آنچه که باید در مورد تیترینگ با وسیله اندروید بدانیم

در ساده رین شکل، تیترینگ (tethering) به اتصال یک وسیله از قبیل تلفن همراه هوشمند یا تبلت به وسیله دیگر از قبیل لپ تاپ و کامپیوتر برای اشتراک گذاری اتصال اینترنت (اتصال داده 3G/4G) اطلاق می شود؛ بخصوص زمانی که وایفای در دسترس نباشد. با توجه به تنوع تجهیزات و تکنولوژی های اندروید امروزی، امکان تیترینگ و اشتراک شبکه به سه شکل امکانپذیر است

براحتی می توان ادعا کرد که اسمارت فون یا تلفن های همراه هوشمند تاثیر عظیمی بر جوانب مختلف زندگی امروزی گذاشته است، که بخش اعظم آن بخاطر همیشه متصل بودن و همیشه در دسترس بودن است، جامعه ای که همیشه با هم در ارتباط هستیم. با فراوانی و توزیع زیاد وایفای و خدمات اینترنت پهن باند، طرح های داده از حامل های شبکه ارزان تر شده است و عرضه کنندگان خدمات داده، این خدمات را با قیمت خیلی ارزانی ارائه می کنند. اگر وسیله دارای سرویس 3G/4G باشد، حتی ضروری ترین ارتباطات اینترنتی را براحتی می توان بر روی موبایل، تبلت یا کامپیوتر و یا هر وسیله ای که وایفای داشته باشد، انجام داد. این امر نقش تیترینگ را مشخص می کند.

تیترینگ چیست؟

در ساده ترین شکل، تیترینگ (tethering) به اتصال یک وسیله از قبیل تلفن همراه هوشمند یا تبلت به وسیله دیگر از قبیل لپ تاپ و کامپیوتر برای اشتراک گذاری اتصال اینترنت (اتصال داده 3G/4G) اطلاق می شود؛ بخصوص زمانی که وایفای در دسترس نباشد. با توجه به تنوع تجهیزات و تکنولوژی های اندروید امروزی، امکان تیترینگ و اشتراک شبکه به سه شکل امکانپذیر است.

انواع تیترینگ

تیترینگ انواع مختلفی دارد مثل تیترینگ USB، تیترینگ بلوتوث، تیترینگ وایفای. در تیترینگ USB شما وسیله موبایل و تلفن هوشمند خود را با کابل به وسیله دیگر متصل کرده و اینترنت را به اشتراک می گذارید. ایمن ترین شیوه تیترینگ است

تیترینگ انواع مختلفی دارد مثل تیترینگ USB، تیترینگ بلوتوث، تیترینگ وایفای. در تیترینگ USB شما وسیله موبایل و تلفن هوشمند خود را با کابل به وسیله دیگر متصل کرده و اینترنت را به اشتراک می گذارید. ایمن ترین شیوه تیترینگ است.

تیترینگ USB

در تیترینگ USB بایستی درایور وسیله بر روی لپ تاپ و کامپیوتر نصب باشد، سپس تلفن همراه هوشمند خود را با پورت USB وصل کرده و مدیر اتصالات کامپیوتر به اینترنت و انتقال داده موبایل یا تبلت به عنوان یک مودم USB دسترسی خواهد داشت. یکی از بزرگترین مزیت های تیترینگ USB این است که وسیله موبایل همزمان شارژ خواهد شد و باتری تلفن همراه و لپ تاپ تخلیه نخواهد شد. اما بزرگترین عیب تیترینگ USB این است که تنها یک دستگاه را می توان به شبکه وصل نمود.

تیترینگ بلوتوث

اگر کابل USB در دسترس نیست، بدنبال استفاده بلند مدت تر هستید، می توانید از تیترینگ بلوتوث استفاده کنید. تیترینگ بلوتوث به عنوان یک ویژگی سرخود اندروید از زمان معرفی اندروید 4 ارائه شده است. نصب تیترینگ بلوتوث راحت است، از آنجایی که فقط کافی است تلفن و لپ تاپ را با هم جفت کنید و بعد کانکشن را تنظیم کنید. از آنجایی که سرعت اتصال در تیترینگ بلوتوث ممکن است کند باشد (با توجه به قدرت اتصال داده موبایل و نسخه بلوتوث) عده ای تیترینگ وایفای را ترجیح می دهند. بزرگترین مزیت تیترینگ بلوتوث در این است که در مقایسه با تیترینگ وایفای، باتری کمتر مصرف می شود. همانند تیترینگ USB، در حال حاضر فقط با یک دستگاه می توان به تیترینگ موبایل وصل شد.

تیترینگ وایفای

تیترینگ وایفای (WiFi Tethering) که تحت عنوان موبایل هات اسپات (Mobile Hotspot) نیز شناخته می شود، رایج ترین شکل تیترینگ در جهان است، بیشتر بخاطر اینکه اتصال بین چندین دستگاه دارای وایفای به راحتی امکانپذیر است. یک موبایل هوشمند یا تبلت که به شبکه داده موبایل متصل است را می توان به عنوان روتر وایفای پیکربندی کرد، اجازه داد که بسیاری به این نوع کانکشن وصل شوند. تنها کاری که باید انجام داد روشن کردن هات اسپات (نقطه داغ) موبایل و وصل کردن لپ تاپ، کامپیوتر، ال سی دی به شبکه وایفای است. از آنجایی که این گزینه راحت و سریع تنظیم و نصب می شود، می توان چندین وسیله را همزمان وصل کرد، از شهرت بالاتری برخوردار است اما مصرف باتری موبایل خیلی زیادتر از روش های دیگر است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا