آموزش ریستور ویندوز 10

ریستور (برگرداندن نسخه پشتیبان) کردن کامپیوتر راهی است برای لغو تغییراتی که اخیرا در سیستم خود به عمل آورده اید که ممکن است علت مشکل باشند. اگر فکر می کنید برنامه، درایور یا به روزرسانی اخیر ویندوز موجب مشکل شده است، می توانید با ریستور نسخه پشتیبان تاریخ قبلی، سیستم را به حالت قبل از این تغییرات برگردانید. تاریخ قبلی که سیستم را به آن بر می گردانید را نقطه ریستور (restore point) می گویند.

آموزش ریستور ویندوز 10

  • ریستور سیستم از یک نقطه ریستور قبلی روی فایل های شخصی شما تاثیری ندارد، اما برنامه ها، درایورها، آپدیت هایی که پس از آن تاریخ نصب کرده اید از بین خواهند رفت.
  • سیستم ریستور ویندوز برای تغییرات جاری عمل می کند، تغییراتی که اخیرا و در طی 7 تا 14 روز گذشته در سیستم خود اعمال کرده اید.

روش ریستور کردن کامپیوتر

  1. روی آیکون This PC کلیک راست کرده و Properties را بزنید. سپس در ستون سمت چپ پنجره مشخصات سیستم که باز می شود، گزینه Advanced system settings را کلیک کنید.
  2. در دیالوگ ویژگی های سیستم، در برگه System Protection دکمه System Restore را انتخاب کنید.
  3. دکمه Next را کلیک کرده، از دیالوگ جدید تاریخ مورد نظر برای ریستور که می تواند قبل از تغییرات مشکل ساز باشد را انتخاب کرده و دکمه Next و سپس Finish را بزنید.
  4. کامپیوتر خود را ریستارت کنید و نتیجه را بررسی کنید.

اگر در پنجره System Restor زمان بازیافت و نقطه ریستور وجود نداشت، علتش عدم تعیین نقطه ریستور است. برای روشن کردن ویژگی system protection کامپیوتر خود، مراحل زیر را طی کنید. بدینطریق همیشه نقطه بازیافت قبلی خواهید داشت:

  1. مراحل 1 و 2 قبلی را طی کنید تا به دیالوگ System Protection برسید.
  2. در این دیالوگ و در برگه System Protection دکمه Configure را بزنید.
  3. در دیالوگ جدیدی که باز می شود، گزینه Turn on system protection را تیک زده و سپس دکمه OK را بزنید.

اگر با ریستور سیستم خود، هنوز هم کامپیوتر شما کند است و ویندوز خوب عمل نمی کند، به مرحله بعدی بروید.

اگر این عمل به بهبود سرعت کامپیوتر و عملکرد ویندوز کمک نکرد، سایر روش های افزایش سرعت ویندوز و عملکرد کامپیوتر را بخوانید. در این مقاله ده تکنیک افزایش سرعت ویندوز و رفع مشکل دیر بالا آمدن ویندوز بحث شده است.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا