بروز رسانی درایور کارت شبکه در ویندوز 10

اگر درایور کارت شبکه (network adapter) شما تاریخ گذشته یا ناسازگار باشد، مشکلاتی در اتصال به اینترنت یا شبکه های دیگر ایجاد می کند. اگر اخیرا سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقاء داده اید، این امکان وجود دارد که درایور سخت افزارهای شما با نسخه های قبلی ویندوز سازگار باشد. بنابراین بایستی درایور سخت افزارهای خود را چک کرده و در صورت نیاز بروزرسانی کنید.

روش بروزرسانی درایور سخت افزارهای کامپیوتر

 1. در سرچ باکس سمت چپ پایین نوار ابزار دسکتاپ ویندوز (تصویر) عبارت Device Manager را تایپ کنید و سپس از لیست نتایج که در بالای آن ظاهر می شود، Device Manager را انتخاب کنید.
 2. در لیست سخت افزارها که در کادر وسط صفحه پنجره جدید ظاهر شده است، گزینه Network adapters را انتخاب کرده، علامت + کنار آن را بزنید تا لیست کارت شبکه و تجهیزات شبکه متصل به سیستم خود را مشاهده کنید.
 3. روی کارت شبکه (اداپتور شبکه) خود کلیک راست کرده و سپس از منوی کشویی ظاهر شده گزینه Update driver را انتخاب کرده و در دیالوگ باز شده گزینه Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید. سپس دستورات و مراحل به روزرسانی را ادامه دهید تا زمانی که دکمه Next دیالوگ به دکمه Close تبدیل شود.
 4. بعد از به روز رسانی درایور سخت افزار خود، حال از منوی استارت گزینه Restart را انتخاب کرده و سیستم خود را ریستارت کنید و بعد چک کنید که آیا مشکل مرتفع شده است یا خیر.

آپدیت درایور در ویندوز تن

اگر ویندوز نتوانست درایور جدید سخت افزار شما را پیدا کنید، بایستی از وبسایت سازنده آن درایور را دانلود کرده و دستی نصب نمایید. اگر با کامپیوتر خود نمی توانید به اینترنت وصل شوید، می توانید از طریق تبلت یا گوشی موبایل یا سیستم دیگری به کارخانه سازنده کارت شبکه خود مراجعه کرده و درایور را دانلود کنید.

به هرحال اولین ملزومه استفاده از هر سخت افزار کامپیوتری معرفی آن سخت افزار به کامپیوتر یا سایر تجهیزات الکترونیکی است و این کار از طریق نصب درایور آن انجام می شود. بنابراین اگر گرانترین و بهترین سخت افزارها به کامپیوتر خود وصل کنید و درایور آن را نصب نکنید، حکم یک پیچ یا یک شی اضافه را خواهد داشت، چون کامپیوتر آن و عملکرد آن را نمی شناسد.

روش دستی نصب درایور سخت افزارهای کامپیوتر

با توجه به نوع فایل درایور که دانلود کرده اید یا کپی کرده اید، یکی از روش های زیر را استفاده کنید:

 • اگر فایل دانلود شده به صورت فایل اجرایی (با پسوند .exe) است، فقط کافی است روی فایل دو کلیک کرده و اجرا کنید تا درایور بطور خودکار نصب شود. این تمام کاری است که باید انجام دهید.
 • اگر فایل اجرایی (.exe) نبود، یا با اجرای این فایل و طی کردن فرآیند نصب، درایور شما نصب نشد یا با پیغام خطا مواجه شدید. یا اگر فایل درایو به صورت اجرایی نبود و حداقل یک فایل با پسوند .inf و فایلی با پسوند .sys در بین فایل های موجود داشتید، بایستی درایور به روش زیر دستی نصب کنید:

نصب دستی درایور در ویندوز 10

 1. ابتدا برنامه مدیریت سخت افزار (Device Manager) ویندوز را از طریق تایپ دستور Device Manager در سرچ باکس نوار ابزار دسکتاپ ویندوز و یا توسط کلیک راست بر آیکون This PC (MY computer قدیم) در روی صفحه دسکتاپ و انتخاب گزینه Device Manager باز کنید.
 2. حال در برنامه مدیریت سخت افزار، سخت افزار مورد نظر که در اینجا Network adapters است را انتخاب کنید. اگر در لیست سخت افزارهای شما اداپتور شبکه وجود نداشت و گزینه ای بنام Other devices داشتید، آن را انتخاب کنید.
 3. روی گزینه انتخابی کلیک راست کرده و از منوی کلیک راست دستور Update driver را کلیک کنید و از دیالوگی که وسط دسکتاپ باز می شود، گزینه Browse my computer for driver software را کلیک کنید.
 4. سپس دکمه Browse را بزنید و از دیالوگ باز شده مسیری که فایل درایور را ذخیره کرده اید، انتخاب کرده و دکمه OK را بزنید.
 5. سپس دکمه Next را زده و مراحل را طی کنید تا درایور نصب شود، سپس دکمه Close را بزنید.
 6. پس از نصب درایور، سیستم خود را ریستارت کنید. حال چک کنید که آیا مشکل اتصال برطرف شده است یا خیر.

کارهایی که باید اول انجام داد

اجرای مشکل زدایی شبکه پس از فرمان شبکه

بروز رسانی درایور کارت شبکه

روش برگرداندن درایور قبلی پس از به روزرسانی درایور سخت افزار

خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه


با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا