طریقه تشخیص و رفع مشکلات USB در ویندوز 10


تصویر متحرک مدیر وسیله ویندوز 10 – ترجمه وبسایت

اگر در استفاده از تجهیزات USB مثل فلش مموری، کابل رابط موبایل، دوربین دیجیتال مشکل دارید، کامپیوتر یا لپ تاپ فلش مموری را نمی شناسد، نمی توانید دوربین دیجیتال خود را به پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید؛ این راهنما طریقه شناسایی مشکلات یو اس بی و طریقه رفع مشکلات اتصال وسایل دیجیتال به پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ را آموزش می دهد.

رفع مشکلات رایج پورت USB سیستم

تصویر خطای عدم شناسایی وسیله دیجیتال یو اس بی در ویندوز 10 – ترجمه کتاب

برای شناسایی و مشکل زدایی USB سیستم دسکتاپ یا لپ تاپ خود مراحل زیر را انجام دهید تا ویندوز به طور خودکار این مشکلات را برطرف کند.

  1. دکمه دانلود را کلیک کنید تا فایل رفع اتوماتیک مشکلات USB بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر شما دانلود شود.
  2. فایل را از حالت فشرده (زیپ) خارج کنید. برای اینکار کافی است به محل دانلود فایل رفته، روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Extract here را بزنید.
  3. پوشه فایل را باز کنید و روی فایل WinUSB دابل کلیک کنید تا مشکل زدای USB ویندوز اجرا شود
  4. حال مراحل رفع مشکل USB ویندوز 10 یا نسخه های قدیمی تر را پیگیری کنید.

توجه: این برنامه مشکل زدای USB به زبان انگلیسی می باشد اما شما کافی است دکمه Next را زده و از لیست دستگاه USB مورد نظر خود را انتخاب کنید و مجددا Next را بزنید و در پایان دکمه Finish را کلیک کنید.

این برنامه بر روی ویندوزهای زیر اجرا می شود و قابل استفاده است:

  • Windows 10
  • Windows 8.1
  • Windows 8
  • Windows 7

مشکلات وسایل دیجیتال با خروجی USB از قبیل وسایل صوتی USB، تجهیزات ذخیره داده مثل فلش مموری یا هارد دیسک اکستنرال، دستگاه های چاپگر USB، تامب درایوها، دوربین دیجیتال را می توان با این برنامه رفع کرد. بخصوص اگر مشکل در عدم شناسایی دستگاه USB است و یا گزینه Safely Remove Hardware عمل نمی کند.

تصویر پیام قطع دستگاه یو اس بی و خارج کردن آن از سیستم – ترجمه کتاب کامپیوتر

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا