حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

اگر مراحل قبلی جواب نداد، سعی کنید درایور کارت شبکه خود را بطور کامل حذف کنید و سپس کامپیوتر خود را ریستارت کنید، تا ویندوز بطور خودکار جدیدترین درایور را برای شما نصب کند. اگر کارت شبکه شما قبلا خوب کار می کرد و مشکلی نداشتید، بعد از آپدیت اخیر سیستم عامل یا درایور دچار مشکل شده اید، این روش می تواند خیلی کمک کننده باشد.

قبل از حذف کردن درایور، اطمینان حاصل کنید که بک آپ درایور را داشته باشید. برای گرفتن آخرین نسخه درایور به وبسایت سازنده قطعه مراجعه کنید و آخرین درایور منتشر شده را دانلود کنید. اگر با کامپیوتر خود نمی توانید به اینترنت وصل شوید، از کامیپوتر دیگری استفاده کنید. برای دانلود درایور به نام درایور و مدل آن نیاز دارید.

حذف درایور کارت شبکه

طریقه حذف درایور سخت افزار

  1. در جعبه جستجوی نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 عبارت Device Manager را تایپ کنید و سپس از لیست نتایج که بالای این سرچ باکس ظاهر می شود، گزینه Device Manager را کلیک کنید.
  2. در برنامه مدیریت سخت افزار ویندوز (Device Manager) کارت شبکه را انتخاب کنید. برای اینکار روی علامت + کنار گزینه Network Adapter کلیک کنید تا لیست آن باز شود. سپس نام کارت شبکه مورد نظر خود را از لیست پیدا کنید
  3. روی نام کارت شبکه خود کلیک راست کرده و گزینه Uninstall device را انتخاب کنید. سپس از دیالوگی که ظاهر می شود، گزینه Delete the driver software for this device را انتخاب کرده و دکمه Uninstall را بزنید.
  4. پس از اتمام حذف درایور سخت افزار مورد نظر، پنجره های باز را بسته و سیستم خود را Restart کنید.

پس از ریستارت شدن سیستم، ویندوز بطور خودکار بدنبال درایور کارت گشته و آن را نصب می کند. حالا بررسی کنید که آیا مشکل اتصال فیکس شده است یا خیر. اگر ویندوز به طور خودکار درایور را نصب نکرده نباشد و علامت سئوال زرد رنگ بر روی نام سخت افزار در Device Manager دیده شود، بایستی درایور را دستی نصب کنید.


کارهایی که باید اول انجام داد

اجرای مشکل زدایی شبکه پس از فرمان شبکه

بروز رسانی درایور کارت شبکه

روش برگرداندن درایور قبلی پس از به روزرسانی درایور سخت افزار

خاموش کردن موقتی فایروال (دیوار آتش) ویندوز

غیرفعال کردن موقتی تمامی آنتی ویروس یا انرم افزارهای محافظتی کامپیوتر خود

حذف کردن درایور کارت شبکه و ریستارت شبکه

استفاده از ریست شبکه برای نصب مجدد ابزارهای شبکه


با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا