نامگذاری New Folder در ویندوز 10

اگر بخواهیم سبک نامگذاری New Folder ویندوز را برای همیشه عوض کنیم چطور؟ در این مقاله طریقه تغییر نام New Folder بحث می شود و طریقه تغییر قالب دیفالت نامگذاری New Folder در ویندوز آموزش داده می شود

آیا می دانید چگونه قالب یا تمپلیت پیش فرض نامگذاری پوشه جدید (New Folder) را در ویندوز 10 عوض کنید؟ آیا می دانید نسخه ویندوز شما چیست؟ چگونه در ویندوز 10 پوشه جدید ایجاد کنید؟ نامگذاری New Folder چگونه است؟ وقتی در فایل اکسپلورر ویندوز یک پوشه جدید می سازید، بطور پیش فرض ویندوز آن را New Folder نامگذاری می کند. اگر بخواهیم سبک نامگذاری New Folder ویندوز را برای همیشه عوض کنیم چطور؟ در این مقاله طریقه تغییر نام New Folder بحث می شود و طریقه تغییر قالب دیفالت نامگذاری New Folder در ویندوز آموزش داده می شود.

چگونه قالب نامگذاری New Folder را در ویندوز 10 عوض کنیم؟

پوشه یا فولدر در میکروسافت ویندوز جایی است که می توانیم فایل های خود را دسته بندی و ذخیره کنیم. می توان به هر تعداد که دوست داشته باشیم در ویندوز New Folder یا پوشه جدید بسازیم و حتی می توانیم پوشه های تو در تو ایجاد کرده و فایل های خود را سازماندهی کنیم. البته نباید با ویروس New Folder که مدتی همه را آزار داد، اشتباه گرفته شود.

وقتی در سیستم عامل ویندوز صرفنظر از نسخه ویندوز یک پوشه یا فولدر جدید می سازیم، بصورت پیش فرض ویندوز آن را برای ما New Folder نامگذاری می کند. اما اگر بخواهیم بجای نام New Folder از نام دلخواهی استفاده کنیم یا مثلا نیوفلدرها براساس تاریخ روز نامگذاری شوند، چکار کنیم؟ آیا با متغیرهای محیطی ویندوز از قبیل Date آشنا هستید؟

آموزش تغییر سبک نامگذاری New Folder در ویندوز

در این راهنما طریقه تغییر الگوی پیش فرض نامگذاری New Folder در ویندوز بحث می شود. این راهنما در نسخه های ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 قابل استفاده است.

تذکر: اگر بعد از تغییر سبک نامگذاری New Folder در ویندوز با خطای Error 0x8000FFFF: Catastrophic failure مواجه شدید، بدین معنی است که از حروف یا کارکترهای غیرمجاز استفاده کرده اید و بایستی مسیری که انجام داده اید را یکبار دیگر تکرار کرده و از کارکتر یا حروف مجاز استفاده کنید مثلا نباید از علامت نقل قول یا ستاره در نامگذاری استفاده کنید.

طریقه تغییر الگوی پیش فرض نامگذاری New Folder در ویندوز 10 – ترجمه متون و تهیه محتوا برای وبسایت شما

برای ساخت نیوفلدر یا پوشه جدید در میکروسافت ویندوز با توجه به نسخه ویندوز راه های مختلف زیادی وجود دارد، اما شاید عادی ترین راه آن کلیک راست و زدن گزینه New Folder در منوی کشویی ویندوز است (تصویر زیر).

چطوری برای همیشه قالب نامگذاری New Folder ویندوز را عوض کنیم

وقتی در ویندوز یک پوشه جدید می سازیم می توانیم بلافاصله نام آن را عوض کنیم و یا می توانیم با زدن دکمه F2 صفحه کلید و یا کلیک راست بر پوشه و زدن گزینه Rename آنرا نامگذاری یا نام پوشه جدید را عوض کنیم.

اما اگر بخواهیم برای همیشه قالب نامگذاری New Folder ویندوز را عوض کنیم باید به طریق زیر عمل کنیم:

1- دیالوگ Run ویندوز را باز کنید. برای اینکار می توانید شورت کات یا کلید ترکیبی Win+R را بزنید و یا در منوی استارت گزینه Run را کلیک کنید. راه دیگر باز کردن دیالوگ Run استفاده از منوی دسترسی سریع ویندوز است که با کلیک راست بر دکمه Start ویندوز ظاهر می شود.

2- حال در دیالوگ عبارت regedit را تایپ کرده و دکمه Enter را بزنید.

3- اگر سیستم از شما مجوز مدیریت (UAC) را درخواست کرد، در پنجره ای که باز می شود کلید Yes را بزنید.

4- حال در ویرایشگر رجیستری (Registry Editor) ویندوز 10 کلید زیر را پیدا کنید:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\NamingTemplates

توجه: اگر کلید پیش فرض NamingTemplates را نداشتید، یعنی اصلا در رجیستری ادیتور ویندوز نبود، می توانید روی کلید Explorer کلیک راست کرده و سپس گزینه New و مجددا گزینه Key را بزنید و سپس آن را NamingTemplates نامگذاری کرده و دکمه Enter را بزنید.

اگر بعد از تغییر نامگذاری پیش فرض New Folder در میکروسافت ویندوز به هر دلیلی منصرف شدید و خواستید تغییرات را لغو کنید، کافی است رشته RenameNameTemplate را حذف کنید. برای اینکار روی آن کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Delete را انتخاب کنید

5- در ستون سمت چپ پنجره ویرایشگر رجیستری روی گزینه NamingTemplates کلیک کنید و سپس در ستون سمت راست روی RenameNameTemplate دابل کلیک کنید تا پنجره ویرایش آن باز شود (تصویر بالا).

توجه: اگر گزینه RenameNameTemplate را در ستون سمت راست پنجره نداشتید (بطور پیش فرض وجود نداشت)، سپس در جای خالی از ستون سمت راست پنجره گزینه NamingTemplates کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه New را کلیک کرده و String Value را بزنید و آن را RenameNameTemplate نامگذاری کنید.

تذکر: اگر بعد از تغییر نامگذاری پیش فرض New Folder در میکروسافت ویندوز به هر دلیلی منصرف شدید و خواستید تغییرات را لغو کنید، کافی است رشته RenameNameTemplate را حذف کنید. برای اینکار روی آن کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Delete را انتخاب کنید.

6- حال در دیالوگ Edit String که در وسط پنجره ظاهر می شود (شکل زیر)، اسم دلخواه خود را تایپ کنید (مثلا در عکس اسم Folder انتخاب شده است) و دکمه Ok را کلیک کنید.

بخاطر داشته باشید که می توانید برای نامگذاری New Folder از رشته های ژنریک از قبیل %s استفاده کنید. وقتی پوشه جدید ساخته می شود بجای آن نام فایل مناسب ظاهر می شود. مثلا اگر مقدار رشته RenameNameTemplate را به My %s ست کنید، سپس نام پوشه و دایرکتوری های جدیدی که می سازید My New Folder خواهد بود و اگر مثلا نام New Text Document را تغییر دهید و مقدار Value data را خالی بگذارید، فایل های متنی جدیدی که می سازید به صورت My New Text Document.txt ظاهر خواهد شد

از این به بعد هر پوشه ای که من بسازم بجای New Folder به نام Folder ایجاد خواهد شد. بعد از پایان کار رجیستری ویندوز را ببندید و نتیجه کار خود را با ساختن یک New Folder امتحان کنید.

نکات تغییر سبک نامگذاری پیش فرض New Folder

بخاطر داشته باشید که می توانید برای نامگذاری New Folder از رشته های ژنریک از قبیل %s استفاده کنید. وقتی پوشه جدید ساخته می شود بجای آن نام فایل مناسب ظاهر می شود. مثلا اگر مقدار رشته RenameNameTemplate را به My %s ست کنید، سپس نام پوشه و دایرکتوری های جدیدی که می سازید My New Folder خواهد بود و اگر مثلا نام New Text Document را تغییر دهید و مقدار Value data را خالی بگذارید، فایل های متنی جدیدی که می سازید به صورت My New Text Document.txt ظاهر خواهد شد.

برای مقدار فیلد Value data بایستی قواعد نامگذاری فایل ها در ویندوز را رعایت کنید و نباید از کارکترهای زیر استفاده کنید:

\ / ? : * " > < |

به علاوه از کارکترهای ستاره (*) و گیومه (") حتما اجتناب کنید تا با خطا مواجه نشوید.

می توانید برای نامگذاری New Folder جدیدی که می سازید از متغیرهای ویندوز استفاده کنید مثلا مقدار آن را به Date ست کنید یا در بعضی از نسخه های ویندوز از گزینه CURRENT_DATE استفاده کنید. بنابراین اگر می خواهید وقتی یک نیوفلدر در ویندوز 7 تا ویندوز 10 بسازید و برحسب تاریخ روز نامگذاری شود، کافی است راهنمای بالا را انجام داده و مقدار Value data را به %Date% ست کنید. در این حالت هر گاه در ویندوز New Folder بسازید، بطور پیش فرض نام آن به تاریخ روز ست خواهد شد.

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا