حاصل کنید که مقاله قدیمی نیز لینکی به مقاله جدید داشته باشد.

10- محتوای سایت خود را دسته بندی کنید

اگر محتوای سایت بخوبی و دقیق سازماندهی شده باشد، مخاطبان راحتتر به مطالب مورد نظر دست می یابند و مطلب بهتر در ذهن آنها می ماند. همچنین به بازدید مطالب قدیمی تر کمک می کند.

11- مطالب رایگان عرضه کنید

چه کسی به محتوا و محصول رایگان علاقه ندارد؟ محصولات رایگان آنلاین معروف و کاربران زیادی دارد، کسانی که به دنبال محتوای مکتوب خوب نوشته شده و اخباری هستند. موارد رایگان از قبیل زیر را در نظر داشته باشید:

 • کتاب های الکترونیک حاوی آگهی تبلیغ سایت شما. به کاربران این امکان را می دهد که کتاب رایگان شما را به دیگران عرضه کنند. این مسئله موجب افزایش بازدید آگهی و در نتیجه بازدید کننده سایت شما می شود.
 • برگزاری کلاس یا سمینار رایگان آنلاین. می توان اینگونه کلاس ها را در چت روم وبسایت برگزار کرد. ایده اطلاعات “زنده” مطمئناً افراد زیادی را به سایت شما می کشاند. همچنین به عنوان یک متخصص در حوزه محتوا شناخته می شوید.
 • به بازدید کنندگان امکان شرکت رایگان در قرعه کشی ای مسابقه بدهید. جایزه بایستی چیزی باشد که برای بازدید کننده جالب یا ارزشمند باشد. بیشتر افرادی که وارد مسابقه یا قرعه کشی می شوند، برای دیدن نتایج مرتب از سایت شما بازدید می کنند.
 • ارائه نرم افزارهای رایگان به کاربران برای دانلود رایگان. حتی می توانید بخشی از سایت خود را به دایرکتوری عرضه نرم افزار رایگان تبدیل کنید. اگر نرم افزار را خودتان ساخته اید، می توانید آگهی سایت خود را روی آن گذاشته و برای دانلود به دیگران عرضه کنید.
 • هدف قرار دادن گروه های خاص که ممکن است در مورد استفاده از اینترنت برای کلاس یا رفتن به کلاس های حضوری نگران باشند.
 • ارائه خدمات یا کاربری رایگان آنلاین از سایت خود. برای نمونه، نصب و تنظیم کنسول، بررسی کپی رایت و یا بازخوانی. این خدمات برای عده ای از مخاطبان لازم بوده و آنها را جلب می کند.
 • مشاوره رایگان در مورد حوزه محتوای وب سایت. می توانید دانش خود را به طور رایگان از طریق ایمیل یا تلفن عرضه کنید. مردم این سرویس را خیلی با ارزش می دانند و مشاوره رایگان می تواند برای عده ای خیلی گران باشد. بنابراین ترافیک بیشتری جلب خواهد شد.
 • ارسال محصولات رایگان از قبیل سی دی یا بروشور یا کتابچه راهنما. این گونه خدمات حضوری رایگان موجب تبلیغ بیشتر سایت و افزایش چشمگیر ترافیک سایت خواهد شد.
 • ارائه محافظ صفحه یا قالب رایگان برای کارت ویزیت، قاب تصویر یا فونت رایگان

سایر تکنیک های افزایش ترافیک وبسایت:

 1. تبلیغ رایگان و پرداختی وبسایت
 2. مشارکت در رسانه های اجتماعی
 3. بهینه سازی ظاهر و قالب وبسایت

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا