چرا نمی توانم آنلاین بشوم

آیا نمی توانید آنلاین بشوید؟ آیا اینترنت شما وصل نمی شود؟ می خواهید مشکل اتصال به اینترنت را رفع کنید؟ آیا در اتصال به اینترنت در ویندوز 10 مشکل دارید؟ ابتدا مراحل ساده زیر را طی کنید. اگر هنوز مشکل داشتید، می توانید مراحل پیشرفته رفع مشکلات شبکه را بخوانید.

توجه:

وقتی به شبکه وصل نیستید، بعضی از برنامه های منوی استارت ممکن است بجای برنامه کامل فقط آیکون دانلود و نصب باشند. زمانیکه به شبکه وصل شدید، این برنامه ها شروع به بروزرسانی خودکار و نصب می کنند.

برای رفع مشکل شبکه، از برنامه رفع مشکلات شبکه استفاده کنید و اجازه دهید ویندوز مشکل را برای شما رفع کند. برای اینکه روی دکمه استارت کلیک کرده، سپس از مسیر زیر گزینه رفع مشکل شبکه را انتخاب کنید:

Settings > Network & Internet > Status > Network troubleshooter

سپس گزینه Change your network settings را انتخاب کنید.

اگر این کار مشکل را رفع نکرد و شما از اتصال با سیم استفاده می کنید، مطمئن شوید که دو سر سیم شما وصل است و کابل شبکه به درستی به کامپیوتر و مودم یا روتر وصل است.

اگر از شبکه بی سیم استفاده می کنید:

  • اطمینان حاصل کنید که وایفای روشن است. استارت را کلیک کرده، سپس گزینه Settings > Network & Internet > Wi Fi را برای چک انتخاب کنید. سپس گزینه Show available networks را انتخاب کنید و اگر شبکه ای که انتظار دارید در لیست بود، گزینه Connect را بزنید.
  • اطمینان حاصل کنید که سوئیچ فیزیکی وایفای لپ تاپ شما روشن است (معمولا یک چراغ اندیکاتور اتصال وایفای و بلوتوث را نشان می دهد).
  • از منوی استارت گزینه Settings > Network & Internet > Airplane mode را انتخاب کنید و مد هواپیما را غیر فعال کنید اگر روشن است.
  • سیستم خود را به مودم یا روتر یا اکسس پوینت نزدیک کنید.

مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز 10

اگر هیچکدام از این اقدامات موثر نبود، مودم وایفای خود را خاموش و روشن کنید. این باید یکی از آخرین کارهایی باشد که امتحان می کنید.

ممکن است بتوانید بجای آن به یک شبکه موبایل وصل شوید. از دکمه استارت گزینه Settings > Network & Internet را انتخاب کرده و گزینه Cellular را که در لیست تنظیمات ظاهر می شود را ببینید.

آیا اسم شبکه وایفای خود را در منزل پیدا نکردید؟

اطمینان حاضر کنید که روتر را در گزینه انتشار نام شبکه (broadcast the network name) قرار دهید.

  1. کامپیور خود را با استفاده از کابل اترنت به مودم وصل کنید.
  2. مرورگر اینترنت خود را باز کرده و آدرس ip روتر وایرلس خود را تایپ کنید (برای مثال 198.162.1.1) – برای پیدا کردن آدرس ip پیش فرض شهر یا محل یا روتور خود، راهنما را بخوانید یا از شرکت اجاره اینترنت خود بخواهید.
  3. با نام کاربری و رمز عبوری که دارید به این صفحه وارد شوید و اطمینان حاصل کنید که گزینه Enable SSID Broadcast, Wireless SSID broadcast یا گزینه مشابه آن فعال باشد. این تنظیم اغلب در صفحه تنظیمات وایرلس است.

با ما شریک شوید

با ما باشید

قابل توجه وبمسترها

وبمستر گرامی

وبسایت پلکسا به فروش می رسد. لطفا قیمت پیشنهادی و مشخصات تماس خود را از طریق فرم تماس با ما اعلان بفرمایید. در حال حاضر بازدید روزانه سایت حدود 15000 بازدید در روز و رتبه الکسا 2000 است.

سئوالات، نظرات، پیشنهادات و مطالب خود را با ما و کاربران پلکسا در میان بگذارید - انجمن پلکسا