نرم افزار فارسی اندازه گیری قدرت سیگنال وایفای و شبکه های بی سیم

عکس معرفی نرم افزار فارسی اندازه گیری قدرت سیگنال وایفای و شبکه های بی سیم

آیا می دانید قدرت سیگنال شبکه وایفای شما چقدر است؟ در کدام نقطه از منزل وایفای قوی تر است؟ چگونه نقشه هیت مپ شبکه وایفای منزل خود را رسم کنید؟ چگونه پایش و مراقبت شبکه وایفای خود را انجام دهید؟ با استفاده از نرم افزار پایش شبکه بی سیم (WirelessNetView) شرکت نیرسافت می توانید جواب این سئوالات را پیدا کنید.

معرفی نرم افزار اندازه گیری قدرت سیگنال وایفای

نرم افزار یا اپلیکیشن نمایش شبکه بی سیم (WirelessNetView) یک برنامه کوچک است که در پس زمینه ویندوز فعال بوده و فعالیت شبکه های بی سیم و وایفای اطراف شما را پایش می کند. به ازای هر شبکه ای که شناسایی کند، اطلاعات زیر را نمایش می دهد:

 • نام شبکه وایفای (SSID)
 • آخرین کیفیت سیگنال وایفای
 • متوسط کیفیت یا قدرت سیگنال وایفای
 • شمارشگر دفعات شناسایی شبکه
 • الگوریتم مجوز دهی مورد استفاده
 • الگوریتم سایفر
 • آدرس MAC
 • نشانگر قدرت سیگنال دریافتی (RSSI)
 • فرکانس کانال اتصال
 • شماره کانال و غیره
عکس ستون های برنامه اندازه گیری قدرت سیگنال وایفای در ویندوز 10

برای دانلود برنامه Wireless Net View شرکت نیر سافت از لینک های زیر استفاده کنید:

سیستم مورد نیاز برای نصب برنامه نمایش شبکه بی سیم

اجرا و استفاده از برنامه نمایش شبکه بی سیم برای اندازه گیری قدرت سیگنال وایفای و مشخصات دیگر شبکه های وایفای اطراف شما، به مشخصات زیر نیاز دارید:

 • کارت شبکه بی سیم و درایور به روز کارت شبکه که در نسخه های مختلف ویندوز فعال باشد. اگر کارت شبکه و درایور کارت شبکه شما سازگار نباشد، خطای cannot find wireless adapter را دریافت خواهید کرد.
 • یکی از نسخه های میکروسافت ویندوز شامل ویندوز 10، ویندوز 8، ویندوز 7 یا نسخه های قدیمی تر. توصیه می شود آپدیت KB918997 را نصب کنید. می توانید این آپدیت را از سایت میکروسافت دانلود و نصب کنید.
 • ستون های حداکثر سرعت و نوع PHY این برنامه در ویندوز XP اطلاعات صحیح نمایش نمی دهد.
عکس صفحه اول برنامه هک کردن وایفای و مشاهده مشخصات وایفای همسایه ها

آخرین نسخه برنامه

اولین نسخه این برنامه نسخه 1.0 بود و بعد از به روزرسانی های مختلف، در تاریخ انتشار این مقاله یعنی ژولای 2019 آخرین نسخه این اپلیکیشن 1.75 می باشد که توسط پلکسا به فارسی ترجمه شده و برای دانلود ارائه شده است.

عکس آخرین نسخه آپدیت نرم افزار در ویندوز 10

طریقه استفاده از برنامه WirelessNetView

برای شروع استفاده از برنامه نمایش شبکه بی سیم کافی است فایل برنامه نسخه انگلیسی و یا به دلخواه نسخه فارسی را دانلود کرده و در کامپیوتر یا لپ تاپ خود از حالت فشرده خارج سازید. سپس روی فایل WirelessNetView.exe دابل کلیک یا لمس کنید. بدین ترتیب پنجره اصلی برنامه نمایش می یابد و تمامی شبکه های بی سیم و وایفای اطراف شما را شناسایی کرده و نمایش می دهد.

این لیست هر 10 ثانیه یکبار به طور خودکار آپدیت می شود، بنابراین می توانید تغییرات سیگنال شبکه وایفای خود را هر 10 ثانیه یکبار ببینید. همچنین تمامی شبکه های بی سیم جدید نیز بلافاصله شناسایی شده و به لیست اضافه می شود.

عکس آموزش طریقه باز کردن برنامه و نرم افزار در ویندوز 10

ستون نام شرکت (Company Name)

از نسخه 1.10 به بعد، اپلیکیشن نمایش شبکه بی سیم به شما امکان مشاهده نام شرکت سازنده هر یک از وسایل بی سیم شناسایی شده را می دهد. این نام براساس آدرس MAC دستگاه های بی سیم و وایفای شناسایی شده تعیین می شود. اگر می خواهید لیست کامل داشته باشید و شرکت سازنده تمامی شبکه های بی سیم شناسایی شده را ببینید، بایستی فایل آدرس MAC جهانی را از سازمان بین المللی استاندارد دانلود و در پوشه برنامه قرار دهید. این فایل oui.txt نام دارد و از اینجامی توانید دانلود کنید.

توجه: جدیدترین نسخه این فایل به همراه نسخه فارسی برنامه WirelessNetView توسط پلکسا ارائه شده است و نیازی به دانلود مجدد آن تا پایان سال 2019 نیست.

ترجمه برنامه WirelessNetView به زبان های دیگر

نسخه فارسی برنامه Wireless Net View توسط پلکسا ارائه شده است. اگر می خواهید ترجمه خود را داشته باشید و یا به زبان های دیگر ترجمه کنید، به صورت زیر عمل کنید:

 1. برنامه Wireless Net View را با پارامتر /savelangfile اجرا کنید. این دستور به صورت WirelessNetView.exe /savelangfile اجرا می شود.
 2. بعد از اجرای این دستور، فایلی به نام WirelessNetView_lng.ini در پوشه برنامه ظاهر می شود.
 3. این فایل را با استفاده از برنامه Notepad یا هر واژه پرداز مورد علاقه خود باز کنید.
 4. تمامی رشته های موجود در فایل را به زبان مورد نظر خود ترجمه کنید. بصورت اختیاری می توانید نام و لینک وبسایت خود را در آن قرار دهید (مقادیر TranslatorName و TranslatorURL را به ترتیب برای نام مترجم و نام سایت تکمیل کنید). این اطلاعات در پنجره About برنامه ظاهر می شود.
 5. بعد از آماده شدن ترجمه فایل، برنامه Wireless Net View را اجرا کنید. تمامی عبارات ترجمه شده به زبان مورد نظر شما نمایش خواهد یافت.
 6. اگر منصرف شدید و خواستید از زبان پیش فرض برنامه Wireless Net View استفاده کنید، کافی است فایلی که ترجمه کرده اید را تغییر نام دهید.
عکس اجرای دستور ترجمه نرم افزار به زبان فارسی در کامند پرامپت داس ویندوز 10

دستورات خط فرمان برای اجرای تنظیمات برنامه Wireless Network Watcher

می توانید با استفاده از دستورات زیر، گزینه ها و تنظیمات هر کدام از دستورات را از خط فرمان (کامند پرامپت) ویندوز 10 اجرا کنید. برای اینکار روی دکمه استارت ویندوز 10 کلیک راست کنید تا منوی دسترسی سریع ویندوز 10 باز شود و گزینه Command Prompt (Admin) را بزنید تا پرامپت داس ویندوز 10 باز شود.

سپس همانند تصویر زیر، مسیر فایل اجرایی Wireless Network Watcher را مشخص کرده و بعد از نام فایل دستور را تایپ کنید و نهایتا دکمه Enter کیبورد را بزنید.

ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل متنی معمولی /stext
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل متنی جدا شده با Tab /stab
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل CSV /scomma
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل متنی جدول بندی شده /stabular
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل HTML(افقی) /shtml
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل HTML (عمودی) /sverhtml
ذخیره کردن لیست شبکه های وایفای شناسایی شده در یک فایل XML /sxml
مرتب کردن ستون های برنامه به صورت دلخواه. اگر از این گزینه استفاده نکنید، ستون های نتیجه برنامه مطابق آخرین روش مرتب کردن نمایش خواهد یافت /sort
اگر از این دستور خط فرمان استفاده کنید، لیست بدون مرتب شدن ذخیره خواهد شد. /nosort

بخاطر داشته باشید که در دستورات فوق بجای عبارت Filename بایستی نامی که برای فایل مقصد (صرفنظر از پسوند و نوع فایل) در نظر گرفته اید را بگذارید. مثلا اگر می خواهید نتیجه لیست شبکه های وایفای شناسایی شده را در یک فایل متنی به نام DV_List.txt ذخیره کنید، دستور این عمل به صورت زیر خواهد شد:

C:\WirelessNetView\WirelessNetView.exe/stext DV_List
عکس اجرای دستور داس در کامند پرامپت ویندوز 10

دانلود برنامه نمایش شبکه وایفای

برای دانلود برنامه Wireless Net View شرکت نیر سافت از لینک های زیر استفاده کنید:

ممکن است به خواندن مطالب زیر نیز علاقمند باشید:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا