کورتانا چیست؟

آیا می دانید کورتانا (Cortana) چیست؟ آیا می دانید چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟ نقش کورتانا در ویندوز 10 چیست؟ چرا کادر جستجوی کورتانا در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 وجود دارد؟ اپلیکیشن کورتانا یکی از برنامه های ویندوز 10 است. این اپلیکیشن برای جستجوی لوکال و وب استفاده می شود.

کورتانا یک مامور دیجیتال است. کورتانا به کاربران ویندوز 10 در انجام کارها کمک می کند. برای آشنایی با کورتانا، یک سئوال در کادر جستجوی کورتانا تایپ کنید، یا میکروفون خود را انتخاب کرده و با کورتانا حرف بزنید (تایپ کردن برای همه کامپیوترها قابل استفاده است، اما اگر می خواهید با کورتانا حرف بزنید، به میکروفون نیاز دارید). اگر مطمئن نیستید که چه بگویید، می توانید پیشنهادات روی صفحه را بخوانید. در صفحه اول کورتانا در زمان انتخاب یا کلیک در جعبه جستجوی کورتانا در دسکتاپ ویندوز 10؛ پیشنهاداتی وجود دارد. 1- خانه کورتانا - 2- دفترچه یاداشت کورتانا - 3- تنظیمات کورتانا - 4- بازخورد دادن به میکروسافت. What is Cortana , کورتانا چیست؟چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟ , طریقه یاداشت گذاشتن در کورتانا , سلام کورتانا , Stop Cortana-SearchUI Running on Windows 10 , چگونه کورتانا (Cortana) را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟ , مخفی کردن کورتانا (Cortana) , غیرفعال کردن کورتانا (Cortana)

کورتانا یک مامور دیجیتال است. کورتانا به کاربران ویندوز 10 در انجام کارها کمک می کند. می توان کورتانا (Cortana) را مخفی کرده یا غیر فعال کرد. کورتانا یک مامور دیجیتال است. کورتانا به کاربران ویندوز 10 در انجام کارها کمک می کند.

برای آشنایی با کورتانا، یک سئوال در کادر جستجوی کورتانا تایپ کنید، یا میکروفون خود را انتخاب کرده و با کورتانا حرف بزنید (تایپ کردن برای همه کامپیوترها قابل استفاده است، اما اگر می خواهید با کورتانا حرف بزنید، به میکروفون نیاز دارید).

اگر مطمئن نیستید که چه بگویید، می توانید پیشنهادات روی صفحه را بخوانید. در صفحه اول کورتانا در زمان انتخاب یا کلیک در جعبه جستجوی کورتانا در دسکتاپ ویندوز 10؛ پیشنهاداتی وجود دارد.

1- خانه کورتانا

2- دفترچه یاداشت کورتانا

3- تنظیمات کورتانا

4- بازخورد دادن به میکروسافت

چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟

تا اینجا فهمیدیم که کورتانا چیست. آیا می دانید چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟ نقش کورتانا در ویندوز 10 چیست؟ چرا کادر جستجوی کورتانا در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 وجود دارد؟ در اینجا لیستی از کارهایی که می توان با کورتانا انجام داد، آمده است:

  • تذکر دادن به شما در مورد کارهایتان براساس زمان، مکان یا شخص
  • ردگیری بسته ها، تیم ها، علائق، پروازها، ...
  • فرستادن ایمیل و چت متنی
  • مدیریت تقویم و به روز نگاه داشتن برنامه های خود
  • ایجاد و مدیریت لیست کارهایی که می خواهیم انجام دهیم
  • گفتگو و چت و بازی کردن
  • یافتن حقایق، فایل، مکان و اطلاعات و اخبار
  • باز کردن هر اپلیکیشن و نرم افزاری که در سیستم خود دارید

طریقه یاداشت گذاشتن در کورتانا

یکی از کارهایی که می توان در کورتانا انجام داد، یاداشت گذاشتن و یادآور است که قرارها و کارها را به شما اخطار دهد. کورتانا می تواند در زمان یا مکان تعیین شده، به شما اطلاع دهد که حالا قرار دارید و همانند زنگ اخبار عمل می کند. می تواند یادآور را براساس زمان، مکان یا حتی افراد تعیین کرد.

برای مثال، فرض کنیم می خواهیم به دوست خود تبریک بگوییم، دفعه بعدی که به ما زنگ زد یا چت کرد.

اگر با کامپیوتر خود تماس صوتی دارید، دفعه بعدی که دوستتان زنگ بزند، کورتانا به شما می گوید که باید به دوستتان تبریک بگویید.

این ویژگی بخصوص در ویندوز فون یا کورتانا آیفون یا اندروید بهتر است. می توان کورتانا را طوری ست کرد که با تلفن و کامپیوتر و لپ تاپ شما هماهنگ (سینک) شود.

چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟ تا اینجا فهمیدیم که کورتانا چیست. آیا می دانید چه کارهایی می توان با کورتانا انجام داد؟ نقش کورتانا در ویندوز 10 چیست؟ چرا کادر جستجوی کورتانا در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 وجود دارد؟ در اینجا لیستی از کارهایی که می توان با کورتانا انجام داد، آمده است: 1- تذکر دادن به شما در مورد کارهایتان براساس زمان، مکان یا شخص. 2- ردگیری بسته ها، تیم ها، علائق، پروازها، ... 3- فرستادن ایمیل و چت متنی. 4- مدیریت تقویم و به روز نگاه داشتن برنامه های خود. 5- ایجاد و مدیریت لیست کارهایی که می خواهیم انجام دهیم. 6- گفتگو و چت و بازی کردن. 7- یافتن حقایق، فایل، مکان و اطلاعات و اخبار. 8- باز کردن هر اپلیکیشن و نرم افزاری که در سیستم خود دارید. طریقه یاداشت گذاشتن در کورتانا یکی از کارهایی که می توان در کورتانا انجام داد، یاداشت گذاشتن و یادآور است که قرارها و کارها را به شما اخطار دهد. کورتانا می تواند در زمان یا مکان تعیین شده، به شما اطلاع دهد که حالا قرار دارید و همانند زنگ اخبار عمل می کند. می تواند یادآور را براساس زمان، مکان یا حتی افراد تعیین کرد. برای مثال، فرض کنیم می خواهیم به دوست خود تبریک بگوییم، دفعه بعدی که به ما زنگ زد یا چت کرد. اگر با کامپیوتر خود تماس صوتی دارید، دفعه بعدی که دوستتان زنگ بزند، کورتانا به شما می گوید که باید به دوستتان تبریک بگویید. این ویژگی بخصوص در ویندوز فون یا کورتانا آیفون یا اندروید بهتر است. می توان کورتانا را طوری ست کرد که با تلفن و کامپیوتر و لپ تاپ شما هماهنگ (سینک) شود.

سلام کورتانا!

فرض کنید که می خواهید هر بار که گفتید "سلام کورتانا"، کادر جستجوی کورتانا فعال شود. برای اینکار روی سرچ باکس کورتانا کلیک کنید تا پنجره خانه کورتانا باز شود. حال گزینه Settings را انتخاب کرده و سپس گزینه Let Cortana respond to "Hey Cortana" را انتخاب کنید. حال هر بار که بگویید Hey Cortana ، کورتانا فعال می شود.

فرض کنید که می خواهید هر بار که گفتید

تذکر: بعضی از کارکردهای کورتانا فقط در نسخه های خاص ویندوز و در کشورها یا مناطق خاصی از جهان در دسترس است و در سایر مناطق غیر فعال است. همچنین کورتانا در نسخه های Education ویندوز 10 غیر فعال شده است (مثل Windows 10 Education و Windows 10 Pro Education).

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا