راهنمای رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET در گوگل کروم

راهنمای رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET در گوگل کروم

کانفیگوریشن مودم وایفای، خطای اتصال به اینترنت، باز نشدن وب پیج؛ این ها همگی از مشکلاتی است که کاربران اینترنت هر چند وقت یکبار با آن مواجه می شوند. در بعضی از موارد اشکال در اتصال به اینترنت با خطای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET مواجه می شویم. در این مقاله سعی شده است طریقه رفع این خطا به همراه تصاویر راهنما شرح داده شود.
با استفاده از روش های ذکر شده در این مقاله می توانید خطاهای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET و یا DNS PROBE FINISHED NO INTERNET را در گوگل کروم رفع کنید. زمانی که مرورگر گوگل کروم را باز می کنید، با این پیغام خطا مواجه می شوید: This webpage is not available . این خطا بخاطر مشکل اتصال به اینترنت یا تنظیمات دیوار آتش (firewall) ویندوز رخ می دهد. در بیشتر مواقع علت این خطا در اتصال شبکه است. اگر اینترنت شما کار نمی کند، پس این خطا رخ داده است. بنابراین مراحل ساده زیر را انجام داده و خطاهای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET و یا DNS PROBE FINISHED NO INTERNET را در گوگل کروم رفع کنید. این راه حل برای سیستم عامل های ویندوز 7 (Windows 7)، ویندوز 8 (Windows 8)، ویندوز 8.1 (Windows 8.1) و ویندوز 10 (Windows 10) تست شده است و خطا را رفع کرده است. تصویر زیر این خطا را نشان می دهد.

این خطا چیست؟

متن زیر ترجمه متن درج شده در صفحه گوگل کروم در زمان رخ دادن خطا است:

وبسایت مورد نظر شما در دسترس نیست. خطای زیر رخ داده است.

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

“اتصال اینترنت خود را چک کنید
هر گونه کابل اتصال اینترنت را چک کرده، مودم ها، روترها یا هر وسیله شبکه دیگری که در حال استفاده دارید را ریبوت کنید (خاموش و روشن کنید)”
“اجازه دهید کروم به شبکه شما در تنظیمات دیوار آتش یا آنتی ویروس دسترسی داشته باشد.
اگر از قبل گوگل کروم جزء لیست برنامه های مجاز برای دسترسی به شبکه است، سعی کنید آن را از لیست حذف کرده و مجددا اضافه کنید”.

راه حل 1: استفاده از پرامپت داس یا کامند پرامپت

برنامه CMD (command prompt) را باز کنید و دستورات داس زیر را یک به یک تایپ کرده و کلید enter را بزنید تا اجرا شوند. این دستورات تست شده و کار می کنند، بنابراین ممکن است برای شما هم کارساز باشند:

  • ipconfig /release
  • ipconfig /all
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /renew
  • netsh int ip set dns
  • netsh winsock reset

پس از اجرای آخرین دستور فوق، کامپیوتر (سیستم) خود را بازنشانی (Restart) کنید. این همه کاری است که باید انجام دهید. حالا بایستی مشکل رفع شده و بتوانید به اینترنت وصل شوید.

راه حل دوم: تغییر پراکسی TCP/IP4

گام 1:

روی آیکون شبکه در گوشه پایین سمت راست دسکتاپ خود کلیک راست کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را بزنید.
تنظیمات شبکه

گام 2:

پنجره جدیدی باز می شود. در ستون سمت چپ پنجره لینک “Change adapter settings” را کلیک کنید. این لینک در گوشه سمت چپ بالای این پنجره قرار دارد.
تنظیمات شبکه

گام 3:

حالا روی اتصال شبکه فعال خود (wifi، LAN، Ethernet و غیره) کلیک راست کرده و گزینه Properties را بزنید.

گام 4:

در پنجره جدیدی که روی صفحه شما ظاهر می شود، گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) را انتخاب کرده و دکمه Propertiess را بزنید.
تنظیم ای پی ویندوز

گام 5:

در پنجره ای که باز می شود، گزینه از این DNS سرور استفاده کن (Use the following DNS server addresses) را انتخاب کنید و سپس آدرس سرور خود را به صورت زیر مشخص کنید (تصویر):

  • Preferred DNS Server: 8.8.8.8
  • Alternate DNS Server: 8.8.4.4

تنظیم دی ان اس سرور
این عمل موجب رفع مشکل DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN می شود. حال با خیال راحت به جستجوی خود ادامه دهید. پایدار باشید.
در صورت تمایل می توانید آموزش رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN را بخوانید، اگر در اتصال به اینترنت با مشکل مواجه می شوید.

راه حل سوم : بروزرسانی نرم افزار درایور

گام 1:

کلید ترکیبی ویندوز و R را بزنید. در دیالوگ کوچکی که در گوشه سمت چپ پایین صفحه باز می شود عبارت ” devmgmt.msc ” را تایپ کنید و سپس دکمه OK را بزنید تا مدیریت وسیله (Device Manager) باز شود. بجای این عمل می توانید روی آیکون This PC در ویندوزهای جدید یا My computer ویندوزهای قدیمی تر کلیک راست کرده و گزینه Device Manager را انتخاب کنید.

گام 2:

در پنجره باز شده، گزینه “Network Adapters“ را پیدا کنید. از بین سخت افزارهای لیست شده در زیر این گزینه، کارت شبکه خود یا سخت افزاری که با علامت سئوال زرد رنگ مشخص شده است را پیدا کنید.

گام 3:

روی آن راست کلیک کرده و گزینه Update Driver Software را انتخاب کنید.
پنجره مدیریت سخت افزار ویندوز

گام 4:

روی گزینه ” Browse my computer for driver software ” کلیک کنید.

گام 5:

در پنجره بعدی گزینه ” Let me pick from a list of device drivers on my computer ” را انتخاب کنید.

گام 6:

درایور سازگار با سخت افزار شبکه سیستم خود را انتخاب کرده و کلید Next را بزنید.
دیالوگ موفقیت نصب درایور

گام 7:

در تصویر فوق دیالوگ موفقیت به روزرسانی درایور را می بینید. تمام شد. حالا مجددا اینترنت را وصل کرده و به جستجوی خود در اینترنت ادامه دهید.

نتیجه گیری

راه حل فوق که برای خطای DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET ارائه شد در ویندوزهای مختلف شامل سون، ایت و ویندوز تن تست شده است و مشکل را برطرف کرده است. اگر مشکل شما برطرف نشده است، دیدگاه خود را بیان کنید و یا از فرم تماس با ما سئوال خود را پست کنید.

ممکن است به خواندن پست های زیر نیز علاقمند باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا