آموزش گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

اسکرین شات (Screenshot) چیست؟ چرا به اسکرین شات یا عکس گرفتن از صفحه نمایش نیاز داریم؟ راه های گرفتن عکس از صفحه نمایش ویندوز، نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10، نرم افزار اسکرین شات کامپیوتر، طریقه پرینت عکس صفحه کامپیوتر، عکس گرفتن از صفحه لپ تاپ، دکمه پرینت اسکرین در لپ تاپ و عبارات جستجوی فراوانی که این روزها در صفحه جستجوی مرورگر با آن مواجه می شویم. در این مقاله دو تا از ساده ترین روش های گرفتن اسکرین شات یا عکس از صفحه نمایش ویندوز را آموزش می دهیم: گرفتن اسکرین شات ساده و بدون نرم افزار، گرفتن اسکرین شات با نرم افزار.

گرفتن اسکرین شات بدون نصب نرم افزار

اگر می خواهید از صفحه نمایش ویندوز 10 اسکرین شات بگیرید و مایل نیستید هیچ نرم افزار یا برنامه جنبی دیگری نصب کنید، رویه زیر را دنبال کنید. این ساده ترین روش و استاندارد گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 می باشد.

گرفتن اسکرین شات بدون نصب نرم افزار

    1. برنامه Paint ویندوز را باز کنید (تصویر بالا)
    2. صفحه ای که مایلید از آن عکس بگیرید را باز کنید (بایستی عکس یا بخشی از صفحه نمایش که مایل به گرفتن اسکرین شات هستید را ببینید)
    3. دکمه Print Screen صفحه کلید خود را فشار دهید.
    4. حال به برنامه Paint ویندوز برگشته و کلید ترکیبی Ctrl + V صفحه کلید را بزنید تا تصویر صفحه نمایش در برنامه کپی شود.
    5. به منوی فایل رفته و عکس مورد نظر را با پسوند مورد نیاز خود ذخیره کنید.

آموزش گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

گرفتن اسکرین شات با استفاده از نرم افزار

نرم افزارهای متنوع و زیادی برای کار با اسکرین شات صفحه نمایش در دسترس است، از نرم افزارهای حرفه ای مثل فتوشاپ گرفته تا نرم افزارهای معمولی مثل Snagit. اما همگی در یک نکته مشترک هستند. بایستی با دکمه پرینت اسکرین از صفحه نمایش خود یک کپی برداشته و در نرم افزار درج نمایید. تفاوت این نرم افزارها در ابزارهای ویرایش تصویر است. مثلا اگر به دنبال اسکرین شات همراه با ویرایش عکس هستید، بهترین گزینه Adobe Photoshop است.

در اینجا یکی از ساده ترین نرم افزارهای گرفتن اسکرین شات معرفی و برای دانلود ارائه می شود. این نرم افزار lightshot می باشد که امکانات قوی داشته، در عین حال کاربری ساده ای دارد. در ادامه روش استفاده از این نرم افزار برای گرفتن اسکرین شات بحث می شود.

نرم افزار lightshot

گام اول:

ابتدا لازم است که نرم افزار lightshot را دانلود کرده و نصب کنید. می توانید نرم افزار lightshot نسخه ویندوز را از دانلود سنتر پلکسا دانلود نمایید.

گام دوم:

پس از دانلود و نصب کردن نرم افزار lightshot در کامپیوتر خود، حال دکمه PrintScreen کیبورد خود را بزنید. با زدن دکمه پرینت اسکرین کیبورد، صفحه نمایش مات می شود (همانند تصویر زیر)، حال با مکان نمای ماوس خود منطقه ای که می خواهید عکسبرداری کنید را مشخص کنید. بعد از رها کردن دکمه ماوس، یک منوی ساده ظاهر می شود که می توانید عکس گرفته شده را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کرده یا برای اشتراک به وبسایت یا سرور خود ارسال کنید.

گرفتن اسکرین شات با استفاده از نرم افزار

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا