طریقه وصل کردن تلویزیون به لپ تاپ و کامپیوتر

آیا می خواهید لپ تاپ خود را به تلویزیون منزل وصل کنید؟ آیا به صفحه نمایش بزرگتر نیاز دارید؟ می خواهید LCD منزل را به کامپیوتر خود وصل کنید؟ می خواهید لپ تاپ را به تلویزیون LED وصل کنید؟ آیا به دو صفحه نمایش نیاز دارید؟ اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به نمایشگر دوم کاری بسیار آسان است. در این راهنما طریقه اتصال تلویزیون به لپ تاپ یا کامپیوتر آموزش داده می شود.

آیا می خواهید لپ تاپ خود را به تلویزیون منزل وصل کنید؟ آیا به صفحه نمایش بزرگتر نیاز دارید؟ می خواهید LCD منزل را به کامپیوتر خود وصل کنید؟ می خواهید لپ تاپ را به تلویزیون LED وصل کنید؟ آیا به دو صفحه نمایش نیاز دارید؟ اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به نمایشگر دوم کاری بسیار آسان است. در این راهنما طریقه اتصال تلویزیون به لپ تاپ یا کامپیوتر آموزش داده می شود

طریقه وصل کردن لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون در ویندوز 10

به طور معمول لپ تاپ دارای یک خروجی VGA یا HDMI است. بندرت بعضی از لپ تاپ دارای خروجی DVI است. به هر حال بطور استاندارد کلیه لپ تاپ یک خروجی نمایشگر دارد. حتی اگر لپ تاپ شما دارای خروجی نمایشگر نیست، می توانید از کارت PCMCI استفاده کرده و پورت نمایشگر (Display port) به آن اضافه کنید.

اما در کامپیوتر این قضیه متفاوت است. معمولا سیستم هایی که از گرافیک onboard استفاده می کنند، خروجی نمایشگر دوم ندارند. بعضی از کارت های گرافیک دارای پورت نمایشگر دوم است که با توجه به مدل و نوع کارت گرافیک، ممکن است خروجی VGA به همراه یکی از خروجی های HDMI، DVI یا SVGA داشته باشند.

به طور معمول لپ تاپ دارای یک خروجی VGA یا HDMI است. بندرت بعضی از لپ تاپ دارای خروجی DVI است. به هر حال بطور استاندارد کلیه لپ تاپ یک خروجی نمایشگر دارد. حتی اگر لپ تاپ شما دارای خروجی نمایشگر نیست، می توانید از کارت PCMCI استفاده کرده و پورت نمایشگر (Display port) به آن اضافه کنید. اما در کامپیوتر این قضیه متفاوت است. معمولا سیستم هایی که از گرافیک onboard استفاده می کنند، خروجی نمایشگر دوم ندارند. بعضی از کارت های گرافیک دارای پورت نمایشگر دوم است که با توجه به مدل و نوع کارت گرافیک، ممکن است خروجی VGA به همراه یکی از خروجی های HDMI، DVI یا SVGA داشته باشند

طریقه وصل کردن تلویزیون به لپ تاپ

برای اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون با توجه به نوع خروجی سیستم، به کابل رابط برای وصل کردن تلویزیون به لپ تاپ یا کامپیوتر نیاز دارید. کافی است نوع پورت خروجی نمایشگر را بشناسید. کابل رابط مربوطه را تهیه کرده و لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به ورودی متناظر در تلویزیون وصل کنید. بعد از اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون ICD یا LED خود، حال نوبت تنظیمات نرم افزاری کارت گرافیک (Display settings) است.

برای اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ به تلویزیون با توجه به نوع خروجی سیستم، به کابل رابط برای وصل کردن تلویزیون به لپ تاپ یا کامپیوتر نیاز دارید. کافی است نوع پورت خروجی نمایشگر را بشناسید. کابل رابط مربوطه را تهیه کرده و لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به ورودی متناظر در تلویزیون وصل کنید. بعد از اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون ICD یا LED خود، حال نوبت تنظیمات نرم افزاری کارت گرافیک (Display settings) است

تنظیم نمایشگر دوم در ویندوز 10

برای اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به نمایشگر دوم نیازی به نصب درایور یا نرم افزار خاص نیست. بلافاصله بعد از اتصال نمایشگر دوم به سیستم و روشن کردن سیستم، بایستی تصویر ویندوز در هر دو صفحه به نمایش درآید. اگر بالافاصله بعد از روشن کردن لپ تاپ یا کامپیوتر خود، تصویر دسکتاپ ویندوز 10 را بر روی هر دو نمایشگر ندارید، در اتصالات شما مشکلی وجود دارد. کابل رابط و اتصالات را چک کنید. اگر تصویر را بر روی هر دو صفحه نمایش دارید، اقدامات زیر را انجام دهید:

طریقه تبدیل صفحه نمایش ویندوز 10 به دو نمایشگر

برای استفاده از دو صفحه نمایش یا دو دسکتاپ در ویندوز 10 اقدامات زیر را بعمل آورید:

1- در جای خالی از دسکتاپ ویندوز 10 کلیک راست کنید و گزینه Display Settings را بزنید. پنجره زیر باز خواهد شد. با توجه به ورژن ویندوز ممکن است این تصویر با سیستم شما یکسان نباشد، اما گزینه های آن مشابه است.

برای اتصال لپ تاپ یا کامپیوتر به نمایشگر دوم نیازی به نصب درایور یا نرم افزار خاص نیست. بلافاصله بعد از اتصال نمایشگر دوم به سیستم و روشن کردن سیستم، بایستی تصویر ویندوز در هر دو صفحه به نمایش درآید. اگر بالافاصله بعد از روشن کردن لپ تاپ یا کامپیوتر خود، تصویر دسکتاپ ویندوز 10 را بر روی هر دو نمایشگر ندارید، در اتصالات شما مشکلی وجود دارد. کابل رابط و اتصالات را چک کنید. اگر تصویر را بر روی هر دو صفحه نمایش دارید، اقدامات زیر را انجام دهید توجه: بایستی همانند تصویر فوق، دو صفحه نمایشگر به نام های 1 و 2 در این پنجره دیده شود. اگر نمایشگرهای 1 و 2 را ندارید، روی لینک های Identify و Detect کلیک کنید، تا ویندوز 10 تلویزیون شما را پیدا کند

توجه: بایستی همانند تصویر فوق، دو صفحه نمایشگر به نام های 1 و 2 در این پنجره دیده شود. اگر نمایشگرهای 1 و 2 را ندارید، روی لینک های Identify و Detect کلیک کنید، تا ویندوز 10 تلویزیون شما را پیدا کند.

2- کادر کشویی Multiple Displays را باز کنید. برای اینکه فلش کوچک سمت راست کادر را بزنید تا منوی کشویی باز شود. این لیست کشویی دارای چهار گزینه است:

  1. نمایش یک دسکتاپ (صفحه فعال ویندوز 10) بر روی هر دو نمایشگر (Duplicate these Displays)
  2. نمایش صفحات مجزا (دو صفحه کاملا مستقل) بر روی هر نمایشگر (Extended these Displays)
  3. نمایش صفحه فعال ویندوز 10 بر روی نمایشگر 1 (Show only on 1)
  4. نمایش صفحه فعال ویندوز 10 بر روی نمایشگر 2 (Show only on 2)

با توجه به نیاز خود، یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. سپس دکمه Apply را بزنید تا تغییرات اعمال شود.

برای استفاده از دو صفحه نمایش یا دو دسکتاپ در ویندوز 10 اقدامات زیر را بعمل آورید: 1- در جای خالی از دسکتاپ ویندوز 10 کلیک راست کنید و گزینه Display Settings را بزنید. پنجره زیر باز خواهد شد. با توجه به ورژن ویندوز ممکن است این تصویر با سیستم شما یکسان نباشد، اما گزینه های آن مشابه است. 2- کادر کشویی Multiple Displays را باز کنید. برای اینکه فلش کوچک سمت راست کادر را بزنید تا منوی کشویی باز شود. این لیست کشویی دارای چهار گزینه است: نمایش یک دسکتاپ (صفحه فعال ویندوز 10) بر روی هر دو نمایشگر (Duplicate these Displays) نمایش صفحات مجزا (دو صفحه کاملا مستقل) بر روی هر نمایشگر (Extended these Displays) نمایش صفحه فعال ویندوز 10 بر روی نمایشگر 1 (Show only on 1) نمایش صفحه فعال ویندوز 10 بر روی نمایشگر 2 (Show only on 2) با توجه به نیاز خود، یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. سپس دکمه Apply را بزنید تا تغییرات اعمال شود

تنظیم دو نمایشگر در ویندوز 10

وقتی تنظیم نمایشگر چندگانه (Multiple Displays) را روی بسط نمایشگر (Extended these Displays) یعنی نمایش صفحات مستقل بر روی دو نمایشگر می گذارید، یکی از نمایشگرها به نمایشگر اصلی (پیش فرض) ودیگری به نمایشگر فرعی یا بسط یافته تبدیل می شود. آیکون های صفحه نمایش بر روی نمایشگر پیش فرض ظاهر می شود. مثلا اگر می خواهید آیکون های This PC یا Recycle bin بر روی صفحه لپ تاپ نمایش داده شود و صفحه تلویزیون به عنوان نمایشگر دوم عمل کند، اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا لینک Identify را بزنید و دقت کنید که سیستم کدام نمایشگر را به عنوان نمایشگر 1 و کدامیک را به عنوان نمایشگر 2 می شناسد.
  2. حال در بالای پنجره Display settings و در بخش Customize your display نمایشگر مورد نظر خود را با کلیک بر روی عدد آن انتخاب کنید.
  3. در پایین پنجره گزینه Make this my main Display را تیک بزنید و سپس دکمه Apply را بزنید.
وقتی تنظیم نمایشگر چندگانه (Multiple Displays) را روی بسط نمایشگر (Extended these Displays) یعنی نمایش صفحات مستقل بر روی دو نمایشگر می گذارید، یکی از نمایشگرها به نمایشگر اصلی (پیش فرض) ودیگری به نمایشگر فرعی یا بسط یافته تبدیل می شود. آیکون های صفحه نمایش بر روی نمایشگر پیش فرض ظاهر می شود. مثلا اگر می خواهید آیکون های This PC یا Recycle bin بر روی صفحه لپ تاپ نمایش داده شود و صفحه تلویزیون به عنوان نمایشگر دوم عمل کند، اقدامات زیر را انجام دهید: ابتدا لینک Identify را بزنید و دقت کنید که سیستم کدام نمایشگر را به عنوان نمایشگر 1 و کدامیک را به عنوان نمایشگر 2 می شناسد. حال در بالای پنجره Display settings و در بخش Customize your display نمایشگر مورد نظر خود را با کلیک بر روی عدد آن انتخاب کنید. در پایین پنجره گزینه Make this my main Display را تیک بزنید و سپس دکمه Apply را بزنید

تنظیم اندازه تصویر در دو نمایشگر

بعد از تنظیم نمایشگرهای خود در ویندوز 10، می توانید اندازه تصویر یا Resolution صفحه نمایشگرها را به طور مستقل برای هر یک از نمایشگر تنظیم کنید. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

1- در جای خالی از دسکتاپ خود کلیک راست کرده و گزینه Display Settings را بزنید. در پایین پنجره Display که باز می شود، لینک Advanced display settings را بزنید (تصویر زیر):

بعد از تنظیم نمایشگرهای خود در ویندوز 10، می توانید اندازه تصویر یا Resolution صفحه نمایشگرها را به طور مستقل برای هر یک از نمایشگر تنظیم کنید. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید: 1- در جای خالی از دسکتاپ خود کلیک راست کرده و گزینه Display Settings را بزنید. در پایین پنجره Display که باز می شود، لینک Advanced display settings را بزنید (تصویر زیر):

2- حالا در پنل بالای پنجره عدد نمایشگر مورد نظر را انتخاب کنید

3- در لیست کشویی Resolution اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنید. بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که جلوی آن در داخل پرانتز Recommended نوشته شده است.

2- حالا در پنل بالای پنجره عدد نمایشگر مورد نظر را انتخاب کنید 3- در لیست کشویی Resolution اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنید. بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که جلوی آن در داخل پرانتز Recommended نوشته شده است.

ممکن است به خواندن مقالات زیر علاقمند باشید:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا