طریقه تیترینگ گوشی اندروید و اشتراک اینترنت آن با وسایل دیگر

تیترینگ اشتراک اتصال داده تلفن موبایل با سایر وسایل از قبیل لپ تاپ و تبلت است، تا از طریق شبکه داده تلفن همراه به اینترنت وصل شوند. راه های مختلفی برای تیترینگ در اندروید وجود دارد. تیترینگ بخصوص جایی مناسب است که به وایفای دسترسی نباشد، اما دسترسی به داده سلولار وجود داشته باشد، بنابراین می توان کارهای اینترنتی را بجای گوشی بر روی کامپیوتر انجام داد. اما برای این راحتی کارها باید هزینه بالاتری پرداخت

تیترینگ اشتراک اتصال داده تلفن موبایل با سایر وسایل از قبیل لپ تاپ و تبلت است، تا از طریق شبکه داده تلفن همراه به اینترنت وصل شوند. راه های مختلفی برای تیترینگ در اندروید وجود دارد. تیترینگ بخصوص جایی مناسب است که به وایفای دسترسی نباشد، اما دسترسی به داده سلولار وجود داشته باشد، بنابراین می توان کارهای اینترنتی را بجای گوشی بر روی کامپیوتر انجام داد. اما برای این راحتی کارها باید هزینه بالاتری پرداخت.

گاهی شرکت های کریر اتصال داده تیترینگ را بلوک می کنند. هرچند راه هایی برای رفع این بلوک وجود دارد. می توان اینکار را از طریق نصب برنامه های تیترینگ موجود در بازار انجام داد و اگر گوشی روت شده باشد، می توان اپلیکیشن سر خود اندروید را از بلوکه خارج کرد. به هر حال کریر داده متوجه می شود که شما از تیترینگ استفاده می کنید.

انواع تیترینگ

تیترینگ در حال حاضر به سه طریق قابل انجام است: تیترینگ وایفای، تیترینگ USB و تیترینگ بلوتوث. علاوه بر گزینه های استاندارد تیترینگ با اندروید، گزینه های دیگری برای تیترینگ وجود دارد از قیبل اپلیکیشن های تیترینگ بازاری و یا تیترینگ معکوس (Reverse Tethering) که در موقعیت های نادر اتصال اینترنت کامپیوتر با موبایل به اشتراک گذاشته می شود. تیترینگ معکوس بخصوص برای مناطقی مفید است که اتصالات داده فقط از طریق سیم کشی امکانپذیراست و اتصال بی سیم وجود ندارد.

نصب تیترینگ وایفای

اندروید دارای ویژگی تیترینگ وایفای سرخود است، گرچه اگر موبایل خود را مستقیما از کریرهای داده خریداری کرده باشید، ممکن است این ویژگی را غیر فعال کرده باشند.

برای دسترسی به ویژگی تیترینگ وایفای گوشی، صفحه تنظیمات (Settings) گوشی خود را باز کنید، در بخش Wireless & Networks روی گزینه More option لمس کنید و سپس با لمس Tethering & portable hotspot تیترینگ را فعال کنید.

چگونه با لپ تاپ به اینترنت گوشی موبایل وصل شویم. راه های وصل کردن کامپیوتر به اینترنت موبایل

حال گزینه Set up Wi-Fi hotspot را بزنید و قادر خواهید بود هات اسپات وایفای گوشی خود را پیکربندی کنید، نام و رمز عبور (SSID) گوشی را تغییر دهید. امنیت اتصال را روی WPA2 PSK رها کنید، مگر اینکه از گوشی های قدیمی استفاده می کنید که از این استاندارد رمز گذاری استفاده نمی کنند. WPA2 PSK ایمن ترین گزینه برای تیترینگ و اتصالات وایفای است، زیرا نمی خواهیم افراد دیگر بتوانند به هات اسپات یا وایفای ما وصل شوند و قبض ما را حجیم کنند.

برای دسترسی به ویژگی تیترینگ وایفای گوشی، صفحه تنظیمات (Settings) گوشی خود را باز کنید، در بخش Wireless & Networks روی گزینه More option لمس کنید و سپس با لمس Tethering & portable hotspot تیترینگ را فعال کنید

بعد از تنظیم کردن پیکربندی هات اسپات گوشی خود، گزینه های هات اسپات وایفای پرتابل را چک کنید. حالا می توانید از لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر، تلویزیون خود با تیترینگ به هات اسپات وایفای وصل شوید.

تیترینگ چیست و چطوری تلویزیون را با گوشی موبایل به اینترنت وصل کنیم . برای وصل کامیپوتر به اینترنت گوشی چکار باید کرد

تیترینگ بلوتوث

می توان تیترینگ را از طریق بلوتوث (Bluetooth Tethering) انجام داد. اگر لپ تاپ شما به بلوتوث مجهز باشد (که اکثرا هستند) می توانید بلوتوث لپ تاپ و گوشی خود را فعال کرده و تیترینگ بلوتوث انجام دهید. تیترینگ بلوتوث نیز از صفحه Tethering & portable hotspot گوشی انجام می شود.

می توان تیترینگ را از طریق بلوتوث (Bluetooth Tethering) انجام داد. اگر لپ تاپ شما به بلوتوث مجهز باشد (که اکثرا هستند) می توانید بلوتوث لپ تاپ و گوشی خود را فعال کرده و تیترینگ بلوتوث انجام دهید. تیترینگ بلوتوث نیز از صفحه Tethering & portable hotspot گوشی انجام می شود

در حالی که بلوتوث گوشی و لپ تاپ یا هر وسیله ای که می خواهید از طریق تیترینگ به هم وصل کنید، روشن است آنها را با هم جفت کنید. برای جفت کردن کامپیوتر با گوشی بایستی از دکمه Add a Device استفاده کرده، گوشی را با لپ تاپ یا کامپیوتر جفت (pair) کرد.

در حالی که بلوتوث گوشی و لپ تاپ یا هر وسیله ای که می خواهید از طریق تیترینگ به هم وصل کنید، روشن است آنها را با هم جفت کنید. برای جفت کردن کامپیوتر با گوشی بایستی از دکمه Add a Device استفاده کرده، گوشی را با لپ تاپ یا کامپیوتر جفت (pair) کرد

زمانی که لپ تاپ و تلفن با هم جفت شدند، می توانید روی آیکون گوشی در کنترل پنل کامپیوتر کلیک راست کرده و از گزینه Connect using منوی Access point را انتخاب کنید تا از طریق بلوتوث تیترینگ برقرار شود.

زمانی که لپ تاپ و تلفن با هم جفت شدند، می توانید روی آیکون گوشی در کنترل پنل کامپیوتر کلیک راست کرده و از گزینه Connect using منوی Access point را انتخاب کنید تا از طریق بلوتوث تیترینگ برقرار شود

نصب تیترینگ با کابل USB

از طریق کابل USB تلفن خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید، سپس به صفحه گزینه های تیترینگ موبایل خود بروید.

از طریق کابل USB تلفن خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید، سپس به صفحه گزینه های تیترینگ موبایل خود بروید

تیترینگ را فعال کنید تا شبکه جدیدی به پنجره کارت شبکه ویندوز شما اضافه شود. اتصال تیترینگ USB در کامپیوتر به صورت Remote NDIS based Internet Sharing Device ظاهر می شود. از این آداپتور برای اتصال به اینترنت از طریق اتصال داده تلفن همراه استفاده کنید. اگر قبل از این از وایفای استاندارد یا شبکه سیمی استفاده می کرده اید، بایستی بطور خودکار وصل شود.

اتصال تیترینگ USB در کامپیوتر به صورت Remote NDIS based Internet Sharing Device ظاهر می شود. از این آداپتور برای اتصال به اینترنت از طریق اتصال داده تلفن همراه استفاده کنید. اگر قبل از این از وایفای استاندارد یا شبکه سیمی استفاده می کرده اید، بایستی بطور خودکار وصل شود

برنامه های بازاری تیترینگ

اپلیکیشن های تیترینگ بازاری گوناگونی در دسترس است که می توانید از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. تعدادی از این برنامه ها رایگان و تعدادی پولی است و بعضی به روت کردن گوشی نیاز دارند.

اپلیکیشن های تیترینگ بازاری گوناگونی در دسترس است که می توانید از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. تعدادی از این برنامه ها رایگان و تعدادی پولی است و بعضی به روت کردن گوشی نیاز دارند

تیترینگ معکوس

در مکان هایی که اتصال داده موبایل یا شبکه های بی سیم وجود ندارد و اینترنت تنها از طریق کابل های مسی یا فیبر نوری ارائه می شود، می توان از تیترینگ معکوس (Reverse Tethering) استفاده کرد. برای تیترینگ معکوس گوشی با کابل USB به کامپیوتر وصل شده و به اینترنت کامپیوتر وصل می شود.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا