پیکربندی ویندوز 10 بعد از نصب ویندوز

چگونه ویندوز 10 را نصب کنیم. آموزش نصب ویندوز 10. آموزش پیکربندی تنظیمات ویندوز 10

در این مقاله پیکربندی ویندوز 10 بعد از نصب ویندوز بحث می شود. وقتی ویندوز نصب می کنیم، در بدو استفاده تنظیمات ویندوز را به دلخواه و مطابق نیاز خود سفارشی می کنیم، اما مواردی وجود دارد که به استفاده هر چه بهتر از کامپیوتر و سیستم عامل کمک می کند، از قبیل: (1) فعال کردن محافظت از سیستم / ایجاد نقطه ریستور؛ (2) طریقه بازیابی یا ریستور سیستم ویندوز 10؛ (3) نمایش پسوند فایل ها و فایل های مخفی؛ (4) غیرفعال کردن کنترل حساب کاربری؛ (5) غیرفعال کردن لاک اسکرین ویندوز 10؛ (6) تغییر دادن مرورگر پیش فرض؛ (7) حذف کردن پوشه Windows.old؛ (8) سریع کردن شات داون ویندوز 10.

سفارشی و دلخواه کردن تنظیمات ویندوز 10

میکروسافت ویندوز 10 با ویژگی های جالب و جدید زیادی عرضه شده است، مثل کورتانا و منوی استارت جدید (ممکن است به مقاله آموزش مدیریت برنامه های جنبی ویندوز علاقمند باشید). هرچند بعضی از این تنظیمات پیش فرض با بهترین عملکرد و کاربری برای همه کاربران همراه نیست. بنابراین هرکسی باید متناسب با نیاز و کاربردهای خود، ویندوز 10 را پیکربندی و سفارشی کند. از نشان دادن پسوند فایل ها گرفته تا فعال کردن پشتیبان گیری برای محافظت سیستم، در اینجا هفت تنظیم بحث می شود که بایستی بلافاصله بعد از نصب ویندوز 10 پیکربندی کنید. در این مقاله به سئوالات زیر پاسخ داده می شود: سیستم ریستور چیست؟ چگونه فایل های مخفی را در ویندوز 10 نمایش دهیم؟ فرق فایل های شخصی با فایل های سیستمی در چیست؟ چگونه پسوند فایل ها در ویندوز 10 را نمایش دهیم؟ چگونه کنترل حساب کاربری را در ویندوز 10 غیرفعال کنیم؟ چگونه صفحه لاک اسکرین ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟ چگونه یک تاریخ بازیابی یا نقطه ریستور در ویندوز 10 ایجاد کنیم؟ چگونه پوشه Windows.old را از درایو C ویندوز 10 حذف کنیم؟ چگونه مشکل کند شات داون شدن ویندوز 10 را حل کنیم؟

هفت تنظیم سفارشی بعد از نصب ویندوز 10

در ادامه مطلب رئوس زیر بحث می شود. این هفت سفارشی سازی و پیکربندی بلافاصله بعد از نصب ویندوز 10 لازم است:

  1. فعال کردن محافظت از سیستم / ایجاد نقطه ریستور
  2. نمایش پسوند فایل ها و فایل های مخفی
  3. غیرفعال کردن کنترل حساب کاربری
  4. غیرفعال کردن لاک اسکرین ویندوز 10
  5. تغییر دادن مرورگر پیش فرض
  6. آموزش حذف پوشه Windows.old
  7. آموزش سریع کردن شات داون ویندوز 10

فعال کردن محافظت از سیستم / ایجاد نقطه ریستور

اگر بعد از نصب ویندوز، نرم افزار آلوده یا درایور ناقصی نصب کنید و کامپیوتر شما مجددا رفتار عجیب و غریبی پیدا کند و ویندوز بالا نیاید و حتی نتوانید سیستم را بوت کنید، چکار می کنید؟ چگونه مشکل بالا نیامدن ویندوز را حل می کنید؟ آیا می دانید نقطه ریستور یا سیستم ریستور ویندوز 10 چیست؟ در این بخش شیوه ایجاد یک تاریخ بازیابی یا زمان بازیابی ویندوز 10 معرفی می شود.

ممکن است شما هم بعد از نصب ویندوز 10 و نصب نرم افزارهای مورد نیاز، با اشتیاق سیستم خود را روشن کرده و با صفحه پیام خطای ویندوز 10 مواجه شده باشید. در این صفحه از شما می خواهد که ویندوز 10 را ریستور کرده یا سیستم را ریستارت کنید. برای رفع این مشکل، بهتر است یک نقطه ریستور درست کنید و در زمان مواجهه با این خطا، به راحتی سیستم خود را بازیافت کنید. اگر با کلیت ریستور آشنا نیستید، می توانید مقاله آموزش ریستور ویندوز 10 را بخوانید.

سیستم ریستور چیست؟

میکروسافت ویندوز دارای ویژگی به نام محافظت از سیستم و سیستم ریستور است. بعد از نصب ویندوز 10 می توانید یک نقطه زمانی مشخص کنید که در آن همه چیز درست کار می کند. ویندوز سالم است و نرم افزارها و داریورهایی که نصب کرده اید، طبق انتظار عمل می کنند. این نقطه زمانی را در سیستم ریستور مشخص می کنید. اگر ویندوز به هر دلیلی دچار مشکل شد، می توانید نقطه ریستور قبلی را بازیافت کرده و ویندوز خود را به آن تاریخ و ساعت برگرداند، زمانی که درایورها، برنامه ها و تنظیمات بخوبی کار می کردند.

متاسفانه ویژگی سیستم ریستور ویندوز 10 به طور پیش فرض غیرفعال است. اگر می خواهید از سیستم خود محافظت کنید، باید اینکار را بکنید، بهتر است بلافاصله بعد از نصب ویندوز و درایورهای خود، ویژگی سیستم ریستور ویندوز 10 را فعال کنید. بعد از گرفتن یک نسخه پشتیبان، نقطه ریستور (restore point) خود را مطابق دستورالعمل زیر مشخص کنید. توجه داشته باشید که می توانید نقطه های ریستور زیادی داشته باشید و بعد از هر تغییری که در سیستم خود ایجاد می کنید، یک نقطه ریستور ایجاد کنید تا بتوانید در صورت خرابی ویندوز 10 به چند روز قبل یا چند مرحله قبل برگردید.

طریقه ایجاد نقطه ریستور

برای ایجاد سیستم ریستور در ویندوز 10 بایستی ابتدا این خصیصه را فعال کنید. سپس مطابق دستور زیر نقطه ریستور خود را مشخص کنید.

1- در کادر جستجوی ویندوز در نوار ابزار دسکتاپ عبارت "restore point" را تایپ و جستجو کنید.

چگونه ویندوز 10 را در مقابل ویروس محافظت کنیم. رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز 10. ریستور ویندوز 10

2- در لیست نتایج ظاهر شده، گزینه "Create a restore point" را کلیک کنید. در این لیست بایستی درایورهای موجود را نیز مشاهده کنید.

آموزش ایجاد نقطه ریستور و بازیابی ویندوز 10 – چگونه مشکل بالا نیامدن ویندوز 10 را حل کنیم. چگونه ویندوز 10 را به قبل برگردانیم

3- مطابق شکل زیر، از دیالوگی که ظاهر می شود، گزینه system drive را انتخاب کرده و دکمه Configure را کلیک کنید. معمولا درایو سیستم همیشه C: است و پس از اسم درایو کلمه "(System)" نوشته شده است.

طریقه پیکربندی تنظیمات ویندوز 10 برای ایجاد نقطه بازیابی ویندوز 10 در صورت بالا نیامدن ویندوز 10

4- برای فعال کردن خصیصه system protection، ابتدا جعبه گزینه Turn on system protection را تیک بزنید و سپس حداکثر مصرف دیسک را از طریق کشیدن اسلایدر به سمت راست و کلیک دکمه Ok مشخص کنید. ما توصیه میکنیم که 2 تا 3 درصد برای ریستور پوینت مشخص کنید اما می توان تا کمترین مقدار ممکن (1%) نیز پیش رفت.

طریقه ایجاد نقطه بازیابی، برگرداندن ویندوز 10 به چند ساعت قبل و محافظت سیستم در مقابل خطرات ویروس اینترنت و شبکه

5- حالا دکمه Create را کلیک کنید، تا بتوانید بلافاصله نقطه ریستور اولیه را ایجاد کنید.

طریقه رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز 10 – بازیابی ویندوز قبلی- برگرداندن ویندوز 10 به چند روز قبل – ریستور ویندوز

6- وقتی سیستم درخواست کرد، برای نقطه ریستور ویندوز 10 خود نامی دلخواه انتخاب کنید. بهتر است نام نقطه ریستور را طوری انتخاب کنید که بعدا بتوانید به راحتی زمان و تنظیمات مورد نظر را بشناسید، وقتی تعداد نقطه ریستورها زیاد شد.

ویندوز بالا نمی آید و پیام ریستور می دهد. برگرداندن ویندوز 10 به تنظیمات کارخانه ای، مشکل ریستور نشدن ویندوز 10. چگونه ویندوز 10 را ریستور کنیم تا ویندوز بالا بیاید و کامپیوتر آماده کار شود

7- وقتی کار انجام شد، دکمه Close را کلیک کنید.

برگشتن به چند روز قبل در صورت خراب شدن ویندوز 10 – آموزش برگرداندن ویندوز 10 به قبل

حالا برای برگرداندن ویندوز به وضعیت قبلی، نقطه زمانی مشخص کرده اید که نقطه ریستور نامیده می شود. در صورت نیاز به بازیافت و ریستور سیستم خود، می توانید از این نقطه ریستور استفاده کنید.

طریقه بازیابی یا ریستور سیستم ویندوز 10

اگر به ریستور سیستم خود نیاز دارید، می توانید از نقطه ریستور مربوطه استفاده کنید. برای اینکار به شکل زیر عمل کنید:

1- دکمه System Restore را در برگه System Protection کلیک کنید

2- اگر سیستم شما بوت نمی کند و بالا نمی آید، هنگام روشن کردن سیستم و بوت، دکمه F8 یا کلید ترکیبی Shift + F8 را چند بار بزنید تا به منوی اورژانسی کامپیوتر وارد شوید.

3- اگر نمی توانید به صفحه لاگین سیستم بروید، سیستم را ریستارت کرده و بلافاصله دکمه Shift را نگهدارید و تا زمانی که صفحه منوی ریستور ظاهر نشد، رها نکنید.

4- حال ریستور ویندوز را انتخاب کرده و از دیالوگی که ظاهر می شود، مسیر فایل نقطه ریستور را مشخص کرده و طبق دستورالعمل پیش بروید.

نمایش پسوند فایل ها و فایل های مخفی

ویندوز 10 به طور پیش فرض پسوند اکثر فایل ها را مخفی می کند، بنابراین وقتی فایل های خود را بررسی می کنید، به سادگی نمی توانید نوع فایل را ببینید. مثلا فایل اسلاید پایان نامه شما به صورت slide بجای slide.pptx نمایش می یابد و یا فایل ترجمه وبسایت شما بجای translate.docx به صورت translate خالی نمایش می یابد؛ وقتی وب را مرور می کنید، مثلا صفحه خانه بجای homepage.html یا homepage.htm به صورت homepage نمایش می یابد.

نمایش پسوند فایل ها در ویندوز 10

میکروسافت در نسخه های اخیر ویندوز بطور پیش فرض پسوند فایل ها را مخفی می کند، زیرا تلاش دارد سیستم فایل را برای کاربران تسهیل کند. در هر صورت نمایش پسوند فایل های شناخته شده در سیستم خیلی جالب نیست، بخصوص اگر نام فایل های خود را مجبورید عوض کنید. اما اگر تازه کار هستید و اخیرا یادگیری ویندوز 10 را شروع کرده اید، بهتر است نمایش پسوند فایل ها را فعال کنید، بدین ترتیب با گذر زمان با پسوند فایل ها آشنا می شوید و براحتی می توانید فایل ها را از همدیگر تشخیص دهید. همچنین گاهی وقتی به فایل لینک می دهیم، بهتر است پسوند فایل آشکار باشد تا از مشکلات مربوط به حروف کوچک و بزرگ که لینک ها به آن حساس هستند، اجتناب شود.

همچنین میکروسافت در تلاش برای محافظت از خودتان در مقابل خودتان، فایل های سیستمی سیستم عامل را بطور پیش فرض مخفی کرده است. اما اگر بخواهید فایلی را ویرایش کنید یا مشغول مشکل زدایی هستید و به ویرایش فایل نیاز دارید، چطور؟ آیا نمی توانید به خود اطمینان کنید که فایل های سیستمی را حذف نکنید؟ به هر حال عده ای علاقمند به مخفی بودن این فایل ها هستند، زیرا سرکاری با آن ندارند. عده ای نیز حتما باید این فایل ها را مرئی کنند و ببینند.

به نظر ما اگر فایل های سیستمی را بخوبی می شناسید، بهتر است آنها را مخفی کنید تا فایل اکسپلورر خلوت شده و براحتی بتوانید با فایل های شخصی خود کار کنید. اما اگر تازه کار هستید یا هنوز با فایل های سیستمی آشنایی ندارید، بهتر است فایل ها را مخفی نکنید و به مرور با فایل های سیستمی، نام آنها، برنامه های مخصوص ویرایش یا باز کردن آنها آشنا شوید. زیرا ممکن است زمانی به آنها نیاز پیدا کنید. مثلا اگر کامپیوتر یا لپ تاپ شما به ویروس New Folder یا هر ویروس دیگری آلوده است و می خواهید دستی آن را حذف کنید، باید فایل های سیستمی را بشناسید که اتفاقی ویندوز خود را معیوب نکنید.

به هر حال برای نمایش پسوند فایل ها و نمایش فایل های مخفی در ویندوز 10، دستورالعمل زیر را انجام دهید.

1- ابتدا کنترل پنل (control panel) را باز کنید. ساده ترین راه برای باز کردن کنترل پنل، کلیک راست بر روی دکمه استارت در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز و سپس انتخاب گزینه control panel از منوی دسترسی سریع است که ظاهر می شود. می توانید با زدن شورت کات Windows + X نیز منوی دسترسی سریع ویندوز 10 را باز کنید.

میکروسافت در نسخه های اخیر ویندوز بطور پیش فرض پسوند فایل ها را مخفی می کند، زیرا تلاش دارد سیستم فایل را برای کاربران تسهیل کند. در هر صورت نمایش پسوند فایل های شناخته شده در سیستم خیلی جالب نیست، بخصوص اگر نام فایل های خود را مجبورید عوض کنید. اما اگر تازه کار هستید و اخیرا یادگیری ویندوز 10 را شروع کرده اید، بهتر است نمایش پسوند فایل ها را فعال کنید، بدین ترتیب با گذر زمان با پسوند فایل ها آشنا می شوید و براحتی می توانید فایل ها را از همدیگر تشخیص دهید. همچنین گاهی وقتی به فایل لینک می دهیم، بهتر است پسوند فایل آشکار باشد تا از مشکلات مربوط به حروف کوچک و بزرگ که لینک ها به آن حساس هستند، اجتناب شود

2- حال از کنترل پنل روی آیکون File Explorer Options دابل کلیک تا لمس کرده و آن را باز کنید. اگر در کنترل پنل خود این گزینه را پیدا نمی کنید، بایستی نمای آیکون ها در کنترل پنل را عوض کنید. برای این کار روی فلش کوچک کنار View by در گوشه سمت راست بالای کنترل پنل کلیک کرده و سپس گزینه small icons را انتخاب کنید. بدین ترتیب کنترل پنل شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

همچنین میکروسافت در تلاش برای محافظت از خودتان در مقابل خودتان، فایل های سیستمی سیستم عامل را بطور پیش فرض مخفی کرده است. اما اگر بخواهید فایلی را ویرایش کنید یا مشغول مشکل زدایی هستید و به ویرایش فایل نیاز دارید، چطور؟ آیا نمی توانید به خود اطمینان کنید که فایل های سیستمی را حذف نکنید؟ به هر حال عده ای علاقمند به مخفی بودن این فایل ها هستند، زیرا سرکاری با آن ندارند. عده ای نیز حتما باید این فایل ها را مرئی کنند و ببینند

3- در دیالوگی که باز می شود، به برگه View بروید.

به نظر ما اگر فایل های سیستمی را بخوبی می شناسید، بهتر است آنها را مخفی کنید تا فایل اکسپلورر خلوت شده و براحتی بتوانید با فایل های شخصی خود کار کنید. اما اگر تازه کار هستید یا هنوز با فایل های سیستمی آشنایی ندارید، بهتر است فایل ها را مخفی نکنید و به مرور با فایل های سیستمی، نام آنها، برنامه های مخصوص ویرایش یا باز کردن آنها آشنا شوید. زیرا ممکن است زمانی به آنها نیاز پیدا کنید. مثلا اگر کامپیوتر یا لپ تاپ شما به ویروس New Folder یا هر ویروس دیگری آلوده است و می خواهید دستی آن را حذف کنید، باید فایل های سیستمی را بشناسید که اتفاقی ویندوز خود را معیوب نکنید

4- حال تیک گزینه Hidden files and folders در زیر شاخه Show hidden files, folders and drives را بزنید.

به هر حال برای نمایش پسوند فایل ها و نمایش فایل های مخفی در ویندوز 10، دستورالعمل زیر را انجام دهید.

5- تیک گزینه های Hide empty drives و Hide extensions for known file types و Hide protected operating system files را بردارید.

بدین ترتیب فایل های سیستمی و شخصی مخفی از حالت hidden خارج شده و در مای کامپیوتر یا فایل اکسپلورر ظاهر می شوند. البته روش فوق شیوه حرفه ای و استاندارد نمایش فایل ها است. اما اگر فقط می خواهید فایل های شخصی خودتان را از مخفی خارج کنید یا می خواهید فقط پسوند فایل ها نمایش یابد، می توانید این کار را در نوار ابزار فایل اکسپلورر ویندوز 10 انجام دهید

6- وقتی پیام اخطار ویندوز ظاهر می شود، دکمه Yes را بزنید. زیرا می خواهید فایل های محافظت شده از حالت مخفی خارج شوند.

آموزش طریقه دیدن پسوند فایل ها و مخفی کردن پسوند فایل ها در ویندوز 10

7- حال دکمه Ok را بزنید.

بدین ترتیب فایل های سیستمی و شخصی مخفی از حالت hidden خارج شده و در مای کامپیوتر یا فایل اکسپلورر ظاهر می شوند. البته روش فوق شیوه حرفه ای و استاندارد نمایش فایل ها است. اما اگر فقط می خواهید فایل های شخصی خودتان را از مخفی خارج کنید یا می خواهید فقط پسوند فایل ها نمایش یابد، می توانید این کار را در نوار ابزار فایل اکسپلورر ویندوز 10 انجام دهید. برای اینکار:

1- روی This PC یا همان مای کامپیوتر همیشگی دابل کلیک کرده و فایل اکسپلورر ویندوز 10 را باز کنید.

2- در نوار ابزار بالای مای کامپیوتر، به برگه View بروید.

3- در بخش Show/Hide گزینه های File name extension را برای نمایش پسوند فایل ها و گزینه Hide items را برای نمایش فایل های شخصی مخفی شده بزنید.

گاهی فایل های شخصی بطور خودبخودی مخفی می شوند و امکان خارج کردن از این حالت وجود ندارد. در اینگونه مواقع مطمئنا سیستم شما به ویروس خاصی مثل ویروس NewFolder یا Autorun.exe آلوده شده است. برای آشکار کردن این فایل ها بهتر است دستور العمل پاکسازی دستی ویروس ها را بخوانید

گاهی فایل های شخصی بطور خودبخودی مخفی می شوند و امکان خارج کردن از این حالت وجود ندارد. در اینگونه مواقع مطمئنا سیستم شما به ویروس خاصی مثل ویروس NewFolder یا Autorun.exe آلوده شده است. برای آشکار کردن این فایل ها بهتر است دستور العمل پاکسازی دستی ویروس ها را بخوانید.

غیرفعال کردن کنترل حساب کاربری

یکی از ویژگی های ویندوز 10 این است که در هر بار نصب برنامه یا تغییر یک تنظیم حیاتی از شما اجازه بگیرد و دیالوگ باکس مجوز کاربری مدیر سیستم را نمایش می دهد و شما را وادار می کند که دکمه OK را کلیک کنید تا کار ادامه یابد. اما شما خودتان دارید کاری را انجام می دهید، چرا به خودتان صدمه بزنید؟ بنابراین بهتر است این امکان را برای حساب کاربری خودتان که مدیر (Administrator) هستید، غیرفعال کنید. بنابراین بهتر است User Account control را غیر فعال کنید تا از ظاهر شدن دیالوگ باکس آزارنده و زدن دکمه OK خلاص شوید. برای اینکار دستور زیر را اجرا کنید.بخاطر داشته باشید که این گزینه را فقط برای حساب کاربری مدیر غیرفعال کنید و برای حساب مهمان و غیره اینکار را انجام ندهید. زیرا ممکن است به امنیت سیستم لطمه وارد شود

یکی از ویژگی های ویندوز 10 این است که در هر بار نصب برنامه یا تغییر یک تنظیم حیاتی از شما اجازه بگیرد و دیالوگ مجوز کاربری مدیر سیستم را نمایش می دهد و شما را وادار می کند که دکمه OK را کلیک کنید تا کار ادامه یابد. اما شما خودتان دارید کاری را انجام می دهید، چرا به خودتان صدمه بزنید؟ بنابراین بهتر است این امکان را برای حساب کاربری خودتان که مدیر (Administrator) هستید، غیرفعال کنید. بنابراین بهتر است User Account control را غیر فعال کنید تا از ظاهر شدن دیالوگ باکس آزارنده و زدن دکمه OK خلاص شوید. برای اینکار دستور زیر را اجرا کنید.

بخاطر داشته باشید که این گزینه را فقط برای حساب کاربری مدیر غیرفعال کنید و برای حساب مهمان و غیره اینکار را انجام ندهید. زیرا ممکن است به امنیت سیستم لطمه وارد شود. هرچند می توانید از دسترسی به اجازه به کامپیوتر یا لپ تاپ خود آگاه شده و جلوی آن را بگیرید.

با استفاده از آموزش زیر می توانید موارد زیر را انجام دهید: غیرفعال نمودن حساب کاربری administrator در ویندوز 10 ؛ administrator ویندوز 10 ؛ سوئیچ یوزر در ویندوز 10 ؛ حذف اکانت در ویندوز 10؛ حذف عکس اکانت ویندوز 10؛ وارد شدن با یوزر ادمین در ویندوز 10؛ حذف اکانت administrator در ویندوز 10؛ تغییر عکس اکانت در ویندوز 10. برای این اهداف، مراحل زیر را انجام دهید.

1- در کادر جستجوی نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10، عبارت user account control را جستجو کنید.

آموزش غیرفعال کردن صفحه اجازه نصب برنامه ها

2- از لیست نتایج جستجو، گزینه Change User Account Control settings را اجرا کنید (شکل زیر)

غیرفعال نمودن حساب کاربری administrator در ویندوز 10؛ administrator ویندوز 10؛ سوئیچ یوزر در ویندوز 10؛ حذف اکانت در ویندوز 10؛ حذف عکس اکانت ویندوز 10؛ وارد شدن با یوزر ادمین در ویندوز 10؛ حذف اکانت administrator در ویندوز 10؛ تغییر عکس اکانت در ویندوز 10Next

3- اسلایدر را به پایین تا رسیدن به حد Never notify بکشید و سپس دکمه OK را کلیک کنید.

 administrator ویندوز 10؛ سوئیچ یوزر در ویندوز 10؛ وارد شدن با یوزر ادمین در ویندوز 10؛ حذف اکانت administrator در ویندوز 10؛ غیرفعال نمودن حساب کاربری administrator در ویندوز 10؛ تغییر عکس اکانت در ویندوز 10؛ حذف اکانت در ویندوز 10؛ حذف عکس اکانت ویندوز 10

4- وقتی دیالوگ مجوز مدیریت ظاهر شد، دکمه Yes را کلیک کنید.

غیرفعال نمودن حساب کاربری administrator در ویندوز 10؛ وارد شدن با یوزر ادمین در ویندوز 10؛ administrator ویندوز 10؛ سوئیچ یوزر در ویندوز 10؛ حذف اکانت در ویندوز 10؛ حذف عکس اکانت ویندوز 10؛ حذف اکانت administrator در ویندوز 10؛ تغییر عکس اکانت در ویندوز 10

غیرفعال کردن لاک اسکرین ویندوز 10

بجز مواردی که ویندوز 10 را روی تبلت نصب کرده باشید، هرچند در آن هم لازم نیست، لاک اسکرین ویندوز یک دکور غیرضروری است که به یک کلیک یا سویپ اضافه در هر بار بوت کردن نیاز دارد. برای از قفل خارج کردن کامپیوتر، بایستی لاک اسکرین را رد کنید، اما در موارد امنیتی لازم است که رمز عبور یا PIN ویندوز را وارد کنید تا لاک اسکرین بسته شود. چرا این صفحه را کلا غیرفعال نکنیم و مستقیما به دسکتاپ ویندوز بوت نکنیم؟

1- روی دکمه استارت در نوار ابزار دسکتاپ ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Run را انتخاب کنید. سپس در تکست باکس دیالوگ ران، عبارت Regedit را وارد کنید، تا ویرایشگر رجیستری ویندوز (registry editor) باز شود.

دانلود عکس های لاک اسکرین ویندوز 10، چگونه عکس های لاک اسکرین ویندوز 10 را بیابیم؟، ذخیره عکسهای لاک اسکرین ویندوز 10، تغییر عکس لاک اسکرین ویندوز 10، تغییر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکسهای ویندوز 10، دانلود تصاویر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود spotlight ویندوز 10

2- حال مسیر زیر را طی کنید تا به زیرشاخه ویندوز برسید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

دانلود عکس های لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود تصاویر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود spotlight ویندوز 10، چگونه عکس های لاک اسکرین ویندوز 10 را بیابیم؟، تغییر عکس لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکسهای ویندوز 10، تغییر لاک اسکرین ویندوز 10، ذخیره عکسهای لاک اسکرین ویندوز 10

3- یک کلید رجیستری به نام Personalization بسازید، اگر از قبل وجود ندارد. می توان کلید جدید را با کلیک راست در ستون راست رجیستری ادیتور و سپس انتخاب Key ایجاد کرد (همانند تصویر زیر).

دانلود spotlight ویندوز 10، تغییر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکسهای ویندوز 10، دانلود عکس های لاک اسکرین ویندوز 10، چگونه عکس های لاک اسکرین ویندوز 10 را بیابیم؟، تغییر عکس لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود تصاویر لاک اسکرین ویندوز 10، ذخیره عکسهای لاک اسکرین ویندوز 10

4- حال یک مقدار DWORD جدید در داخل کلید Personalization بسازید و آن را NoLockScreen بنامید.

دانلود تصاویر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود spotlight ویندوز 10، تغییر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکس های لاک اسکرین ویندوز 10، چگونه عکس های لاک اسکرین ویندوز 10 را بیابیم؟، تغییر عکس لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکسهای ویندوز 10، ذخیره عکسهای لاک اسکرین ویندوز 10

5- حال مقدار NoLockScreen را به 1 ست کنید. مقدار را با دابل کلیک کردن بر روی NoLockScreen و سپس وارد کردن عدد 1 و نهایتا زدن دکمه Ok ست می کنیم.

دانلود عکسهای ویندوز 10، ذخیره عکسهای لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود عکس های لاک اسکرین ویندوز 10، چگونه عکس های لاک اسکرین ویندوز 10 را بیابیم؟، تغییر عکس لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود تصاویر لاک اسکرین ویندوز 10، دانلود spotlight ویندوز 10، تغییر لاک اسکرین ویندوز 10

بدین ترتیب صفحه لاک اسکرین که در ابتدای بالا آمدن ویندوز ظاهر می شود غیر فعال می شود و به بالا آمدن سریعتر ویندوز کمک می شود. گاهی پس از دستکاری تنظیمات ویندوز یا بطور خودبخودی، آیکون های دسکتاپ ویندوز 10 ناپدید می شود که می توانید آنها را برگردانید.

تغییر دادن مرورگر پیش فرض

چگونه مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ خودتان را تغییر دهید؟ چگونه در ویندوز ۸، ۷ و ویستا, مرورگر Google Chrome را به عنوان پیش فرض انتخاب کنیم؟ چگونه مرورگر فایرفاکس را به مرورگر پیش فرض ویندوز 10 تبدیل کنیم؟ چگونه مرورگر اینترنت اکسپلورر را تغییر دهیم؟ چگونه میکروسافت ادج را از باز شدن خودکار در زمان پیروی لینک ها منع کنیم؟ اینها سئوالاتی است که در این راهنما پاسخ داده شده است. هنگامی که به ویندوز ۱۰ ارتقاء می‌دهید، ممکن است که شما غیرعمدی مرورگر پیش فرض خود را به Microsoft Edge تنظیم کنید. این مراحل را دنبال کنید تا مرورگر پیش فرض خود را تغییر دهید.

اگر ویندوز 7 یا ویندوز 8 خود را به ویندوز 10 آپگرید کرده باشید، متوجه می شوید که حالا میکروسافت ادج (Microsoft Edge) مروگر پیش فرض ویندوز 10 است، حتی اگر کروم یا فایرفاکس قبلا دیفالت باشد. مرورگر ادج کمی سریعتر از کروم یا فایرفاکس است، اما سطح بالایی از بسط پذیری که سایر مرورگرها ارائه می کنند را ندارد. اگر شما کاربر گوگل کروم یا فایرفاکس باشید، بلافاصله مرورگر پیش فرض خود را عوض می کنید. برای تعویض مرورگر پیش فرض ویندوز 10، مراحل زیر را انجام دهید:

1- اپلیکیشن settings ویندوز 10 را باز کنید (اگر با طریقه باز کردن settings در ویندوز 10 آشنا نیستید، این مقاله را بخوانید).

تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10، تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر، مرورگر پیش فرض ویندوز 7، تغییر مرورگر پیش فرض اندروید، تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض، تنظیم chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض، تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 8، تعویض مرورگر

2- در پنجره اپلیکیشن settings روی آیکون System کلیک کنید.

تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10، تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض، تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر، مرورگر پیش فرض ویندوز 7، تغییر مرورگر پیش فرض اندروید، تنظیم chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض، تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 8، تعویض مرورگر

3- حال از ستون سمت چپ گزینه Default apps را انتخاب کنید.

تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10، تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر، تنظیم chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض، تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 8، تعویض مرورگر، مرورگر پیش فرض ویندوز 7، تغییر مرورگر پیش فرض اندروید، تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض

4- روی آیکون Microsoft Edge در زیر هدر "Web browser" کلیک کنید (همانند تصویر زیر).

تغییر مرورگر پیش فرض اندروید، تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض، تنظیم chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض، تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10، تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر، مرورگر پیش فرض ویندوز 7، تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 8، تعویض مرورگر

5- مروگر مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید تا به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز 10 انتخاب شود (برای مثال: گوگل کروم). بخاطر داشته باشید که ابتدا بایستی مرورگر مورد نظر خود مثل گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و غیره را نصب کنید و سپس به تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10 اقدام کنید.

تغییر دادن پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر، تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز 10، مرورگر پیش فرض ویندوز 7، تغییر مرورگر پیش فرض اندروید، تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز 8، تعویض مرورگر، تنظیم فایرفاکس به عنوان مرورگر پیش فرض، تنظیم chrome به عنوان مرورگر پیش‌فرض

بدین ترتیب مرورگر پیش فرض ویندوز 10 را تعویض کردید. بخاطر داشته باشید که تغییر برنامه پیش فرض موجب حذف برنامه قبلی نمی شود و هر گاه که نیاز داشته باشید، می توانید همین مسیر را تکرار کرده و برنامه پیش فرض قبلی را جایگزین نمایید.

حذف کردن پوشه Windows.old

چرا پوشه windows.old مثه پوشه های عادی حذف نمیشه ؟ ... چون این برنامه ، یکی از برنامه های داخلی خود ویندوز هست و کار کردن باهاش خیلی ساده است .کافی است آموزش نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز 10 را بخوانید و آن را حذف کنید. delete windows old folder1 نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز: زمانی که شما از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ سوئیچ می کنید اگر در جریان نصب ویندوز مشکلی پیش بیاید، یک نسخه از ویندوز قبلی حفظ می شود که پوشه Windows.old در ویندوز است ؟ نحوه پاک کردن آن را در اینجا بخوانیدآموزش حذف کردن پوشه Windows.old در ویندوز ۱۰ - هنگامی که سیستم خود را از ویندوز ۷ یا ۸.۱ به ویندوز ۱۰ ارتقا می‌دهید، نرم افزار یک نسخه از سیستم عامل قدیمی خود را در یک پوشه حفظ می‌کند تا در صورت برخورد با مشکل در ویندوز جدید، ویندوز قدیمی را بازیابی کند. با استفاده از آموزش نحوه حذف پوشه windows.old در ویندوز ۱۰ آن را حذف کنید-با این سری از آموزش های ویندوز ۱۰ شما میتوانید با حذف پوشه های قدیمی (Windows.old) مقدار زیادی از حجم هارد ... مخفی کردن خودکار taskbar در ویندوز ۱۰ پاک کردن پوشه windows.Old یکی از مشکلاتی که افراد بعد از نصب ویندوز و یا آپدیت با آن مواجه می شوند وجود پوشه ای به نام windows.old در محل نصب ویندوز قبلی می باشد که حذف نمی شود. برای حذف آن آموزش حذف پوشه Windows.Old در سیستم عامل مایکروسافت ویندوز 10 را بخوانید. هنگامی که شما Windows سیستم خود را از یک ورژن قدیمی به Windows 10 ارتقا می دهید (بدون فرمت کردن Windows قبلی)، در هنگام نصب، یک کپی از ویندوز قبلی در درایو سی باقی می مند. با این اموزش می توانید فولدر Windows.old چیست و چگونه آن را دیلیت کنیم؟- روش پاک کردن فولدر Windows.old به صورت کامل و بدون ارور، وقتی از ... فکر حذف کردن آن می‌افتند و از خود می‌پرسند که آیا می‌توان Windows.old را حذف کرد. بله، آموزش حذف پوشه 'WINDOWS.OLD' در داخل درایوی که در آن ویندوز نصب شده را بخوانید و مراحل حذف پوشه Windows Old از روی درایو ویندوز و یا درایوهای دیگر حذف کنید

اگر ویندوز خود را از ویندوز 7 یا ویندوز 8 به ویندوز 10 آپگرید کرده باشید، برنامه نصب ویندوز یک کپی از نسخه قبلی ویندوز حفظ می کند، برای زمانیکه احتمالا از ویندوز جدید راضی نبوده و بخواهید به سیستم عامل قبلی خود برگردید. هرچند این فایل ها در پوشه Windows.old نگهداری می شوند، اما حدود 15 تا 16 گیگابایت از فضای دیسک شما را با توجه به عمر ویندوز قبلی اشغال می کند. اگر می خواهید ویندوز 10 جدید خود را حفظ کنید (و منطقی همین است)، دلیلی برای حفظ فایل های آرشیو شده ویندوز قبلی در پوشه Windows.old وجود ندارد. متاسفانه حذف کردن این پوشه Windows.old به این سادگی ها نیست و مستقیم با فرستادن پوشه Windows.old به سطل اشغال ویندوز 10، حذف نمی شود.

آموزش حذف پوشه Windows.old

اگر می خواهید پوشه Windows.old را حذف کنید و ویندوز 10 به شما اجازه حذف آن را نمی دهد، می توانید از راهنمای زیر برای حذف پوشه Windows.old استفاده نمایید.

1- کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنید (آموزش باز کردن کنترل پنل ویندوز 10). ساده ترین راه برای باز کردن کنترل پنل در نسخه های جدید ویندوز 10 تایپ عبارت control panel در جعبه جستجوی نوار ابزار دسکتاپ ویندوز 10 است.

آموزش حذف پوشه ی Windows.old در ویندوز 10 - هنگامی که شما سیستمتان را از ویندوز 7 یا 8.1 به ویندوز 10 ارتقا میدهید، یک نسخه از سیستم عامل قدیمیتان در پوشه ای ذخیره خواهد شد. در نتیجه اگر نمیدانید پوشه windows.old چیست ؟ آموزش حذف پوشه windows.old  را بخوانید و آن را حذف کنید.

2- حال روی آیکون Administrative Tools دابل کلیک کنید و ابزارهای مدیریتی کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنید.

چرا پوشه windows.old مثه پوشه های عادی حذف نمیشه ؟ ... چون این برنامه ، یکی از برنامه های داخلی خود ویندوز هست و کار کردن باهاش خیلی ساده است .کافی است آموزش نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز 10 را بخوانید و آن را حذف کنید. delete windows old folder1 نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز: زمانی که شما از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ سوئیچ می کنید اگر در جریان نصب ویندوز مشکلی پیش بیاید، یک نسخه از ویندوز قبلی حفظ می شود که پوشه Windows.old در ویندوز است ؟ نحوه پاک کردن آن را در اینجا بخوانید

3- برنامه Disk Cleanup را باز کنید.

آموزش حذف کردن پوشه Windows.old در ویندوز ۱۰ - هنگامی که سیستم خود را از ویندوز ۷ یا ۸.۱ به ویندوز ۱۰ ارتقا می‌دهید، نرم افزار یک نسخه از سیستم عامل قدیمی خود را در یک پوشه حفظ می‌کند تا در صورت برخورد با مشکل در ویندوز جدید، ویندوز قدیمی را بازیابی کند. با استفاده از آموزش نحوه حذف پوشه windows.old در ویندوز ۱۰ آن را حذف کنیدبا این سری از آموزش های ویندوز ۱۰ شما میتوانید با حذف پوشه های قدیمی (Windows.old) مقدار زیادی از حجم هارد ... مخفی کردن خودکار taskbar در ویندوز ۱۰ پاک کردن پوشه windows.Old

4- روی دکمه OK کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که درایو C یا هر درایو دیگری که پوشه ویندوز قدیمی در آن قرار دارد، انتخاب شده باشد.

چرا پوشه windows.old مثه پوشه های عادی حذف نمیشه ؟ ... چون این برنامه ، یکی از برنامه های داخلی خود ویندوز هست و کار کردن باهاش خیلی ساده است .کافی است آموزش نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز 10 را بخوانید و آن را حذف کنید. delete windows old folder1 نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز: زمانی که شما از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ سوئیچ می کنید اگر در جریان نصب ویندوز مشکلی پیش بیاید، یک نسخه از ویندوز قبلی حفظ می شود که پوشه Windows.old در ویندوز است ؟ نحوه پاک کردن آن را در اینجا بخوانید

5- حال در دیالوگ جدیدی که باز می شود، دکمه Clean up System Files را کلیک کنید.

delete windows old folder1 نحوه پاک کردن پوشه windows.old در ویندوز: زمانی که شما از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ سوئیچ می کنید اگر در جریان نصب ویندوز مشکلی پیش بیاید، یک نسخه از ویندوز قبلی حفظ می شود که پوشه Windows.old در ویندوز است ؟ نحوه پاک کردن آن را در اینجا بخوانید-آموزش حذف کردن پوشه Windows.old در ویندوز ۱۰ - هنگامی که سیستم خود را از ویندوز ۷ یا ۸.۱ به ویندوز ۱۰ ارتقا می‌دهید، نرم افزار یک نسخه از سیستم عامل قدیمی خود را در یک پوشه حفظ می‌کند تا در صورت برخورد با مشکل در ویندوز جدید، ویندوز قدیمی را بازیابی کند. با استفاده از آموزش نحوه حذف پوشه windows.old در ویندوز ۱۰ آن را حذف کنید

6- مجددا دکمه OK را کلیک کنید.

"آموزش

7- تمامی تیک های مربوط به کادر Files to delete در وسط دیالوگ را فعال کنید، بخصوص گزینه های "Previous Windows Installations" و "Temporary Windows Installation Files" را تیک بزنید و سپس دکمه Ok را کلیک کنید.

یکی از مشکلاتی که افراد بعد از نصب ویندوز و یا آپدیت با آن مواجه می شوند وجود پوشه ای به نام windows.old در محل نصب ویندوز قبلی می باشد که حذف نمی شود. برای حذف آن آموزش حذف پوشه Windows.Old در سیستم عامل مایکروسافت ویندوز 10 را بخوانید

8- حال دکمه Delete Files را کلیک کنید. تکمیل این بخش مدتی طول می کشد. بنابراین صبور باشید تا برنامه خودش فایل های اضافه، موقتی و پوشه ویندوز قدیمی را حذف کند.

هنگامی که شما Windows سیستم خود را از یک ورژن قدیمی به Windows 10 ارتقا می دهید (بدون فرمت کردن Windows قبلی)، در هنگام نصب، یک کپی از ویندوز قبلی در درایو سی باقی می مند. با این اموزش می توانید فولدر Windows.old چیست و چگونه آن را دیلیت کنیم؟

9- حال دکمه Yes را کلیک کنید تا عمل حذف فایل های اضافی تایید شده و شروع شود.

روش پاک کردن فولدر Windows.old به صورت کامل و بدون ارور، وقتی از ... فکر حذف کردن آن می‌افتند و از خود می‌پرسند که آیا می‌توان Windows.old را حذف کرد. بله، آموزش حذف پوشه 'WINDOWS.OLD' در داخل درایوی که در آن ویندوز نصب شده را بخوانید و مراحل حذف پوشه Windows Old از روی درایو ویندوز و یا درایوهای دیگر حذف کنید

توجه داشته باشید که تمیز کردن درایوهای کامپیوتر با استفاده از برنامه Disk cleanup یک پروسه زمانبر است، بخصوص زمانی که می خواهید درایو C را از شر پوشه ویندوز قدیمی خود یعنی windows.old خلاص کنید. بنابراین صبور باشید و سیستم را خاموش نکنید یا برنامه را کنسل نکنید، زیرا مقداری از فایل ها باقی می ماند و تنها راه حذف آنها اقدام از طریق DOS یا ویندوز لایو است. اگر با این مشکل برخورد کرده اید و مقداری از فایل ها دستی حذف نمی شود، از راهنمای حذف ویروس NewFolder استفاده کنید و طبق این راهنما فایل های اضافه را حذف کنید.

سریع کردن شات داون ویندوز 10

نمی دانم شما هم در دهه 90 کامپیوتر داشتید یا نه. در آن روزها با کلیک دکمه shutdown، کامپیوتر یا لپ تاپ خیلی سریع و لحظه ای خاموش می شد. ویندوز 10 گرچه سریع بوت می کند، اما خیلی کند شات داون یا خاموش (shutdowns) و یا ریستارت (restart) می شود. بخشی از مشکل به این خاطر است که سیستم عامل به اندازه کافی منتظر می ماند که تمامی برنامه های در حال اجرا بسته شوند و سپس سیستم را خاموش می کند.

اگر برنامه Superfetch ویندوز 10 را بشناسید، علت بوت سریع ویندوز 10 و همچنین باز شدن سریعتر نرم افزارها در ویندوز 10 این اپلیکیشن است. این اپلیکیشن برنامه هایی که شما روزانه استفاده می کنید را یادداشت کرده و فایل های مورد نیاز برای اجرای آنها را از قبل آماده می کند. بدین ترتیب برنامه ها خیلی سریع باز می شوند.

اما شات داون شدن ویندوز 10. خاموش کردن کامپیوتر یا لپ تاپ دارای ویندوز 10 یک پروسه کند است و ویندوز خیلی کند شات داون می شود. حتی در بعضی موارد ویندوز 10 هنگام شات داون هنگ کرده و متوقف می شود و تا ابد منتظر می ماند که شما برنامه های باز را ببندید و سپس خاموش می شود. اگر تصمیم داشته باشید که کامپیوتر خود را ریبوت کنید، احتمالا می خواهید پنجره Wordpad که فایل readme.txt در آن باز است بسته شود. می توانید شات داون شدن ویندوز 10 را تسریع کنید. برای اینکار به ویندوز می گویید که همیشه در زمان شات داون کردن سیستم، تمامی پروسه ها (kill processes) و هر برنامه ای که در حال اجرا است را سریع ببندد و منتظر شما نماند. آیا می دانید تفاوت ریبوت و ریستارت در چیست؟

آموزش سریع کردن شات داون ویندوز 10

برای سریع کردن خاموش شدن کامپیوتر ویندوز 10، مراحل زیر را انجام دهید:

1- دیالوگ Run ویندوز 10 را باز کنید. ساده ترین راه برای باز کردن این دیالوگ، کلیک راست بر روی دکمه استارت ویندوز 10 و انتخاب Run از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 است که باز می شود. راه ساده تر زدن دکمه ترکیبی یا شورت کات Windows + R است. حال در جعبه متن دیالوگ Run واژه regedit را تایپ کنید و دکمه OK را بزنید تا برنامه ویرایشگر رجیستری ویندوز 10 (registry editor) باز شود.

چگونه ویندوز 10 را سریع تر خاموش کنیم؟ ، چهار ترفند ساده برای سرعت بخشیدن به Shut Down ویندوز 10، آموزش خاموش کردن ویندوز 10، افزایش سرعت خاموش شدن سیستم در ویندوز 10، راه های سریع تری نیز برای خاموش کردن در ویندوز ۱۰ وجود دارد. سپس از بخش Shut down or sign out گزینه Shut down را انتخاب کنید.، چگونه ویندوز 10 را به سرعت خاموش کنیم، 3 ترفند بالا بردن سرعت خاموش شدن ویندوز، خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

2- در پنجره رجیستری ادیتور ویندوز 10 در ستون سمت چپ به دنبال زیر شاخه کنترل در مسیر زیر بگردید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

3- در ستون سمت راست پنجره ویرایشگر رجیستری ویندوز 10 گزینه WaitToKillServiceTimeout را باز کنید.

خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

4- برای باز کردن کافی است روی گزینه دابل کلیک کنید. حال مقدار آن را به 2000 ست کنید و دکمه OK را کلیک کنید. این مقدار زمان به میلی ثانیه است که ویندوز منتظر بسته شدن یا کشتن سرویس ها و پروسه های بی پاسخ می ماند. بیشتر صاحبنظران معتقدند که این زمان را نباید کمتر از 2000 میلی ثانیه (2 ثانیه) ست کرد، زیرا زمان لازم برای بستن این پروسه ها و خاموش کردن سیستم بدون ایجاد مشکل است و 2 ثانیه کافی است.

چگونه ویندوز 10 را سریع تر خاموش کنیم، چهار ترفند ساده برای سرعت بخشیدن به Shut Down ویندوز 10، خاموش كردن كامپيوتر با صفحه كليد، چگونه کامپیوتر را با کیبورد خاموش کنیم، افزایش سرعت Shutdown در ویندوز، چگونه ویندوز 10 را به سرعت خاموش کنیم، 3 ترفند بالا بردن سرعت خاموش شدن ویندوز، خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

5- حال زیرشاخه HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop را پیدا کنید.

6- یک مقدار String Value جدید بسازید و آن را WaitToKillAppTimeOut نامگذاری کنید. برای ایجاد مقدار رشته ای (string value) جدید در داخل ستون سمت راست پنجره کلیک راست کرده و سپس زیرمنوی New و سپس String Value را انتخاب کنید. بدین ترتیب یک مقدار رشته ای جدید ساخته می شود.

چگونه ویندوز 10 را سریع تر خاموش کنیم؟ ، 3 ترفند بالا بردن سرعت خاموش شدن ویندوز، خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، چهار ترفند ساده برای سرعت بخشیدن به Shut Down ویندوز 10، چگونه ویندوز 10 را به سرعت خاموش کنیم، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

7- حال رشته WaitToKillAppTimeOut جدید را باز کنید و مقدار آن را به 2000 ست کنید.

خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

8- یک مقدار رشته ای جدید به نام HungAppTimeout بسازید و مقدار آن را نیز به 2000 ست کنید.

چگونه ویندوز 10 را سریع تر خاموش کنیم؟ ، خاموش کردن سریع کامپیوتر و لپ تاپ با کلید میانبر یا بستن درب آن، سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

9- یک مقدار رشته ای دیگر به نام AutoEndTasks بسازید و آن را به 1 ست کنید.

سه شیوه برای تسریع عملیات Shut down در ویندوز هفت و ویندوز تن، با

حال دکمه OK را بزنید و پنجره ویرایشگر رجیستری ویندوز را ببندید. از این به بعد هر بار که دستور شات داون ویندوز 10 را اجرا کنید و بخواهید کامپیوتر یا لپ تاپ خود را خاموش کنید، ویندوز در طی 2 ثانیه شات داون می شود و خیلی سریع سیستم خاموش می شود.

شاید هم برای پیشگیری از این همه پیکربندی بهتر است یکبار کارها را انجام دهید، یک نسخه پشتیبان از ویندوز خود بگیرید، سپس آپدیت خودکار ویندوز 10 را قطع کرده و هر بار به مشکل برخورد کردید، نسخه پیشتیبان را ریستور کنید.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا