راهنمای رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG در گوگل کروم

راهنمای رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG در گوگل کروم

با استفاده از روش های ذکر شده در این مقاله می توانید خطاهای DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG و یا DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG را در گوگل کروم رفع کنید. زمانی که مرورگر گوگل کروم را باز می کنید، با این پیغام خطا مواجه می شوید: This webpage is not available که در پی آن کد خطا به صورت “DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG” آمده است همانطور که در تصویر زیر دیده می شود

ارور DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG در گوگل کروم و سایر مرورگرها

کانفیگوریشن مودم وایفای، خطای تنظیم غلط مودم، خطای اتصال به اینترنت، باز نشدن وب پیج؛ این ها همگی از مشکلاتی است که کاربران اینترنت هر چند وقت یکبار با آن مواجه می شوند. در بعضی از موارد اشکال در اتصال به اینترنت با خطای DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG مواجه می شویم. در این مقاله سعی شده است طریقه رفع این خطا به همراه تصاویر راهنما شرح داده شود.

با استفاده از روش های ذکر شده در این مقاله می توانید خطاهای DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG و یا DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG را در گوگل کروم رفع کنید. زمانی که مرورگر گوگل کروم را باز می کنید، با این پیغام خطا مواجه می شوید: This webpage is not available که در پی آن کد خطا به صورت “DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG” آمده است همانطور که در تصویر زیر دیده می شود. در توضیحات خطا در صفحه گوگل کروم نوشته است: این خطا در اثر اشتباه تنظیم DNS یا بد تنظیم و کانفیگوره شدن مودم رخ داده است. در بیشتر مواقع علت این خطا در اتصال شبکه است. اگر اینترنت شما کار نمی کند، پس این خطا رخ داده است. بنابراین مراحل ساده زیر را انجام داده و خطاهای DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG و یا DNS PROBE FINISHED BAD CONFIG را در گوگل کروم رفع کنید. این راه حل برای سیستم عامل های ویندوز 7 (Windows 7)، ویندوز 8 (Windows 8)، ویندوز 8.1 (Windows 8.1) و ویندوز 10 (Windows 10) تست شده است و خطا را رفع کرده است. همچنین برای سایر مرورگرها موثر است. تصویر زیر این خطا را نشان می دهد.
رفع خطای اتصال به اینترنت در گوگل کروم

این خطا چیست؟

متن زیر ترجمه متن درج شده در صفحه گوگل کروم در زمان رخ دادن خطا است:

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

وبسایت مورد نظر شما در دسترس نیست. خطای زیر رخ داده است.

در اینجا سه راه حل پیشنهاد می شود که می توانید برای رفع مشکل DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG استفاده نمایید:

 • خاموش کردن روتر یا مودم به مدت 1 دقیقه
 • استفاده از دستورات کامند پرامپت داس
 • عوض کردن DNS سیستم خود

راه حل 1: خاموش کردن مودم به مدت یک دقیقه

روتر یا وسیله بی سیم خود را به مدت یک دقیقه خاموش کنید (همچنین دوشاخه برق آن را از پریز جدا کنید و سپس بعد از یک دقیقه روشن کنید. اینکار موجب رفع اکثر مشکلات DNS خواهد شد. زیرا در هر بار اتصال جدید سیستم عامل به شبکه های بی سیم یا با سیم، DNS بروز رسانی می شود.

راه حل 2: استفاده از CMD کامند پرامپت (Command Prompt)

برای رفع خطای DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG در گوگل کروم تکنیک ساده رفع ارور زیر را اجرا کنید:

گام 1:

پرامپت سیستم عامل خود را باز کنید (اگر سیستم عامل شما ویندوز است، کلیدهای ویندوز و R را با هم بزنید. سپس در دیالوگ کوچکی که در گوشه سمت راست پایین دسکتاپ باز می شود، CMD را تایپ کنید و دکمه Enter صفحه کلید یا OK را کلیک کنید. حال پرامپت داس شما باز شده است و اگر از لینوکس استفاده می کنید، کلیک راست کرده و گزینه باز کردن کنسول را بزنید). اگر در اجرای دستورات زیر با خطا مواجه شدید، پرامپت داس را به صورت Administrator باز کنید.
باز کردن پرامپت داس

گام 2:

حالا دستورات زیر را یکی به یکی تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید:

 • ipconfig /release
 • ipconfig /all
 • ipconfig /flushdns
 • ipconfig /renew
 • netsh int ip set dns
 • netsh winsock reset

پرامپت داس

بعد از اتمام اجرای این دستورات، کامپیوتر خود را Restart کنید. حالا اتصال اینترنت خود را چک کنید. اگر اینترنت شما فعال بود که به مرور وب ادامه دهید، در غیر اینصورت راه حل سوم را اجرا کنید.

راه حل 3: تغییر پراکسی TCP/IP4

گام 1:

روی آیکون شبکه در گوشه پایین سمت راست دسکتاپ خود کلیک راست کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را بزنید.
تنظیمات شبکه

گام 2:

پنجره جدیدی باز می شود. در ستون سمت چپ پنجره لینک “Change adapter settings” را کلیک کنید. این لینک در گوشه سمت چپ بالای این پنجره قرار دارد.
تنظیمات شبکه

گام 3:

حالا روی اتصال شبکه فعال خود (wifi، LAN، Ethernet و غیره) کلیک راست کرده و گزینه Properties را بزنید.

گام 4:

در پنجره جدیدی که روی صفحه شما ظاهر می شود، گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) را انتخاب کرده و دکمه Propertiess را بزنید.
تنظیم ای پی ویندوز

گام 5:

در پنجره ای که باز می شود، گزینه از این DNS سرور استفاده کن (Use the following DNS server addresses) را انتخاب کنید و سپس آدرس سرور خود را به صورت زیر مشخص کنید (تصویر):

 • Preferred DNS Server: 8.8.8.8
 • Alternate DNS Server: 8.8.4.4

تنظیم دی ان اس سرور
این عمل موجب رفع مشکل DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG می شود. حال با خیال راحت به جستجوی خود ادامه دهید. پایدار باشید.

نتیجه گیری

راه حل فوق که برای خطای DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG ارائه شد در ویندوزهای مختلف شامل سون، ایت و ویندوز تن تست شده است و مشکل را برطرف کرده است. این مشکل بیشتر در اثر مشکلات اتصال اینترنت یا مشکلات DNS رخ می دهد. بنابراین اگر بدقت یکی از راه حل های فوق را اجرا کنید، مشکل برطرف خواهد شد. اگر مشکل شما برطرف نشده است، دیدگاه خود را بیان کنید و یا از فرم تماس با ما سئوال خود را پست کنید.

ممکن است به خواندن پست های زیر نیز علاقمند باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا