غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

گاهی اوقات علت وصل نشدن به اینترنت، تداخل نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزار است. می توانید با غیر فعال یا خاموش کردن موقتی این برنامه ها متوجه شوید که آیا علت مشکل اتصال به شبکه در اثر این برنامه ها هست یا نه. بهتر است بعد از غیر فعال کردن نرم افزار امنیتی و ضد ویروس خود، وبسایتی را بازدید کنید که به آن اطمینان دارید. اگر علت مشکل نرم افزار امنیتی بود، شرکت سازنده برنامه تماس بگیرید یا وبسایت آن را از نظر وجود به روزرسانی و آپدیت چک کنید. اگر با آپدیت مشکل رفع نشد، بایستی نرم افزار امنیتی خود را عوض کنید.

مراحل غیر فعال کردن موقت نرم افزار آنتی ویروس به نوع نرم افزار مورد استفاده بستگی دارد. برای یادگیری دقیق طریقه غیر فعال کردن موقتی نرم افزار، راهنمای آن را بخوانید. اطمینان حاصل کنید که هر چه زودتر تا سر حدامکان نرم افزار را دوباره فعال و راه اندازی کنید. نداشتن ضد ویروس می تواند کامپیوتر مستعد حمله ویروس، کرم یا هکرها قرار دهد.

اگر نمی دانید که چطور نرم افزارهای امنیتی و ضد ویروس خود را غیر فعال کنید، یا نرم افزارهای خود را نمی شناسید، می توانید از پنجره سیستم و امنیت (System and security) آن را پیدا کنید.

برای یافتن نوع و نام نرم افزار امنیتی نصب شده بر روی سیستم خود، مراحل زیر را اجرا کنید:

  1. در سرچ باکس نوار ابزار دسکتاپ ویندوز عبارت System and security را تایپ کنید، سپس گزینه Review your computer’s status and resolve issues را انتخاب کنید.
  2. حال پیکان سر پایین نزدیک Security را انتخاب کنید. اگر ویندوز بتواند نرم افزار ضد ویروس شما را تشخیص دهد، در زیر Virus protection لیست می شود. ممکن است نوع نرم افزار امنیتی شما پیشگیری و ایمنی باشد که در بخش Spyware and unwanted software protection لیست می شود.
  3. حال با توجه به نوع برنامه ضد ویروس و امنیتی خود، آن را غیر فعال کنید. بهتر است راهنمای غیر فعال سازی نرم افزار آنتی ویروس را بخوانید.
  4. اطمینان حاصل کنید که پس از تست کردن، مجددا نرم افزار ضد ویروس خود را فعال کنید تا کامپیوتر شما از حملات ویروسی و هک در امان بماند و محافظت شود.

کارهایی که باید اول انجام داد

اجرای مشکل زدایی شبکه پس از فرمان شبکه

بروز رسانی درایور کارت شبکه

روش برگرداندن درایور قبلی پس از به روزرسانی درایور سخت افزار

خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه


با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا