هفت راه باز کردن کنترل پنل ویندوز 10

انیمیشن تصویر متحرک طریقه باز کردن کنترل پنل ویندوز 10

کنترل پنل ویندوز 10 کجاست؟ چگونه کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنیم؟ چطوری کنترل پنل کامپیوتر ویندوز 10 را باز کنیم؟ اینها سئوالاتی که کاربران ویندوز 10 از خود می پرسند و در این راهنما هفت شیوه باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 آموزش داده می شود. البته اگر زیاد از کنترل پنل استفاده می کنید، توصیه می شود که برای کنترل پنل ویندوز 10 یک شورت کات در صفحه دسکتاپ کامپیوتر یا لپتاپ خود ایجاد کنید.

کنترل پنل ویندوز 10 کجاست؟ چگونه کنترل پنل ویندوز 10 را باز کنیم؟

طریقه باز کردن کنترل پنل ویندوز 10

در این مقاله هفت روش زیر برای باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 آموزش داده می شود:

1- باز کردن کنترل پنل از منوی استارت

در گوشه سمت چپ پایین نوار ابزار ویندوز 10 روی دکمه استارت کلیک کنید و بعد از باز شدن منوی استارت، کلمه Control Panel را در کادر جستجوی منوی استارت سرچ کنید و سپس در صفحه نتایج گزینه Control Panel را انتخاب کنید (تصویر زیر).

تصویر متحرک انیمیشن باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 از منوی استارت

2- استفاده از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 برای باز کردن کنترل پنل

ابتدا روی دکمه استارت ویندوز 10 کلیک راست کنید و یا شورت کات یا کلید ترکیبی Windows+ X را بزنید تا منوی دسترسی سریع ویندوز 10 باز شود. حال از منوی دسترسی سریع گزینه Control Panel را کلیک کنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود.

انیمیشن باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 از منوی دسترسی سریع

3- باز کردن کنترل پنل از اپلیکیشن Settings ویندوز 10

می توانید ابتدا اپلیکیشن Settings ویندوز 10 را از منوی استارت یا زدن شورت کات یا کلید ترکیبی Windows+ I باز کنید و سپس گزینه Control Panel را کلیک کنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود.

ابتدا اپلیکیشن Settings ویندوز 10 را از منوی استارت یا زدن شورت کات یا کلید ترکیبی Windows+I باز کنید و سپس گزینه Control Panel را کلیک کنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود

4- باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 از پنجره فایل اکسپلورر

ابتدا با کلیک آیکون فایل اکسپلورر بر روی نوار ابزار ویندوز 10 و یا دابل کلیک This PC پنجره فایل اکسپلورر یا همان مای کامپیوتر ویندوز 10 را باز کنید. سپس گزینه Desktop و بعد Control Panel را کلیک کنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود.

ابتدا با کلیک آیکون فایل اکسپلورر بر روی نوار ابزار ویندوز 10 و یا دابل کلیک This PC پنجره فایل اکسپلورر یا همان مای کامپیوتر ویندوز 10 را باز کنید

5- باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 با استفاده از دیالوگ Run

دیالوگ Run ویندوز 10 را با استفاده از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 باز شود و یا زدن شورت کات Windows+ R باز کنید و عبارت control panel را در کادر جستجو تایپ کرده و دکمه OK را بزنید. بدین ترتیب کنترل پنل ویندوز 10 باز خواهد شد.

دیالوگ Run ویندوز 10 را با استفاده از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 و یا زدن شورت کات Windows+R باز کنید و عبارت control panel را در کادر جستجو تایپ کرده و دکمه OK را بزنید

6- باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 از خط فرمان

ابتدا خط فرمان یا کامند پرامپت ویندوز 10 را با استفاده از منوی دسترسی سریع ویندوز 10 باز شود یا از منوی استارت باز کنید. می توانید کامند پرامپت ویندوز 10 را با تایپ عبارت cmd در کادر جستجوی دیالوگ RUN یا کادر جستجوی ویندوز 10 باز کنید.

ابتدا خط فرمان یا کامند پرامپت ویندوز 10 را با استفاده از منوی دسترسی سریع یا از منوی استارت باز کنید. می توانید کامند پرامپت ویندوز 10 را با تایپ عبارت cmd در کادر جستجوی دیالوگ RUN یا کادر جستجوی ویندوز 10 باز کنید

حال در پرامپت داس عبارت control panel را تایپ کرده و دکمه Enter کیبورد را بزنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود. دقت داشته باشید که پرامپت داس بایستی در مسیر پوشه کاربران و نام کاربر دیفالت ویندوز 10 باشد (C:\users\defaultuser>).

حال در پرامپت داس عبارت control panel را تایپ کرده و دکمه Enter کیبورد را بزنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود. دقت داشته باشید که پرامپت داس بایستی در مسیر پوشه کاربران و نام کاربر دیفالت ویندوز 10 باشد

7- باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 از برنامه پاورشل ویندوز 10

ابتدا در کادر جستجوی منوی استارت ویندوز 10 و یا منوی دسترسی سریع ویندوز 10 باز شود برنامه Windows PowerShell را باز کنید.

ابتدا در کادر جستجوی منوی استارت ویندوز 10 و یا منوی دسترسی سریع ویندوز 10 برنامه Windows PowerShell را باز کنید

سپس عبارت control panel را در مقابل پرامپت پاور شل تایپ کرده و دکمه Enter کیبورد را بزنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود.

سپس عبارت control panel را در مقابل پرامپت پاور شل تایپ کرده و دکمه Enter کیبورد را بزنید تا کنترل پنل ویندوز 10 باز شود.

در این مقاله هفت شیوه باز کردن کنترل پنل ویندوز 10 آموزش داده شد. بخاطر داشته باشید که این روش ها در اکثر نسخه های قبلی ویندوز از قبیل ویندوز 8 و ویندوز 7 نیز قابل استفاده است.

ممکن است به خواندن مطالب زیر علاقمند باشید:

اگر در اجرای این راهنما به مشکل برخورد کردید و سایر سئوالات و پیشنهادات خود را در بخش سئوالات عمومی انجمن پلکسا مطرح نمایید. گروه توسعه وب پلکسا به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا