33 تکنیک برای افزایش بازدید سایت

33 ایده عملی برای جذب ترافیک وب به وبسایت خود

یکی از چالش های اصلی مالکان تجارت های آنلاین کاهش ترافیک سایت و یا عدم مراجعه کاربران بالقوه به سایت است. بسیاری گزارش می کنند که در طی یک یا دو سال گذشته کلی از ترافیک خود را از دست داده اند و بطور مداوم به دنبال راه های جدیدی برای جلب ترافیک مرتبط به سایت خود هستند.

در این مقاله سعی می شود برای بازاریاب ها، وبمسترها و مالکان سایت ها گروهی از اقدامات سرراست، عملی و مهم برای جلب ترافیک بیشتر ارائه شود. در حالی که بعضی از این راهبردها تاثیر فوری و سریع ندارد، ممکن است تعجب کنید که بعضی چه نتیجه سریعی بدنبال دارند.

1- روی کلمات کلیدی مرکب تمرکز کنید

این روزها تمرکز بر واژه های کلیدی منفرد برای صفحه وب خود دیگر امکانپذیر نیست و تک تک کلمات همه زبان ها وارد وب شده و رقابتی است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که پست ها و مقالات مرتبط با کلمات کلیدی مرکب یا عبارات کلیدی مرتبط با موضوع سایت خود تهیه و منتشر کنید. بهتر است ابتدا کلمات کلیدی اصلی سایت خود را شناسایی و لیست کنید و سپس واژه های مرکب و عبارات کلیدی تهیه و لیست کنید و در مقالات و پست های خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید مقاله راه های ایجاد واژه کلیدی دم دراز (LSI) را بخوانید.

2- ایجاد انجمن برای وبسایت خود

یک انجمن فعال می تواند سریعا رتبه سایت و رتبه کلمات کلیدی دم دراز سایت شما را افزایش دهد. همچنین برای کاهش نرخ برگشت (bounce rate) سایت، افزایش زمان صرف شده در سایت (time-on-site) و همچنین ایجاد جامعه ای از کاربران سایت مناسب است. برای نصب و فعال سازی انجمن وبسایت خود می توانید مقاله طریقه نصب انجمن وبسایت را بخوانید.

3- یک گروه در فیس بوک ایجاد کنید

ایجاد گروه فیس بوک می تواند به جذب ترافیک کمک کند. گروهی ایجاد کنید که در آن اعضا بتوانند سئوالات خود را پرسیده و پشتیبانی دریافت کنند (فراموش نکنید که هرجا مناسب بود، آنها را به سمت سایت خود هدایت کنید).

4- پست های سایت خود را در استامبل آپن ثبت کنید

اشتراک مطالب تاثیر خودش را دارد و مطمئنا ترافیک را به سمت سایت شما سرازیر می کند.

5- پست های وبلاگ خود را از طریق لیست ایمیل ترویج کنید

لازم نیست که همه ایمیل های شما حاوی ترویج و تبلیغ مطالب باشد، اما بد نیست یک یا چند لینک به پست و مقاله خود داشته باشید، زیرا موجب افزایش ترافیک، رتبه و فروش سایت می شود. شاید مطلب طریقه ساخت لیست ایمیل برایتان مفید باشد

6- اخبار مرتبط با موضوع سایت خود را پیگیری کنید

موضوع محتوای شما چیست؟ چه کالا یا خدماتی را عرضه می کنید. بهتر است اخبار مرتبط با موضوع، کالا یا خدمات خود را پیگیری کنید و به اخبار عرضه شده در سایت های قوی و مناسب لینک بزنید. لینک های ارجاعی پر کیفیت به بالا رفتن رتبه و دریافت ترافیک کمک می کند. می توانید اخبار پزشکی روز را از اینجا بخوانید.

7- روی تیتر مطالب و اخبار خود کار کنید

تیتر و عنوان مطالب شما چیزی است که مردم را جذب می کند، بخصوص زمانی که پست های خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. عنوانی انتخاب کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب کند. می توانید راهنمای نوشتن لینک های سئو محور با واژه های کلیدی مناسب را بخوانید.

8- به جامعه وبلاگ نویسان بپیوندید

جامعه وبلاگ نویسان مثل بلاگ، بلاگفا، میهن بلاگ، پرشین بلاگ می تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند. مطالبی برای انتشار در این وبلاگ ها تهیه و منتشر کنید. هرجا مناسب بود، مخاطبان را به سمت سایت خود هدایت کنید.

9- در پست های خود لینک متناظر ایجاد کنید

وقتی پست یا مقاله ای می نویسید، از پست های مرتبط قبلی یاد کنید و لینک مقالات و پست های قبلی را به آن اضافه کنید. لینک هایی اضافه کنید که به تکمیل موضوع و مطلب پست جاری کمک کند و مخاطب بپسندد. این یکی از مهمترین تکنیک های سئو است که موجب افزایش زمان صرف شده در سایت، نرخ تبدیل و ترافیک ارجاعی می شود. برای مثال: علت رجوع شما به این مطلب افزایش ترافیک سایت است، پس مطالعه هفده تکنیک افزایش رتبه الکسا می تواند برای شما مفید باشد.

10- برای وبلاگ های دیگر مطلب بنویسید

پست مهمان یکی از راه های مهم لینک سازی است. بنابراین در سایت های معتبر پست بنویسید. مطمئن شوید که سایت مقصد با موضوع محتوای شما هماهنگی داشته باشد و سایت یا وبلاگ کیفیت بالا باشد. در پست خود در جای مناسب و مجاز لینکی به سایت خود بزنید. می توانید در پلکسا پست مهمان بنویسید و برای سایت یا وبلاگ خود بک لینک تهیه کنید.

11- به نویسنده سایت های شناخته شده تبدیل شوید

برای سایت هایی که مخاطبان شما زیاد سر می زنند، مطلب بنویسید و همیاری کنید. مثلا اگر کار بازاریابی اقتصادی انجام می دهید، بد نیست برای فوربس مطلب بنویسید. خود را به جامعه مخاطبان خود معرفی کنید و ترافیک بطور خودکار به سایت شما سرازیر می شود

12- مقالات و پست های موجود خود را بهینه سازی کنید

پست ها و مقالات قبلی خود را بررسی کنید، لینک ها را به روز رسانی کنید، تگ های متناسب و مرتبط تهیه کنید، شرح متای مقالات را به روزرسانی کنید. به مطالب مرتبط جدید لینک بزنید. بروزرسانی مطالب سایت یکی از تکنیک های برتر افزایش رتبه در جستجوی گوگل و افزایش ترافیک است.

13- لینک های سایت خود را پالایش کنید

همانطور که می دانید گوگل و بینگ و سایر موتورهای جستجوگر مثل یاهو، اسک، یاندکس مطالب و صفحات سایت شما را ایندکس می کنند و طبق لینک های ایندکس شده خود در صفحه جستجو به کاربران مطالبی عرضه می کنند. اگر لینک هایی که در صفحه نتایج موتور جستجوگر مثل گوگل ظاهر می شود را نمی پسندید یا مایل نیستید نمایش یابند، از ابزار وبمستر موتور جستجوگر مثل وبمستر گوگل استفاده کنید و این لینک ها را بلوک کنید و لینک مناسب برایش جایگزین کنید.

14- تبادل آگهی و لینک را در نظر داشته باشید

با سایت ها و وبلاگ های معتبر مرتبط با موضوع سایت خود به تبادل لینک و آگهی بپردازید. این لینک ها توسط پاندا و گوگل بررسی می شوند. پس بهتر است سایت های معتبر با لینک های کیفی باشد. مثلا تصور کنید پلکسا به وبلاگ یا وبسایتی در مورد ماشین جوجه کشی، فلزیاب و گنج یاب یا سکه های قدیمی یا خیاطی حسن آقا لینک بزند. مطمئنا این نوع لینک ترافیکی به سایت شما جذب نمی کند.

15- بطور منظم و مکرر مطلب منتشر کنید

بررسی ها نشان داده است که اگر در هفته 6 پست داشته باشید، ترافیک سایت شما به اندازه 18.6 درصد افزایش می یابد. این یک عدد جادویی است و مطمئنا تاثیرش را خواهد گذاشت. بخاطر داشته باشید که در بسیاری از موارد این محتوا و پست های شما است که مخاطبان را جلب می کند. بهتر است مطالب غنی و کیفی و حماسی بنویسید.

16- در تویت های خود از صاحبنظران امر نام ببرید

زمانی که مطالب خود را در تویتر به اشتراک می گذارید، بحث گروهی در مورد موضوعی برگزار می کنید، از نام بزرگان و صاحبنظران موضوع استفاده کنید و می توانید از @mention استفاده کنید.

17- تمرکز بر راهبردهای موثر و کارآ

انرژی خود را روی استراتژی متمرکز کنید که مطمئن جواب می دهد. لازم نیست کاری کنید که همه انجام می دهند. تحلیل سایت خود را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید و روی تقویت آنها متمرکز شوید.

18- برقراری ارتباط با همکاران

با همکاران و کسانی که در حوزه محتوا یا خدمات شما فعال هستند، ارتباط برقرار کنید. برای مطالب آنها دیدگاه صادقانه بگذارید و از آنها بخواهید در مورد مطالب شما نظر بدهند.

19- استفاده از کلمات کلیدی

اطمینان حاصل کنید که تمامی واژه های کلیدی ممکن مرتبط با موضوع سایت خود را در مطالب سایت بگنجانید. برای هر دسته از کلمات کلیدی مطلبی تهیه کنید و چندبار از کلمه یا عبارت کلیدی مورد نظر نام ببرید. مهم نیست کجای مطلب باشند، نهایتا موتورهای جستجوگر کلمات کلیدی شما را پیدا خواهند کرد.

20- تهیه لیست ده مقاله برتر

لیستی از ده مقاله برتر منتشر شده در هر روز تهیه کنید و مطلبی در مورد آنها بنویسید. می توانید به این مطالب لینک زده و توضیحات مرتبط درج کنید.

21- بیشتر استفاده را از لینک های فیسبوک ببرید

در صفحه معرفی فیس بوک خود حتما لینکی به سایت خود بزنید، در شرح عکس، دیدگاه پست ها و مطالب منتشر شده در فیس بوک از سایت خود یاد کنید.

22- بر کشتی یوتیوب سوار شوید

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی است که درگیر ترین کاربران را به سایت هدایت می کند. از بین تمامی رسانه های اجتماعی، یوتیوب بیشتر درصد صفحات در هر ویزیت را دارد.

23- به تصاویر پست خود متن اضافه کنید

سعی کنید عنوان مقاله و لینک سایت خود را بر روی تصاویر درج کنید، در حالی که تصاویر را برای نمایش در مطلب خود بهینه سازی می کنید.

24- به گروه های مرتبط لینکداین و فیس بوک بپیوندید

گروه های موجود در شبکه های اجتماعی سرمایه مهمی برای جذب ترافیک هستند. به گروه های مرتبط بپیوندید و ترافیک و مخاطبان زیادی را به سایت خود هدایت کنید.

25- پاسخ به محبت دیگران

وبلاگ ها یا سایت هایی ممکن است مطالب شما را همراه با لینک به اشتراک گذاشته باشند. اگر وبسایت یا وبلاگ کیفی و غنی هستند و توسط گوگل جریمه نخواهند شد، از آنها تشکر کنید و لینک مطالب آنها را در سایت خود درج کنید.

26- پاسخ دادن به دیدگاه ها

زمانی که برای مطالب شما دیدگاهی نوشته می شود، بدون جانبداری و صادقانه به دیدگاه دیگران پاسخ دهید. اینکار موجب رابطه سازی و تحریک مخاطبان دیگر برای فعالیت در سایت شما می شود.

27- پاسخ دادن به سئوالات

سایت های مرتبط با موضوع محتوای خود را پیدا کنید. به سئوالاتی که توسط کاربران دیگر ثبت شده است، پاسخ دهید و با این سایت ها همیاری کنید.

28- استفاده مناسب از دسته ها

اگر تاکنون محتوای سایت خود را دسته بندی نکرده اید، حالا زمان خوبی است که مطالب سایت را دسته بندی کنید و از قدرت دسته بندی بیشترین استفاده را ببرید. دسته بندی مطالب نه تنها برای سئو عالی است، بلکه به مخاطبان سایت کمک می کند مطالب خود را بهتر پیدا کنند.

29- پست های جامع تهیه کنید

چندین پست طولانی و حاکم بر مطلب تهیه کنید و لینک و توجه مخاطبان را به این مطالب بلند و جامع جلب کنید. مثلا اگر در مورد الکسا و رتبه الکسا هر سئوالی دارید می توانید از مطالب همین سایت تهیه کنید. بنابراین دسته الکسا را مطالعه کنید.

30- در مورد مطالب مرتبط دیدگاه بنویسید

بطور منظم از وبسایت ها و وبلاگ های مرتبط و رقیب بازدید کنید و در مورد مطالب آنها دیدگاه صادقانه خود را بنویسید. اینکار موجب تقویت رابطه و شناخت شما می شود و وبسایت شما به مخاطبان بالقوه معرفی می شود.

31- بطور منظم پست های خود را در فیس بوک به اشتراک بگذارید

خلاصه کوتاهی از مطلب خود را در فیس بوک منتشر کنید و لینکی به سایت خود بزنید تا مخاطبان علاقمند به سایت هدایت شوند. فراموش نکنید که فیسبوک یکی از اثر گذاران بزرگ این صنعت است.

32- مطالب خود را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید

گوگل پلاس علاوه بر اشتراک داخلی مطالب، در نتیجه جستجوی موتورهای جستجوگر از جمله گوگل ظاهر می شود. بنابراین یکی از راه های مهم معرفی مطالب خود به مخاطبان بالقوه و جلب آنها به سمت سایت خود اشتراک در گوگل پلاس است.

33- خواندن مطالب مرتبط

اگر به جلب ترافیک و بازاریابی اینترنتی علاقمند هستید، می توانید کتاب الکترونیکی راهنمای قطعی بازاریابی آنلاین را بخوانید. برای دانلود این کتاب می توانید از همین سایت اقدام کنید. کافی است نام و ایمیل خود را درج کرده تا لینک دانلود کتاب به ایمیل شما ارسال شود.

توجه: اگر این مطلب را مفید می دانید، لطفا دیدگاه خود را درج کنید. می توانید نکات یا بندی به این لیست اضافه کنید. هر گونه پیشنهاد و نظر شما را صادقانه پذیراییم. در صورت تمایل به همکاری با پلکسا، می توانید فرم پست مهمان را تکمیل کنید.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا